Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj15.08.2014, 21:04 (UTC)    
Mesaj konusu: Tasarımdan bağımsız sayfa

İyi günler.

Başlıkta belirttiğim üzere tasarımdan etkilenmeyen boş bir sayfa oluşturmak istiyorum ancak bunu nasıl yapabilirim?

Konuyu açmak gerekirse. Bilindiği üzere boş bi sayfa oluştursakta mevcut tasarımdan etkileniyor ve sağda solda veya tepede menüler gözükmeye devam ediyor. Ancak ben tertemiz özel bir sayfa oluşturmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim.

Teşekkürler.
Mesaj15.08.2014, 21:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sitenizi büyük bir div içerisini alın..
Bundan kastım sitede tasarımın üzerinde en üste <div id="site"> ve tasarımın altında en alta </div> taglarını ekleyin..
Şimdi gelelim sayfaya..
Yeni bir sayfa oluşturun ve aşağıdaki kodu ekleyerek sayfayı temizleyin..

Kod:
<style>
#site {display: none;}
</style>

Peki sorarsanız "Biz ne yaptık?" diye..
Açıklayalım..
Siteyi aldığımız div tüm içeriği kapsamaktaydı anladığınız üzere.. Display: none; kodu ile biz bu içeriğimizi saklamış olduk.. Aynı bu şekilde tek site üzerinden de tasarım gösterimlerini yapabilirsiniz..
Mesaj15.08.2014, 21:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Cevap için teşekkür ederim ancak tasarım üzeri bölümünde div oluşturduğum zaman yazı bölümünün arkaplanı kayboluyor.

Sayfa oluştururken mevcut divlerden kapsa isimli olanı seçtiğim zaman sayfa temizleniyor ancak yazılarda gözükmüyor Smile
Mesaj15.08.2014, 22:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

Siz sitenin header, footer ve içerik bölümleri gözüksün, menü kalksın mı istiyorsunuz?
Mesaj15.08.2014, 22:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

Deminki yazıyı düzeltiyorum; div bitiminide tasarım üzerine eklediğim için bozulma oluyormuş tasarım altının sonuna ekleyince o düzeldi teşekkürler.

Sayfa için verdiğiniz kodla sayfada temizleniyor ancak yazdığım yazılar çıkmıyor yazıları nasıl ekleyebilirim?
Mesaj15.08.2014, 22:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yazıları normal sayfalarımı değiştirden ekleyeceksiniz..
Kod:
Yazınız
<style>
</style>
Mesaj15.08.2014, 22:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

grafikdizayn yazmış:
Siz sitenin header, footer ve içerik bölümleri gözüksün, menü kalksın mı istiyorsunuz?

Ben sayfayla alakasız özel işlerde kullanılmak üzere boş bir sayfa açıp o sayfayı bazı işlerde tanıtım amaçlı kullanmak istiyorum bu sebeple boş bir sayfa olmasını istiyorum. Bunun için yeni bir sitede açabilirdim ama mevcut siteden yapayım dedim.

Dediklerinizi yaptım istediğim gibi sayfa temizlendi şimdi bu boş sayfaya içerik eklemem gerekiyor. Yani özetlersek tasarımsız boş bir sayfaya yazı yazmak istiyorum Smile
Mesaj15.08.2014, 22:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

grafikdizayn yazmış:
Kod:
Yazınız
<style>
</style>

Bu mesajımdaki gibi uygularsanız yazılar sayfanızda gözükecektir..
Mesaj15.08.2014, 22:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

grafikdizayn yazmış:
Kod:
Yazınız
<style>
</style>

Kod mevcut yazıyıda saklıyor.

http://wotmodlari.tr.gg/test.htm
Mesaj15.08.2014, 22:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kod mevcut yazıyı da saklayacaktır elbet çünkü eklediğiniz katman sitedeki yazı alanını da içerisine alıyor haliyle.

Sitende yer alan içerik alanı hariç bütün katmanların css koduna display:none; ekleyip boş kalmasını istediğin sayfaya yapıştır. İçerik alanının width değerini de 100% olarak ayarla.

Bu çok zor gelecek dersen yukarıdaki mantıkta çalış ve bu sefer <div id="sayfa"> ...ve <div id="sayfa2"> şeklinde 2 katman oluştur. ilk katman içerik alanına kadar, diğeri de içerik alanından sonrasına ekle ve "display:none;" ekle.
Mesaj15.08.2014, 22:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

Haklısınız..
Şuanki temanıza göre aşağıdaki kodlar gibi sitenizdeki tüm divleri bulun ve kaldırın..

.ust, .sag, #alt, .koddostu-kaydir koddostu-otomatik, .asagi {display: none;}

Veya ilk yöntemi şöyle uygulayabilirsiniz..
Sitenizdeki yazılar <div id="content"></div> kodları arasında bulunmaktadır.

› Tasarımın üstündeki yazının en üstüne : <div id="site">
› Tasarımın üstündeki yazı kısmında yer alan <div id="content"> divinden hemen önce : </div>
› Tasarımın altındaki yazıda content divinin kapatıldığı </div> tagından hemen sonra : <div id="site">
› Tasarımın altındaki yazının en altına : </div>

ekleyin ve sayfanızda;

Kod:
<style>
.site {display: none;}
</style>

kodlarını uygulayın..

/* Umarım bu kez sorun çıkmaz.. */
Mesaj15.08.2014, 22:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

Söylediğiniz konumlara ekleme yapıyorum ancak tasarımı bozmadan yapmayı beceremedim; tasarım ya sola yapışıyor ya da sağ menü yok oluyor Smile
Mesaj15.08.2014, 23:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

Neyse artık yeni site oluşturup oradan halledeyim teşekkürler Smile
Mesaj16.08.2014, 14:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

Şimdi aklıma geldi de. İntro gibi sayfanın önüne gelen tüm sayfayı kaplayan pop-up tarzı bir kod bulabilir miyiz?

Mevcut site üzerinden yapmaktaki ısrarım; ben bu sayfanın reklamını yapıcam ve hit gelicek. Sayfa siteden veya konseptten bağımsız olsada sonuçta hit siteye gelicek bunun peşindeim Smile
Mesaj16.08.2014, 20:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tamamdır hallettim. Intro kodu fikri işe yaradı. Konu kapatılabilir teşekkürler Smile
Önceki mesajları göster: