Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj18.08.2014, 21:11 (UTC)    
Mesaj konusu: taklit etmek konusu

İyi geceler.

" Başka siteleri gerek içerik olarak gerekse site adı olarak birebir taklit etmek. " sitenin kapatılma gerekçeleri arasında gösterilmiş.

ben din kültürü öğretmenliği mezunu bir öğretmen adayıyım. öğretmenlerin öğrencilerine derslerde sunabilecekleri içerikleri barındıran bir site açmayı düşündüm ve adını da
dinkulturuplatformu.tr.gg koydum. fakat daha sonra farkettim ki dinkulturuplatformu.com isimli bir site var. fakat com uzantılı site çok karışık ve içerisinde benim sitemde yer almayacak sayısız şey var. böyle bir durum olması problem çıkartır mı ??
Mesaj18.08.2014, 21:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bunu site sahibinden izin alarak yapabilirsiniz.
Yoksa izinsiz içeriği alıntı yaparsanız telif hakkına girersiniz ve bu yüzden suçlu duruma düşersiniz.
İyi forumlar.

- Teknik Destek Personeli
Mesaj18.08.2014, 21:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

o sitedeki içeriği kullanmayacağım ki. neyin iznini almam gerekiyor anlamadım. içerik bana ait. benim sorum sadece alan ismi ile alakalı
Mesaj18.08.2014, 21:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

Öncelikle şunu göz ardı edemeyiz "şu benim site adresimdir .... da adresidir" dediğimiz insanlar hala google arama motorunu bir tarayıcı olarak görüp, adres satırına yazmaktansa google ile aratarak o siteye girebileceklerini sanıyorlar, google o siteyi indexlediyse tamam ona sözüm yok ancak google her indexlediği siteyi ilk sayfada çıkartmıyor malesef. Türkiye internet kullanıcıların malesef adres satırına tam adres yazma gibi bir alışkanlığı yok. Hatta google'a yazıp eğer index almamışsa sitene girilmiyor diye döneni veya başka bir siteye girip, benim siteme girdiğini sananı bile gördüm.

Bu söylediklerimden yola çıkarak tek karışıklık malesef anlatmak istediğim durum olacaktır. Sizdenönce var olan bir site eski ise sıralama açısından da ilk sıralarda olacaktır. Bu öğrencilerinizi yanıltıp o siteye yöneltebilir. Çözüm uzantı türevlerinin benzersizini seçmek olacaktır.

Yine de siz google'dan değil direk tarayıcınıza bu adresi yazın diye belirtirseniz. Bunu anlatmayı başarabilirseniz gerçekten ulaşmak istediğiniz kitle olan öğrencilerinize sorunsuzca ulaşabilirsiniz.

tr.gg uzantılı siteleri malesef pek kimse bilmiyor, hadi canım ya com dur ya net dir bunun sonu diyen bile var Smile
Mesaj18.08.2014, 21:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

dinkulturuplatformu yazmış:
o sitedeki içeriği kullanmayacağım ki. neyin iznini almam gerekiyor anlamadım. içerik bana ait. benim sorum sadece alan ismi ile alakalı

Yok site isiminiz aynı olabilir.
Bunun hiç bir sorun çıkartacağını zannetmiyorum.
Çünkü siz bu siteyi tr gg'de açıyorsunuz.
Gerçi host ve domain alarakta yapsanız bile sıkıntı olmaz.
İçiniz rahat olsun. Wink

- Teknik Destek Personeli
Mesaj18.08.2014, 21:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

yorumunuz için teşekkür ederim. gerçekten önemli bir noktaya değinmişsiniz. bunu göz önünde bulunduracağım. ben öğrencilere gerekli uyarıları yaparım tabiki ama benim derdim bir gün çocuklardan hocam siteniz açılmıyor lafını duymamak. yani kaygım isim benzerliğinden dolayı silinmek.
Mesaj18.08.2014, 21:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

yorumunuz için teşekkür ederim. gerçekten önemli bir noktaya değinmişsiniz. bunu göz önünde bulunduracağım. ben öğrencilere gerekli uyarıları yaparım tabiki ama benim derdim bir gün çocuklardan hocam siteniz açılmıyor lafını duymamak. yani kaygım isim benzerliğinden dolayı silinmekti. problem olmaz diyorsanız her şey yolunda Smile teşekkürler
Mesaj18.08.2014, 21:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

yorumunuz için teşekkür ederim. gerçekten önemli bir noktaya değinmişsiniz. bunu göz önünde bulunduracağım. ben öğrencilere gerekli uyarıları yaparım tabiki ama benim derdim bir gün çocuklardan hocam siteniz açılmıyor lafını duymamak. yani kaygım isim benzerliğinden dolayı silinmek.

Bedava-Sitem'e sanırım 5-6 yıldır belki daha fazla hatırlamıyorum üyeyim en eskilerindenim diyebilirim açılmama gibi bir problem görmedim. Burayı kullanacaksanız sorun olmaz şimdiden sitenize konu başlıklarını girmişsiniz. Güzel bir site olacak başarılar dilerim hocam..