Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj23.03.2014, 08:27 (UTC)    
Mesaj konusu: sitemi nasıl tanıtırım

Bu günkü dersimiz sitemize yazdığımız Sitenizdeki Yazının Tanıtımını Yapmak dersiyle devam ediyoruz.İnternette kurduğumuz siteye mecburen çok fazla yazı yazmamız gerekir.Bu yazıların her biri bizler site ve blog sahipleri için oldukça değerli bir çalışmadır.Bazı yazılarımızın SEO değeri çok fazladır.

Yazdığımız yazının hem barındırmış olduğu konular hemde anahtar kelimeler ve özellikle dikkat çeken başlıkları ile google tarafından bizlerin üst sıralara tırmanmasını sağlar.Etkileyici yazılar varken yapılan en büyük yanlışlıklar site yada blog sahiplerinin doğrudan blog adresinin tanıtmını yapmasıdır.Seo açısından bu pek yarar sağlamaz bizler için.Seo hakkında daha önce yazmış olduğumuz seo dersleri yazımızı okuyun buradan

Eğer sitenizin ana sayfasında en populer yazınızı gösteriyorsanız bu belki biraz işe yarayabilir.Fakat size tavsiyem her yazınızı ayrı ayrı tanıtmanızdır.Bu sayede o yazılarınızın çok okunmasını saglayarak paopuler olabilirsiniz.

Site ve Blog Yazılarını Tanıtma Yolları
Bir site yada blog sahibi iseniz sitenize yazı yazdınız yada ürünleri eklediniz tamam ben yazılarımı ekledim ürünlerimi siteye yükledim artık siteme bir çok kişi gelecek diyorsanız yanılıyorsunuz.
Diğer blog ve site yazarlarından tanıtım alın karşılıklı link değişimi ve bloglara yorum yaparak sitenize trafik sağlayın.
Sosyal Ağlarda paylaşım
Facebook,Twitter gibi milyonlarca kullanıcısı olan ağlarda site yada ürünleriniz ile ilgili hesap açarak yazılarınızı paylaşın.Tabi bu tanıtımları yaparken spam yapmamaya özen gösterin.Yazınızı öylesine bırakmaktansa yazınız hakkında görüş isteyip hem tanıtın hemde etkileşim sağlamaya özen gösterin.
Sosyal İmleme Siteleri
Ülkemizde henüz sosyal imleme gelişmiş olmamasına rağmen sitenize seo açısından çok fayda sağlayacağı için mutlaka kullanın.Bu yazılarınızı Türkçe sosyal imleme siteleri‘ne seo için yabancı imleme sitelerine ekleyin.
Sizler için bir kaç imleme sitesini burada paylaşıyorum bazıları kapanmış yada pro değerleri değişmiş olabilir bu sitelere yazılarınızı ekleyip imlettirebilir ve seo açısından fayda sağlayabilirsiniz.
tusul.com Pr: 5 Alexa: 30,042
limk.com Pr: 3 Alexa: 30,991
oyyla.com Pr: 6 Alexa: 31,155
haber.gen.tr Pr: 6 Alexa: 54,407
beamark.com (Türkçe Dil )Pr: 1 Alexa: 81,652
101bilge.com Pr: 4 Alexa: 95,876
bildir.beyaz.org Pr: 1 Alexa: 112,882
farkinda.com Pr: 3 Alexa: 136,515
buzla.com Pr: 3 Alexa: 190,564
teknikim.com Pr: 2 Alexa: 203,664
100puan.com Pr: 3 Alexa: 210,973
linkibol.com Pr: 3 Alexa: 382,962
imleturk.com Pr: 1 Alexa: 504,106
idearef.com Pr: 2 Alexa: 514,886
habberci.com Pr: 3 Alexa: 603,180
oylabunu.com Pr: 2 Alexa: 646,012
boncukcikolata.com Pr: 2 Alexa: 679,811
imlecim.com Pr: 2 Alexa: 801,807
imlerim.com Pr: 1 Alexa: 946,554
ozgurpazar.com Pr: 0 Alexa: 1,164,577
siteimle.com Pr: 2 Alexa: 1,380,197
tiklattik.com Pr: 0 Alexa: 1,410,201
yemle.com/ Pr: 0 Alexa: 1,493,284
eimle.com Pr: 1 Alexa: 1,642,296
siteimlet.com Pr: 0 Alexa: 2,399,931
imlebom.com Pr: 0 Alexa: 4,785,848
hitbol.com Pr: 0 Alexa: 8,316,782
blo.gen.tr Pr: 0 Alexa: 8,870,911
E Mail Gönderme
E mail bizim pazarlama ve sitemizin trafiğini büyük ölçüde arttıracak pazarlama’nın en büyük yardımcısıdır.Yazdığınız yazılarınızı sizde bulunan e mail listesi ile bu sık olmamak şartı ile gönderip yazılarınızı okutup satışlarınızı arttırabilirsiniz.
Forum ve Bloglara Yorum Bırakmak
Yazdığınız yazılar ve ürünleriniz ile alakalı bir çok forum ve blog bulabilirsiniz.Yazılarınızı bu forum ve bloglarda paylaşıp sitenize trafik sağlayın.
Yeni içerikler girin
Sitenize girsiğiniz yeni içeriklere daha önce yazmış olduğunuz konulara yada asıl yazınıza link verin.Bunun çok yararını görürsünüz bu sayede eski yazılarınızın okunması ve güncellenmesini sağlarsınız.
Sitenizin reklamını yapın
Yazdığınız yazı yada ürün için reklam verebilirsiniz.Anahtar kelimelere çok fazla ödemeden ve bütçenizi sarsmadan küçük bir reklam verebilirsiniz.Adwors ve facebook reklamları ile sitenize çok fazla trafik sağlamanız mümkün.
Alakalı video hazırlayın
Yazınız yada ürününüz ile ilgili bir video yapıp açıklama alanına site yada yazınızın linkini ekleyin.Videolar site ve bloglar için bir reklam aracıdır.Her izleyici potansiyel bir müşteri ve okuyucu olabilir.

