Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj16.08.2012, 05:35 (UTC)    
Mesaj konusu: Site Düzenlemesinde Kullanılacak Flash İle İl

Başlık : Iceblue Tasarımda Flash Başlık Resmi Koymak
Anlatım : Fenercafe.tr.gg
Kodların Ekleneceği Yer : Tasarım Ayarları Gelişmiş Ayarlar Tasarım Üzerindeki Yazı

Kod:
<center>
<style type="text/css">
#flashbanner{
position: absolute;
left: 129px;
top: 48px;
width:921px;
height:104px;
font-family:verdana;
font-size:12px;
color:#fcc00;
background-color:#F12385;
border: 1x solid #f56486;}
</style>

Daha sonra yine alttaki kodu yine aynı yere yapıştırıyoruz.. Fakat kırmızı ile olan yere upload ettiğiniz flash başlık resmini koyun.

Alıntı:
<div id="flashbanner"><embed src='flash başlık resmi urlsi buraya' quality='high' pluginspage='http://www.macromedia.com/go/getflashplayer' type='application/x-shockwave-flash' width='921' height='104'></embed></div>

Başlık : Flash'a Link Vermek
Anlatım : Mistanbul.tr.gg

Flash ta Bir Butona veya Bir MovieClibe Link Vermek İstiyorsanız Aşağıdaki Kodu Butonunuzun Ya da Movie Clibinizin Action Script Kısmına Yazınız...

Kod:
on (release) {
getURL("http://www.mistanbul.tr.gg");
}

Başlık : Flash Site Yapımı (Sothink swf quicker/Macromedia vs..)
Anlatım : Mistanbul.tr.gg

Bir layer oluşturun ve adını menü deyin ve içerisine 4 adet buton yerleştirin bu layer hep en üstte duracak diğer layerların altında kalırsa görünmeye bilir
Bunun altına yeni bir layer daha oluşturun ve adına sayfalar deyin burada sayfaları ve içerikleri bulunacak Anasayfa ,linkler vs..
Sayfalar layerına bir rectlance aracı ile kenarları oval bir kare çizelim bu sayfanın bir kısmını kaplasın bu bizim fon sayfamız olacak ve üzerine istediğimiz resim yazı vs şeyleri yerleştireceğiz
Şimdi sayfalar layerında 2. frame e F6 diyelim ve text aracını seçip buraya bir şeyler yazalım
Sonra bu işlemi her buton için gerçekleştirelim yani anasayfa için bir sayfa linkler için 1 sayfa çünkü butonlara basınca bu frame lere gidecek birazda ha açıklamak gerekirse ana sayfa butonuna tıklayınca 1.frame ye gidecek linklere tıklayınca 2.frameye gidecek
Şimdi butonlara kod vermeye geldi Anasayfa butoununa tıklayalım ve actions panelini açalım ve şu kodu ekleyelim;

Kod:
on(release){
gotoAndStop(1);
}

Burada parantez içinde olan sayı o frame git kodun tamamı ise parantez içindeki frame git ve orada dur demektir bunu diğer butonlarada uygulayalım hangi frame sayfa eklediysek onun numarasını girelim ve butonlarımızı o sayfalara yönledirelim
Şimdi butonlar layer ında 1 frame e tılayıp dikkat edin butonlara değil 1.frame e tıklıoyruz actions panelinden
stop();
komutunu yazalım ki açıldığında ilk sayfada dursun diger sayfalara biz git demeden gitmesin ve 4. frame F5 diyelim çünkü altta 4 sayfa yaptık ve 4 frame kullandık butonlarında 4. frame e kadar sayfada görünmesin için 4. frame F5 yapıyoruz

Anlatım biraz karışık gibi görünebilir ama uygulama oldukça basittir.

Evet artık sayfamız hazır.. CTRL+ENTER diyelim ve test edelim...

En son grafikdizayn tarafından 14.06.2017 19:12:30 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj16.08.2012, 05:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çok yararlı bir anlatım olmuş Mert.
Umarım bazı arkadaşlara yardımcı olabilmiştir bu anlatım.
Çalışmalarını takdir ediyorum.
Teşekkürler Smile
Mesaj05.09.2012, 18:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çok yararlı bir ders olmuş sağolun.
Mesaj20.11.2012, 12:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler..
Önceki mesajları göster: