Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj13.01.2013, 20:14 (UTC)    
Mesaj konusu: Bir wep tasarımı yapmaktayım bir kaç sorum var (HELP)

Arkadaşlar tasarım yaparken bilmediğim 2 konu var!

1 : Tasarımın en üst kısmında menü var siyah renkte bu menünün olduğu kısmın rengi tarayıcıda boydan boya durması için ne yapmam gerek anlamadıysanız
bir örnek vereyim bir üst menü çizdiniz tarayıcıda çalıştırdığında sağ ve sol kısmında atıyorum 20 , 25 px boşluk kalıyor oradaki boşluğu istemiyorum tarayıcının sağ ve soluna kadar sıfır,a sıfır bütün olsun ama içerik kısmının sağ ve sol kısmında boşluk px kalabilir...

2 : Bir resim var ama öyle backgroundlar gibi değil atıyorum kendi resmimi koyucam diyelm arka plana bunun sayfaya bütün olmasını istiyorum tam ekran yani resmi koydugumda sağ kısmında boşluk kaldığı için soldan kopyalayıp koyuyor...

Umarım açık olmuştur şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum...
Mesaj14.01.2013, 17:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

Css ile mi kodluyorsun ?
Eğer öyle yapıyorsan bir katman daha ekle o menünün altına.
Yani atıyorum senin menünün katmanı #menu olsun.
Html kodları da şu şekilde yazılsın;
<div id="menu"> menü burada </div>

sen bunun altına bir katman daha ekle ve genişliğini 100% yap.
Şu şekilde;

#menuzemin{
background-color: #000;
width: %100;
*/ özellik eklersin katmana /*
}

Bunu yapıp html kodunu şu şekilde düzenlersin;
<div id="menuzemin><div id="menu"> ..... </div>>/div>

Bu birinci sorun içindi, eğer css ile kodlamıyorsan html ile kodluyorsan ona göre bir kaç şey söyleyeceğim.

2.sorunu tam olarak anlamadım, yani sayfa arkaplanı mı yapacaksın yoksa sadece belli bir bölümde mi tam ekran olsun istiyorsun onu anlatamadım.
Mesaj14.01.2013, 21:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkür ederim kardeşim açıklaman için 2. sorum şuydu örnek pc de bir resim koydun masaüstü arkaplan ı olarak ama resmi ekrana ortalamış şekilde gösteriyor sen bunu uzat dediğin zaman resimler 4 köşeye tam oturuyo ancak bu wepde aynı şekilde olmuyor bunu nasıl yapabilirim diye sorucaktım
Mesaj14.01.2013, 21:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

resimler yazmışım ama tek resimden bahsediyorum yanlıs anlama Smile
Önceki mesajları göster: