Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj11.07.2013, 11:49 (UTC)    
Mesaj konusu: Bilgisayarda Sorun Var!

Meraba Arkadşlar.Sorunun Çözümünü Bulamadım.Virüsde Olabilir Başka Bişeyde.
Sorun : Bilgisayarın Donması.

Açıklama : Mesela Bir Film İzliyorum 3 Dk Olduktan Sonra EKran donuyor.Fareyi Sağa Sola Hareket Ettirince Sorun Çözülüyor.Fakat Sadece Film İzlerken Değil.Oyun Oynarken Mesela Fareyi 3 dk ellemediğim oluyor.oyun donuyor.sorun ekran damı bilmiyorum.virüstenmi oluyor bilmiyorum.bunun çözümünü bulamadım.formatta atmak istmiyorum.paradan değil bilgisayarım gittikçe kötüleşir.

YARDIM.ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM.

Mesaj11.07.2013, 12:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

Şu fareyi hareket ettirme konusu benim aklıma ekran koruyucuyu getirdi. Şu adımları denesene bi.

Arrow Sağ Tıkla.
Arrow Özellikler/Kişiselleştir.
Arrow Ekran Koruyucu.
Arrow Ekran Koruyucu Ayarları.
Arrow Bekleme Süresi 3 Dakika ise ;
Arrow 99999 Yaz, Özelleştir ve Kaydet.
Arrow Sorun devam etmiyorsa kesinlikle nedeni budur.
Mesaj11.07.2013, 12:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

bi deniyeyim.
Mesaj11.07.2013, 12:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

ekran koruyucu ile alakası yok.
Mesaj11.07.2013, 13:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Öyleyse microsoft'un ürünü olan Security Essentials'ı indirin ve güncelleştirin. Bilgisayarınızdaki virüsleri formatsız bulmanıza yarar.
Not:Reklam değil,faydalı bir programdır.
Mesaj11.07.2013, 13:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu

böyle bir hata aldım.nette araştırdım fakat bir çözüm yok gibi görünüyor.
birde sen ararmsın.
Mesaj11.07.2013, 13:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

Özelden link atacağım, orda bir kaç kişi farklı yollardan çözüm bulmuş. Sende o yolları dene inşallah düzelir.
Mesaj24.07.2013, 20:20 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Bilgisayarda Sorun Var!

blogcu-abi yazmış:

Açıklama : Mesela Bir Film İzliyorum 3 Dk Olduktan Sonra EKran donuyor.Fareyi Sağa Sola Hareket Ettirince Sorun Çözülüyor.Fakat Sadece Film İzlerken Değil.Oyun Oynarken Mesela Fareyi 3 dk ellemediğim oluyor.oyun donuyor.sorun ekran damı bilmiyorum.virüstenmi oluyor bilmiyorum.bunun çözümünü bulamadım.formatta atmak istmiyorum.paradan değil bilgisayarım gittikçe kötüleşir.

Hâlâ sorunun devam ediyor olabilir. Şöyle söyleyeyim:
1. Ekran kartının üzerinde ve işlemci üzerinde toz birikmiş veya havandırma yetersiz bu yüzden çakılma olayı yaşıyorsun,
2.Denetim masasından güç denetimi ayarlarını kontrol etmelisin. Bazı virüsler burada CPU kullanım seviyesini düşürür: düzeltmek için sağlam antivirüs ve Windows'un sonu 200'lü sürümü ve Home Premium, Ultimate veya Professional sürümü gerekir. Masaüstünde iken LOGO+R yapıp gpedit.msc yazıp önüne gelen ekrandan güç denetimlerini ve CPU denetlemesini bulup durum:etkin komut:temizle tuşlarına basıp ayarları kaydetmen yeterli olur. Bunları beceremem diyorsan sağlam bir antivirüsle Microsoft Essentials veya Microsotf Defender öneririm. Ayrıca güvenli modda bilgisayarını başlatıp Denetim Masası'ndan "Güvenlik Duvarı fabrika ayarlarını geri yükle" kısmından resetleyip girmeni tavsiye ederim.
Mesaj27.07.2013, 09:06 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Bilgisayarda Sorun Var!

cryengine3 yazmış:
blogcu-abi yazmış:

Hâlâ sorunun devam ediyor olabilir. Şöyle söyleyeyim:
1. Ekran kartının üzerinde ve işlemci üzerinde toz birikmiş veya havandırma yetersiz bu yüzden çakılma olayı yaşıyorsun,
2.Denetim masasından güç denetimi ayarlarını kontrol etmelisin. Bazı virüsler burada CPU kullanım seviyesini düşürür: düzeltmek için sağlam antivirüs ve Windows'un sonu 200'lü sürümü ve Home Premium, Ultimate veya Professional sürümü gerekir. Masaüstünde iken LOGO+R yapıp gpedit.msc yazıp önüne gelen ekrandan güç denetimlerini ve CPU denetlemesini bulup durum:etkin komut:temizle tuşlarına basıp ayarları kaydetmen yeterli olur. Bunları beceremem diyorsan sağlam bir antivirüsle Microsoft Essentials veya Microsotf Defender öneririm. Ayrıca güvenli modda bilgisayarını başlatıp Denetim Masası'ndan "Güvenlik Duvarı fabrika ayarlarını geri yükle" kısmından resetleyip girmeni tavsiye ederim.

Bunu bir deneyin. Neutral