Sitenizdeki yazının tanıtımı evet bu işlemleri yaparak sitenizi ve markanızı binlerce kişiye duyurabilirsiniz.Eğer sitenizi tanıtmaz ve bu çalışmaları yapmazsanız sitenizden sizden başka kimsenin haberi olmaz ve siteniz bloğunuz internette kaybolmaya mahkum olurlar.
Eğer bir siteniz yok ise ve bir siteye ihtiyacınız varsa kendi web siteni kur yazımı okuyabilirsiniz buradan
Bu çalışmaları tek başınıza yapmanız ve sitenizin belirlediğiniz anahtar kelimlerde üst sıralarda yer alarak satış ve trafiğinizi artırma‘nız aylarınızı alabileceği gibi bilmeden yapacağınız bir yanlışın size yararı değil zararıda olabilir.

Bu yüzden sitenizi googlede üst sıralarda yer alma’sını sağlamak işinizi ve ürünlerinizin satışlarını artırmanız için bu işi bilen ve sizin için kısa sürede tüm bu çalışmaları yapabilecek bir ekibe yaptırmanız daha iyi olacağından çok kısa sürede sitenizin üstlerde yer almasını sağlayabilirsiniz.
Alıntı(evdenisimkani)
Mesaj23.03.2014, 11:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu kadar uzun yazıyı bs de kimse okumaz Smile Yazı için teşekkürler güzel bir makale olmuş.
Mesaj23.03.2014, 11:29 (UTC)    
Mesaj konusu: herkez

Valla İsteyen Okumak İster ben Okudum Hoşuma Gitti Paylaşayım Dedim
Mesaj23.03.2014, 13:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

okanizm yazmış:
Bu kadar uzun yazıyı bs de kimse okumaz Smile Yazı için teşekkürler güzel bir makale olmuş.

Buna uzun yazı diyorsanız....
Mesaj23.03.2014, 14:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

clean-deneme yazmış:
okanizm yazmış:

Buna uzun yazı diyorsanız....

Buna uzun yazı demedim Confused 'bu kadar uzun yazıyı..' dedim yani bunu bile okumaya üşenenler var demek istedim.
Mesaj25.03.2014, 00:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bak bu dediğini 1 cümleyle özetliyorum.

"Seo için Backlink Lazım"

İsterseniz 3005 backlink. >>>

Wink

En son cryengine3 tarafından 25.03.2014 00:30:17 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Önceki mesajları göster: