Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj05.04.2014, 13:34 (UTC)    
Mesaj konusu: CPU Kullanımı %100 !

Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımın CPU oranı sürekli olarak yüksek gösteriyor. Oyun bile zor oynayabiliyorum.
Gereksiz tüm programları görev yöneticisinden kapattım fakat hala düzelmiş değil. Bazen %60 oluyor sonra birden yükseliyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Mesaj05.04.2014, 14:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bilgisayarınızda kesinlikle virüs var (avast ya da kaspersky) ile temizleyin (uzun sürebilir)

Format atsanız bile bu virüs gitmez

----------------------

Power fan çalışıyor mu ya da power da bir sorun var mı (kontrol edin)

----------------------

Ram de arıza var mı yanlış takılma ya da yerinden oynama kontrol edin

Bu sorun 2 yıl önce benim başımada gelmişti aylarca power dan kaynaklandığını düşündüm ve bir gün avast ile tarattığımda virüs bulunmadığı halde cpu sorunu çözüldü
Mesaj05.04.2014, 15:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

sertacblog yazmış:
Bilgisayarınızda kesinlikle virüs var (avast ya da kaspersky) ile temizleyin (uzun sürebilir)

Format atsanız bile bu virüs gitmez

----------------------

Power fan çalışıyor mu ya da power da bir sorun var mı (kontrol edin)

----------------------

Ram de arıza var mı yanlış takılma ya da yerinden oynama kontrol edin

Bu sorun 2 yıl önce benim başımada gelmişti aylarca power dan kaynaklandığını düşündüm ve bir gün avast ile tarattığımda virüs bulunmadığı halde cpu sorunu çözüldü

Bilgisayari daha yeni formatladim. Fan ise daha yeni hatta leptop kullanıyorum içini actirip temizlettirmistim. Ayrıca eset nod32 pro kullanıyorum virüs olacagini sanmiyorum.
Mesaj05.04.2014, 17:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşlar durum ciddi photoshop'u bile zor kullanıyorum bilgisayar kendini zorladıkca zorluyor. Advanced Systemcare gibi programlar bu sorun için çözüm olurmu ??
Mesaj05.04.2014, 18:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Advanced Systemcare kullanabilirsin ve tam tarama yapabilirsin, fakat yanında gelen Driver Booster gibi programları sakın kullanmayın, kurulursa da hemen silin.
Mesaj05.04.2014, 19:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

TameReisProX yazmış:
Advanced Systemcare kullanabilirsin ve tam tarama yapabilirsin, fakat yanında gelen Driver Booster gibi programları sakın kullanmayın, kurulursa da hemen silin.

Şuanda kuruyorum. Ayrıca virüs taraması yaptım 3 virüs buldu ve temizledi. /ESET NOD32\

Buda CODMW3 oynarkenki CPU durumu; Not: EN DÜŞÜK GRAFİK SEVİYESİNDE + GAME BOOSTER KULLANIYORUM

Mesaj06.04.2014, 11:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

o zaman sorun virüs çünkü

Benim başımada geldi <<<<<<<<<<

Eset ile kaspersky bir mi ya da avast
Mesaj06.04.2014, 16:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sorun bilgisayarımda çıktı. Muhtemelen arkadaşında tahmin ettiği gibi virüs vardı ve güvenli moda alarak D: diskindeki 50GB 'lık bütün dosyaları sildim. Sistemin yüklü olduğu C: diskini AVAST! yardımı ile tarama yaparak 20GB 'lık dosya temizliği yaptım.

C:\Users klasöründeki bütün oluşan ne olduğu belirsiz dosyaları ve dll dosyasına benzer icatları temizledim ve görev yöneticisinden CPU'yu harcayan programları tespit ederek ilk sıradaki Windows update'yi oto. güncellemeyi kapattım ve %20 kazanç sağladım.

Şuanda herşey yolunda görünüyor. Ama genede aradasırada kasmalar oluyor ve bu kasmaları önlemek için sistemi hızlandıracak programları araştırıyorum, sizde böyle programlar biliyorsanız lütfen yardımcı olun Razz

Mesaj06.04.2014, 17:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

http://www.technologitr.meximas.com/advanced-systemcare-7-2-indir-serial/
Mesaj06.04.2014, 18:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

sertacblog yazmış:
http://www.technologitr.meximas.com/advanced-systemcare-7-2-indir-serial/

CPU tamam. Ancak sorun şimdi mavi ekran hatası ile devam etmekte.
Mesaj06.04.2014, 18:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ayrıca mavi ekranda sisraid4.sys hatasınıda verdi.
Mesaj06.04.2014, 19:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

oktay-blog yazmış:
sistemin çökmeden temiz bir format cd si ile format at

windows 8.1 öneririm; bu mavi ekrarn hatalarında reset atıyor ve güncelleme başlatıyor ardından sorunsuz işinize devam ediyorsunuz.
Mesaj06.04.2014, 19:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

oktay-blog yazmış:

sisraid4.sys

bu hata da sanırsam sistemi bozuk olarak görüyor ve bir kurtarma diski istiyor ve hata oluşuyor ====>>>> Mavi Ekran :/
Mesaj06.04.2014, 19:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

Görev yöneticisinden bazı abuksubuk isimli program isimleri gördüm araştırdım virüs çıktı. Özellikle ESET NOD32'nin dgen.exe adlı birşeyi varmış.o sömürüyormuş birde CPU'yu, yanında lollipop.exe gibi programlarda vardı hepsini ESET ile birlikte kaldırdım. En son mesaj attığımdan bu yana mavi ekran hatası almadım, eksik driverları güncelledim advanced systemcare ile tarama yaptım bir sorun çıkmadı. Ayrıca windows güncellemelerini açtım ve tüm güncellemeleri yükledim.

Ve intel CORE 2 DUO kullanıyorum windows 8.1 kaldırmıyor bilgisayar. Anca Windows7. Sad

Mesaj06.04.2014, 20:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

bunun anlamı virüs te olabilir fakat en büyük sorunu cpu fanın yanı ana kartın üzerinde olan fan varya o fanın yeteri kadar soğutma işlemi yapmıyordur eğer iyi anlıyorsan bilgisayardan kasa kapağını sök ve bilgisayarını çalıştır fanın dönmesi hızlı bile olsa gereksiz yere çok ses yapar ve fanın bozulduğunu veya termal macunun yeteri kadar sürülmediği ni belirler temiz bir fan bul en fazla ucuzları 25-30 veya daha pahalı olabilir ama sana tavsiyem bilgisayar parçalarında fiyata bakarak parça almaman kaliteye bakmalısın soğutma sistemi ne kadar iyi olursa o kadar kaliteli performans alırsın Wink
Önceki mesajları göster: