Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj02.09.2013, 16:16 (UTC)    
Mesaj konusu: Sayfamda dk 50-60 hit kasıyor

Sayfamda dk 50-60 hit kasıyor bi arkadas bunlara LAMER dedi bunlardan nasıl kurtulurum zararlı mı lütfen yardım etsin birisi artık!
Mesaj02.09.2013, 16:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

Öncelikle Lamer Nedir?

Lamer; ilk ortaya çıktığında, İngilizce halk ağzında, şifre kırıcıları (cracker) ve bedava telefon konuşması yapmak için telekomünikasyon ağlarına kanunsuz giriş yapan kimseleri (phreaker) tanımlamak için kullanılan bir terim. Sözcük günümüzde farklı alanlarda da kullanılmaya başlanmıştır.
Lamer sözcüğü "sakat bırakan" anlamına gelir ve kökeni 1980'lerde Amiga için yazılmış ‘Lamer Exterminator’ virüsüne dayanır.

Peki bu lamerler sitenize zarar verebilir mi ?

Hayır bir zararı olmaz. Üst üste yorum yazmak yorumlarla sitenizi kirletmek den başka hiç bir şey yapamazlar merak etmeyin.
Mesaj02.09.2013, 16:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sahte hit yasaktır Wink

Sorunlar için support-tr( at )webme.com adresine mail atınız!.. (at) yerine gelecek.
AdminTarik, CryEngine3, Bilgi-Pinari, Ua1905Ua, GrafikDizayn, Ciz-Dizayn, OsmanliSultanlar ve tüm BS!..
Mesaj02.09.2013, 17:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

informess yazmış:
Öncelikle Lamer Nedir?

Lamer; ilk ortaya çıktığında, İngilizce halk ağzında, şifre kırıcıları (cracker) ve bedava telefon konuşması yapmak için telekomünikasyon ağlarına kanunsuz giriş yapan kimseleri (phreaker) tanımlamak için kullanılan bir terim. Sözcük günümüzde farklı alanlarda da kullanılmaya başlanmıştır.
Lamer sözcüğü "sakat bırakan" anlamına gelir ve kökeni 1980'lerde Amiga için yazılmış ‘Lamer Exterminator’ virüsüne dayanır.

Peki bu lamerler sitenize zarar verebilir mi ?

Hayır bir zararı olmaz. Üst üste yorum yazmak yorumlarla sitenizi kirletmek den başka hiç bir şey yapamazlar merak etmeyin.

Bilgi için teşekkürler.
Mesaj02.09.2013, 17:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

rootdraqo yazmış:
Sahte hit yasaktır Wink

Biliyorum ancak bunu ben yapmadım kendiliğinden bugün ortaya çıktı!

Bundan kurtulmak istiyorum ziyaretçilerim AZ AMA ÖZ OLSUN lütfen yardım.
Mesaj02.09.2013, 20:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

rootdraqo yazmış:
Sahte hit yasaktır Wink

Eğer kendisi yapmıyorsa bir sakıncası yok. Zaten siteye bir günde aşırı derecede ziyaretçi yüklenmesi olur ise otomatik olarak site 1 günlüğüne offline olur bunu da hatırlatayım.
Mesaj03.09.2013, 15:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

İşte ben yapmadım diyorum Smile

1. gün normal GERÇEk 300 ziyaretçim vardı
2. gün birden sahte 1000 ziyaretçi geldi (otomatik geldi ben yapmadım)
3. gün normale dondü GERÇEK 300 ziyaretçim geldi.
Mesaj03.09.2013, 15:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Google analytics kullanıyor musunuz?
Yada benzeri bir analiz sitesi..?
Mesaj03.09.2013, 15:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

baslangic-sayfam yazmış:
Google analytics kullanıyor musunuz?
Yada benzeri bir analiz sitesi..?

Hayır isimlerini hiç duymadım.
Mesaj03.09.2013, 15:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

http://www.google.com/analytics/

Kullanmaya başlayın. Ziyaretçilerin nereden ve nasıl geldiklerini öğrenin.

Belki de bu hit artışı sonucunda, herhangi bir sayfanız Google sonuçlarında yukarı çıktı.? Bu sayede ziyaretçiniz arttı. Yada herhangi bir siteden backlink aldınız ve bu backlink sizi bu noktaya getirdi.? Belki de cidden suni ziyaretçi bombardımanına tutuldunuz. Seçenekler çoğaltılabilir.
Mesaj03.09.2013, 15:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

baslangic-sayfam yazmış:
http://www.google.com/analytics/

Kullanmaya başlayın. Ziyaretçilerin nereden ve nasıl geldiklerini öğrenin.

Belki de bu hit artışı sonucunda, herhangi bir sayfanız Google sonuçlarında yukarı çıktı.? Bu sayede ziyaretçiniz arttı. Yada herhangi bir siteden backlink aldınız ve bu backlink sizi bu noktaya getirdi.? Belki de cidden suni ziyaretçi bombardımanına tutuldunuz. Seçenekler çoğaltılabilir.

Bence ziyaretçi bombardımanı günde 350-400 kisi gelen bir siteye bir günde 1000 kisi geldi ve 1000 olunca otomatik durdu.Very Happy