Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj21.08.2014, 23:37 (UTC)    
Mesaj konusu: Bu konuya bir açıklık getirin lütfen.

İframe kodu kullanmak yasak mı ?
İframe kodunun üstünde kaynak olarak iframe yapılan siteyi belirtsek kurallara uygun olur mu ?
Bedava-sitem deki forumda site silinme denenleri başlığında ki 10. Maddede sadece hit arttırma ve tr.gg sitelerini iframe yapmak yasak deniliyor. Ama bedava siteme e-mail attım her türlü iframe yasak diyor. Kime inanacağız?
Bazı sitelerin webMaster bölümünde bizlere sundukları bazı kodlar var mesela haber sitelerinin bizlere hizmet amaçlı verdiği kodlarda iframe var biz o kodu sitemize eklesek silinir mi ?
Yıllardır iframe yapan bir site var ve rakip olarak görüyorum içerikten dolayı onun sitesi hep iframe kodu ve 2 yıl boyunca yaklaşık 10-11 kez şikayet ettim siteyi ama siteyi ne silen oldu nede ikaz uyarı vs.

Cevap bekliyorum.
Mesaj21.08.2014, 23:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Haber kodları kesinlikle yasak değil. İframeden kasıt şöyle : başka bir siteyi kendi sitende gibi gösterme.
O yönden gönlün rahat olsun. Wink

Mesaj21.08.2014, 23:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

fakat bana cevap olarak mailde , iframe kesinlikle yasaktır. Cevabı geldi. Yollamdığım mailde ise iframe kodunun üstüne kaynağı belirtsem sorun olur mu diye sordum.
Mesaj22.08.2014, 00:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

Haberden yana sorun yok bildiğim kadarıyla. Wink Tutarsızlık var dediğin gibi fakat her türlü iframeden kasıt hit vs. hile gibi şeylerde bana kalırsa.
Mesaj22.08.2014, 00:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

ibrahmgun yazmış:
Haberden yana sorun yok bildiğim kadarıyla. Wink Tutarsızlık var dediğin gibi fakat her türlü iframeden kasıt hit vs. hile gibi şeylerde bana kalırsa.

Belirsizlik canımı sıkıyor. O kadar emek verip sonra saçma sapan bir iframe kodu yüzünden sitenin silindiğini düşünsene bir ? Sinir bozucu... Adminlerden cevap bekliyorum olabildiğince açık net anlaşılır bir şekilde açıklama yapsınlar %100 güven ve kesinlik istiyorum.
Mesaj28.08.2014, 02:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Günler geçti hala bir adminden kesin net cevap gelmiyor ... Eminim kimsenin bu konu hakkında kesin net bir cevabı yok.
Mesaj28.08.2014, 08:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba...
iframe kullanimi kesinlikle yasaklandi...
servere zarar vermesinden dolayi webme bunu desteklemiyor...
google irfame kodlarini hile olarak algiliyor..
bana sorarsaniz uzak durun.. istediginizi kendiniz irfame kullanmadan indexleyin.
Kolay gelsin.