Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj05.03.2014, 00:54 (UTC)    
Mesaj konusu: Gizliilimler | Bedava Sitem'in Eksikleri

Bedava Sitem'in Eksikleri

Aşağıda yazacaklarım, bedava-sitem'i eleştirmek için değil giderilmesi halinde bedava-sitemi rakipleri arasında klass duruma getirecek önerilerdir.

1. YORUMLAR BÖLÜMÜ: Öncelikle "ekstraları değiştir"den yapılan son yorumları takip edebiliyoruz. Ama hangi sayfaya yorum yapıldığını ve linkini göremiyoruz. Öncelikle bu eksik giderilmeli. Ardından sağ menüye yapılan son 10 yorum başlıklı bi ekstra eklenmeli ki, insanlar, hangi konu güncel, kim ne yazmış takip edebilsin. Ve yorumlar konusunda son olarak İP DIŞLAMA SİSTEMİ getirilmeli. Mesela biri sitenize dadandı. İsteyen, kişinin İP'ini yorum yapma engelliler listesine ekleyerek websitesini bu tür kişilerin saldırılarından koruyabilmeli. Unutmadan... Yorumlarda CAPHA özelliği seçilebilir olmalı ve 5 dakikada bir yorum sınırlaması kaldırılmalı. Çünkü yorum yapılmasını adeta ÇEKİLMEZ HALE GETİRİYOR.

2. META TAG BÖLÜMÜ: Bu konuda yine öncelikle <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-15"> meta tagındaki iso desteği Türkçe değil. Bu yüzden en sondaki rakam 15 değil 9 yapılarak bedava sitemin en büyük buglarından biri düzeltilmeli. Tabii tr.gg kullanıcıları için sadece.

3. EN SON EKLENEN YAZILAR: Yine sağdaki bölüme "en son eklenen 10 yazı" ekstrası getirilmeli. (Her yazı eklediğimizde bunu bizim kendi eklememiz sıkıntı oluyor şahsen.)

4. Kodlama, Seo ve W3C standartlarına göre yapılmalı ki, rakip blogspot sitelerini sollayalım artık.

5. Her yazı eklendiğinde Google ve başlıca arama motorlarına PING gönderen bir ekstra olmalı. Böylece yazılarımız anında arama motorlarında indekslenmeli.

6. SOSYAL MEDYA BUTONLARI: Sayfaların altında ve yorumlar bölümünün üstünde olacak şekilde Facebookta paylaş, beğen, twitter ve Google beğen sosyal medya butonları eklenmeli. (her sayfa için o sayfanın özel linkini üreterek.)

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Dikkate alınır ya da alınmaz, supportun bileceği iş. Ama dikkate alındığında da bedava-sitemi tekrar eski günlerine döndereceğine inandığım öneriler. Dediğim gibi eleştiri ya da kötüleme değil, daha iyiye gitmesi için giderilmesi gerektiğini düşündüğüm eksiklikler sadece.

Akhenaton.

gizliilimler.org / 4kitap.tr.gg / mehmetakifardic.tr.gg

En son gizliilimler tarafından 17.05.2014 01:17:58 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj05.03.2014, 01:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

Katılıyorum

Yürekten Sevene Mesafe Yoktur..
Mesaj05.03.2014, 10:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

Evet güzel bir paylaşım olmuş . Katılıyorum
Mesaj05.03.2014, 13:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ayrıca forum ekstrasına hiç önem verilmemiş.
Mesaj15.03.2014, 18:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

5 dakika yorum gönderememe çok sıkıntı ya kaldırmak değilde bunu ayarlayabilirsek güzel olabilir mesela; Seçebiliriz 5 dakika sınır olsun mu evet hayır diye.
Mesaj22.07.2014, 22:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

Konuyu hortlatıyorum Razz İstekler çok hoş Smile
Mesaj24.07.2014, 07:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bence bu kadar az destek olmamalı. Sonuçta bizleri ilgilendiriyor.

Çok güzel açıklamışsınız. Tebrik ediyorum...
Mesaj25.07.2014, 21:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

Katılıyorum. Bence de yapılabiliyorsa şöyle bişey yapılabilir : Blogspot vb. sitelerdeki gibi direk widget ekleme. Atıyorum galeri sayfası için bir galeri eklentisini yani Plug in'i diğer sitelerden direk indirip sitemize kurabilmek...
Mesaj26.07.2014, 11:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

Öneriler çok güzel. Gerçekleşmesi dileğiyle ancak pek dikkate alındığını düşünmüyorum. Öneriler bölümüne 1 ay önce bir öneri yazmıştım hala en son yorum benimki düşünün kimse bakmamış Smile

Yorumların hangi konuya yapıldığı konusundaki sorunu ben Yandex Metrica ile çözüyorum. Yandex Meyrica sayacı eklerseniz sitenize Form Analizleri bölümü sayesinde hangi konulara yorum yapıldığını tespit edebilirsiniz. Tavsiye ederim.
Mesaj26.07.2014, 11:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

öneriler güzel.
Mesaj26.07.2014, 11:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

harika öneriler katılıyorum.
Mesaj05.08.2014, 08:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

Destekliyorum, çok güzel fikirler Wink
Mesaj07.08.2014, 00:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

Fikirlerinizi sonuna kadar destekliyorum. Eğer bu konuda herkes hemfikir ise sayımızı artırarak ses getirebiliriz.
Mesaj07.08.2014, 00:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

@cryengine3
Bir moderatör olarak sizin sunmanız daha etkili olur kanaatimce. Wink
Mesaj07.08.2014, 01:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

ibrahmgun yazmış:
@cryengine3
Bir moderatör olarak sizin sunmanız daha etkili olur kanaatimce. Wink

Biraz sesimizi yükseltelim sunalım.
Önceki mesajları göster: