Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj26.08.2012, 13:06 (UTC)    
Mesaj konusu: CSS Yardım Arkadaşlar

Arkadaşlar CSS nasıl yapılır ? HTML kodu nereye yapıştırılır ? CSS yapıldıktan sonra menüde ki yazılar nasıl değiştirilir ? Biri detaylı anlatablir mi? Acil lazım Question
Mesaj26.08.2012, 13:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kardeş css derken neyi kastediyorsun. CSS başlı başına bir internet dilidir. Hemen anlatılacak bişey değil.

Html ise Css gibi bir dildir. Css kodları html kodlarını şekillendirmeye yarar. Burda uzun anlatılmaz Very Happy Sorun neyse söyle yardım edelim.
Mesaj27.08.2012, 12:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

eglenceni-yarat yazmış:
Kardeş css derken neyi kastediyorsun. CSS başlı başına bir internet dilidir. Hemen anlatılacak bişey değil.

Html ise Css gibi bir dildir. Css kodları html kodlarını şekillendirmeye yarar. Burda uzun anlatılmaz Very Happy Sorun neyse söyle yardım edelim.

HTML kodlarını kullanmasını bende biliyorum ama CSS olarak kendi siteme tema yapmayı bilmiyorum. Mesela bir arkadaş tema için HTML kodları paylaşmış , onları nereye yapıştırıp menüde ki yazıları nasıl değiştireceğimi bilmiyorum. Biri yardım ederse sevinirim Smile
Mesaj28.08.2012, 09:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bende çok merak ediyorum css tasarım nasıl yapılır bilen solese olur ama solemiyolarki Evil or Very Mad
Mesaj28.08.2012, 11:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kurcalaya kurcalaya yaptım bakalım hayırlısı Very Happy
Mesaj28.08.2012, 14:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kardeş tasarım css ise;

Tasarım Ayarlarına girip üst kısımda CSS Desing'i seçip alttan gelişmiş ayarlara geçmelisin. O alanda 4 bölüm vardır.

-Tasarım Üstü
-Tasarım Altı
-İçerik bölümünün altı
-Css Bölümü

Sana verilen tasarım kodlarında tasarım üstü-altı ve css vardır. Oralara verilen kodları eklemelisin.

Menü düzenlemek ise şöyledir. Menülerde şöyledir.

<ul>
<li><a href="link">Menü Adı</a></li>
<ul>

Üstte görüldüğü gibidir. (Bazen link yerine # işareti konur).

link denen yere sayfanın linki eklenir. Menü Adı ise adından belli linkin adı eklenir. Bu kadar Smile
Mesaj28.08.2012, 15:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

İyi bir anlatım gibi ama tasarım düzenlemek isteyen adam biraz uyanık olmalı konu saçma mesela bir yazıya tıklarsın nere yönlendiriyo o linki kodlarda bul degiştir.
Bi resim linkini kodlarda bul değiştir. Kafa yoran bi iş Wordpress Kodlayan biri olarak zor iş ya tasarım kodlayın yada Shocked lerinizi açın
Mesaj28.08.2012, 15:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

eglenceni-yarat yazmış:
Kardeş tasarım css ise;

Tasarım Ayarlarına girip üst kısımda CSS Desing'i seçip alttan gelişmiş ayarlara geçmelisin. O alanda 4 bölüm vardır.

-Tasarım Üstü
-Tasarım Altı
-İçerik bölümünün altı
-Css Bölümü

Sana verilen tasarım kodlarında tasarım üstü-altı ve css vardır. Oralara verilen kodları eklemelisin.

<ul>
<ul>

link denen yere sayfanın linki eklenir. Menü Adı ise adından belli linkin adı eklenir. Bu kadar Smile

Yapmıştım ama yinede teşekkürler. İşime yarayacak Smile
Mesaj28.08.2012, 15:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

bs-cim yazmış:
İyi bir anlatım gibi ama tasarım düzenlemek isteyen adam biraz uyanık olmalı konu saçma mesela bir yazıya tıklarsın nere yönlendiriyo o linki kodlarda bul degiştir.
Bi resim linkini kodlarda bul değiştir. Kafa yoran bi iş Wordpress Kodlayan biri olarak zor iş ya tasarım kodlayın yada Shocked lerinizi açın

Kardeş basit bir anlatım. Very Happy
Mesaj28.08.2012, 15:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

designeremre yazmış:
eglenceni-yarat yazmış:
Kardeş tasarım css ise;

-Tasarım Üstü
-Tasarım Altı
-İçerik bölümünün altı
-Css Bölümü

<ul>
<ul>

Yapmıştım ama yinede teşekkürler. İşime yarayacak Smile

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana Smile