Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj24.07.2014, 23:27 (UTC)    
Mesaj konusu: Sana özel sosyal medya paylaşım butonu yap (Js.siz

Kendinize özel bir sosyal paylaşım ağı istiyorsanız bu yazı tam size göre...
Bu dersimizde javascriptsiz kendi sosyal ağlarda paylaş butonumuzu yapıcaz.Öncelikli olarak bize butonların resimleri lazım.4 tane sosyal paylaşım ikonu buluyoruz.Mesela bunlar :

1 tane facebook
1 tane twitter
1 tane google
1 tane de pinterest ikonu olsun.

Şimdi ilk olarak bu resimleri sayfa düzenleme bölümüne teker teker ekliyoruz.

Şimdi sırada bu görsellere kendi paylaşım ağına ait paylaşma linkini eklemek.Mesela Facebook için kendimiz bulduğumuz Facebook ikonuna tıklıyoruz ve köprü yani link ekleme seçeneğini seçiyoruz . Karşımıza bu resim geliyor:

Şimdi resimde de gördüğünüz üzere 2 şey yapıcaz.
1 - Protokol kısmından resimdeki gibi https seçeneğini seçiyoruz.
2- Yandaki link yerine her sosyal ağın kendine ait paylaşım urlsini ekleyeceğiz.

Nedir bu url ler derseniz onlar da bu şekilde :

Facebook için : www.facebook.com/sharer/sharer.php?u=Burayapaylaşacağınızurl
Twitter için : twitter.com/share?url=Burayapaylaşacağınızurl
Google için : plusone.google.com/_/+1/confirm?hl=en&url=Burayapaylaşacağınızurl
Pinterest için : pinterest.com/pin/create/button/?url=Burayapaylaşacağınızurl

Evet anlattığımız şekilde tek tek bütün ikonları yapabilirsiniz.Yukarda belirttiğimiz gibi hepsinin paylaşım url si farklıdır. Google ikonunu yapacaksanız googlenin urlsini, twitter yapacaksanız twitter vb. ekleyiniz.

Son olarak sosyal paylaşım urlrinde kırmızı olarak belirttiğimiz ''Burayapaylaşacağınızurl'' kısmına hangi sayfayı paylaştıracaksanız o sayfanın linkini yani urlsini ekleyiniz.

Mesela Facebookta paylaşayım diyorum.Örnek bu şekilde : www.facebook.com/sharer/sharer.php?u=http://700pixel.tr.gg

Sıkıntı yaşıyorsanız sitemizde daha geniş anlatımını ve hazırlanmış kodlarını da bulabilirsiniz.
Mesaj26.07.2014, 14:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel anlatım olmuş zahmet etmişsin.
Mesaj26.07.2014, 15:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler zahmet olacak elbet Smile yardımcı olabildiysek ne mutlu bize
Mesaj13.08.2014, 14:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler Smile Başkalarının eline bakmaktansa kendin yapmak en iyisi Razz Anlatım güzel ..
Mesaj13.08.2014, 17:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

ibrahmgundeneme yazmış:
Teşekkürler Smile Başkalarının eline bakmaktansa kendin yapmak en iyisi Razz Anlatım güzel ..

Teşekkürler kardeşim. Hem bu şekilde şekli size özel oluyor. Aç photoshop yap 4 5 tane kendi ikonunu sonra teker teker dersi takip et al sana kendi paylaşım butonların kolay gelsin herkese Smile