Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj24.03.2014, 19:07 (UTC)    
Mesaj konusu: İmframe sorunu

ben imframe kod kullanarak diğer sitemden bir bölümü bu sitemde göstermek istiyorum ama imframe kod tasarımın en üstünü alıyor sadece nereyi göstericeğini nasıl ayarlayabilirim (büyüklüğünü değil nerede duracağını)
Mesaj24.03.2014, 21:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

imframe dediğiniz şeyin adı iframedir. Yani çerçeve...
Soruna gelirsek; başka bir siteden bir bölümü kullanmak istediğin zaman düz bir url ile malum sayfanın tamamını çekmiş olursun, bunu küçültebilirsin. Bu kez scroolbar dediğimiz kaydırma çubukları çıkar, çubukları kaldırabilirsiniz, bu kez de iframeye verdiğiniz yükseklik ve genişlik değerleri kadar bir alanı gösterebilirsiniz.
iframeyi sitenizin belli bir yerinde kullanmak istiyorsanız sabit bir şekilde z-index ile bunu çözebilirsiniz.
Mesaj24.03.2014, 23:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

iframe {position:absolute !important;} kodunu deneyin. Unutmayın. Farklı amaçlar için örneğin (tıklanma getirisi) gizli hit vs. yapmaya çalıştığınızda malware uyarısı alabilirsiniz ki, bu sitenizin doğrudan silinmesine neden olur.
Visibility:hidden; width:0px; opacity:0px; vs, bu tarz şeyler kullanmayın. iframe içerisine iframe de vermeyin ve kriptolamayın.

Anlayacağınız iframe sakıncalı durum.

Site yapımında başarılar dileğimle...
Mesaj24.03.2014, 23:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

cryengine3 yazmış:
iframe {position:absolute !important;} kodunu deneyin. Unutmayın. Farklı amaçlar için örneğin (tıklanma getirisi) gizli hit vs. yapmaya çalıştığınızda malware uyarısı alabilirsiniz ki, bu sitenizin doğrudan silinmesine neden olur.
Visibility:hidden; width:0px; opacity:0px; vs, bu tarz şeyler kullanmayın. iframe içerisine iframe de vermeyin ve kriptolamayın.

katılıyorum

Yürekten Sevene Mesafe Yoktur..
Mesaj25.03.2014, 17:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

cryengine3 yazmış:

iframe {position:absolute !important;} deneyin derken bu nu nereye ekliyicem
Mesaj25.03.2014, 19:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

o bir css kodu CSS kısmına ekliyorsun.
Ama iframe sakıncalı. Dikkat etmelisin.
Mesaj25.03.2014, 19:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

hit amaçlı olmıyıcak zaten form kullanmak için yapıcam
Mesaj25.03.2014, 20:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

O kodu css ye ekledim ama sky-banner reklamı kayboldu üst reklamda kaydı bende geri aldım hemen
Mesaj25.03.2014, 20:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

iframe id sini girmen lazım. Bunun yerine şöyle bir öneri yapayım. Div içerisine alıp stil vermen lazım yalnız css kullanmasını bilmiyorsan hiç bulaşma boşver Wink
Önceki mesajları göster: