Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj02.07.2008, 17:22 (UTC)    
Mesaj konusu: googledan düstüm!

arkadaslar sitemin giris sayisinda azalma olmamasına ragmen eskıden google a turkishclan yazınca 4.olarak crescent-stars yazınca ıse ılk sırada cıkıyorum ama sımdı tamamen kayboldu bu nedenı ne arka sayfalara bakıorum gene bulamıyorum
Mesaj02.07.2008, 17:24 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: googledan düstüm!

turkishclan yazmış:
arkadaslar sitemin giris sayisinda azalma olmamasına ragmen eskıden google a turkishclan yazınca 4.olarak crescent-stars yazınca ıse ılk sırada cıkıyorum ama sımdı tamamen kayboldu bu nedenı ne arka sayfalara bakıorum gene bulamıyorum.

Mesaj02.07.2008, 17:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

google sitenizi indexleyor olabilir
Mesaj02.07.2008, 22:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

turkishclan yazınca 4.olarak crescent-stars yazınca ıse ılk sırada cıkıyorum

Bu kelimeler ile Googlede aratıldığında bulunan sonuçlardan senin sitene değil diğer sitelere girmeye başlamışlardır. Siten onlara istediğini veremediği için
Mesaj02.07.2008, 22:59 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: googledan düstüm!

turkishclan yazmış:
arkadaslar sitemin giris sayisinda azalma olmamasına ragmen eskıden google a turkishclan yazınca 4.olarak crescent-stars yazınca ıse ılk sırada cıkıyorum ama sımdı tamamen kayboldu bu nedenı ne arka sayfalara bakıorum gene bulamıyorum

Sanırım Google, Arama Sonuçlarında Sitelerin Tıklama Oranına Göre Sıralamasını Yapıyor...
Google Aramalarında Siteniz Ne Kadar Çok Tık Alırsa O Kadar Çok Üst Sıralara Yükselir...
Belirttiğiniz Anahtar Kelime İle Google Aramalarında Sizin Siteniz Dışında, Diğer Sitelere Tık Atıldığından Sizin Siteniz Alt Sayfalara Düşmüş Olabilir..
Mesaj02.07.2008, 23:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

çok fazla backlink verdiyseniz sitenize sandboxa düşmüş olabilir siten
Mesaj02.07.2008, 23:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hocam, bana sorarsan, reslist.gen.tr ye üye ol. Googleden hergün düzenli olarak kaç kişinin hangi kelimelerle girdiğini öğrenir, en çok hangi kelimelerle sayfana girilmişse o kelimelerin konusuyla ilgili içerik hazırlarsın.

Siteye içerik hazırlarken daha çok bu kelimelerin yükseklik oranına bakıyorum. Yani arz-talep meselesi. Googlede kullanıcı hangi kelimeyi daha çok aramışsa, o kelimeyle ilgili yeni içerikler açıyorum -ki pr0 olduğum halde- Google hem sizi binlerce kelimede en yüksek sıralara oturtuyor hem de ayda 8000-9000 ziyaretçi gönderiyor. Bir de açacağın sitenin adı (domaini) googlede en çok aranılan kelimelerdense yine google seni üst sıralara çıkartıyor. Örn. googlede e çok aranılan kelimelerden biri: "gizli ilimler". Benden önce birisi bedava-sitemde bu alan adını almış olsa, muhtemelen beni arama sıralamalarının en altına gömecekti. Bu yüzden her hafta bu kelimelere göre ekstralardaki meta tagları güncellemeyi ihmal etme.

Googleden ziyaretçi almanın tek yolu, (pageranktan da önemli olanı) sitenin içerik genişliği. İçerik ve içerik derinliği ne kadar artarsa aranılan kelimelerde isabet oranı daha da artacaktır. Googlede en sık aranılan kelimeleri tesbit et ve bu kelimelerin konusunu içinde barındıran ve senin sitenin içeriğiyle uyuşan hergün en az 10 yazı ekle. Dediğim gibi, arz-talep meselesi herşey. Ziyaretçi ne arıyorsa ona istediğini sunabilmen yani...

gizliilimler.org / 4kitap.tr.gg / mehmetakifardic.tr.gg
Önceki mesajları göster: