Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj04.02.2015, 15:24 (UTC)    
Mesaj konusu: Google ' a görsel ekleme

Google arama sonuçlarına resim eklemek için ilk adım, bir web sitesine, görselinize ilişkin açıklayıcı bir metinle birlikte görselinizi yerleştirmektir. Doğrudan arama sonuçlarına görsel yükleyemezsiniz. Ancak, web sitelerinde yayınlanan aranabilir görseller, arama sonuçlarımıza eklenebilir.

Google Görseller - Görsel nasıl eklenir?
Learn a few simple techniques for adding your image to Google Images. Check out http://images.google.com/support for more information.
Google'ın bulabilmesi için görselinizi web'e ekleme

Görselinizi bir web sitesinde yayınlayın
Fotoğrafınızın veya görselinizin Google arama sonuçlarında görünmesini istiyorsanız, ilgili görseli bir web sitesinde yayınlamanız gerekir. Web siteniz yoksa, yararlanabileceğiniz bazı ücretsiz içerik barındırma hizmetlerini aşağıda bulabilirsiniz:

Görsellerinizi Google+ gibi bir sosyal ağa yükleyin
Görselleri Blogger'ı kullanarak bir bloga ekleyin
Google Sites'ı kullanarak kendi web sitenizi oluşturun
Yayınladığınız görselin herkese açık ve aranabilir olduğundan emin olun
Görseli herkese açık ve aranabilir bir web sitesinde yayınlayarak Google'ın onu bulmasına ve Görseller dizinine eklemesine olanak tanımış olursunuz. Görseli yüklediğinizde, görselinizin bulunduğu web sayfasının herkese açık bir şekilde erişilebilir olduğundan emin olun. Örneğin, fotoğrafı Google+'da yayınladıysanız gizlilik ayarınızın Herkese açık olduğundan emin olun. Google'ın tarayacağı bir sitede görsel yayınlamayla ilgili daha fazla ipucu için Google'a site ekleme makalesini okuyun.

Görselinizin görüntülenmesine yardımcı olacak ipuçları

Görselinizin Google arama sonuçlarında görünmesini sağlamak istiyorsanız, aşağıdakiler dahil, görsellerinizin aramalarda görüntülenmesine yardımcı olacak bu en iyi uygulamaları izleyin:

Açıklayıcı metin ekleyin. Görselin yakınında bir yere, görsel "alt" etiketi veya başlık gibi açıklayıcı bir metin ekleyin. Bu, Google'ın görselin neyi gösterdiğini ve hangi aramalarla alakalı olabileceğini anlamasına yardımcı olur.
Yüksek kaliteli fotoğraflar yükleyin. İyi bir görsel içerik, sitenize yönelik trafik oluşturmak için mükemmel bir yoldur.
​Son olarak sabırlı olun. Web'e yüklediğiniz görseller, arama sonuçlarında anında görünmez. Görsellerinizin arama sonuçlarında görünebilmesi için siteniz Google tarafından dizine eklenene kadar beklemeniz gerekir.
Mesaj04.02.2015, 17:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

Manuel bir işlem yok . Ben hiç özen falan göstermedim şuanda 153 tane görsel indexi var Google'da ... Smile Ama yinede zahmet edip anlatmışsın tebrik ederim . Sen mi yazdın ?

Mesaj05.02.2015, 18:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

Eğer Kendisi Yazmış İse Gerçekten Ellerine Sağlık Fakat Bir Başka Siteden Alıntı Yapmışsan Gerçekten Alıntıdır Diye Belirtmen Bir Sorumluluktur.

#HayırlıAkşamlar

Bir memleketin ahlak bakımından nasıl idare edildiğini anlamak isterseniz, o ülkenin müziğini inceleyiniz. ALAIN
Mesaj05.02.2015, 20:05 (UTC)    
Mesaj konusu: Kullanışlı.

Kullanışlı.
Mesaj08.02.2015, 21:33 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Google ' a görsel ekleme

KKapak yazmış:
Şuan senin aldığın konular alıntıdır kardeşim ama yinede ellerine sağlık
Mesaj16.03.2015, 11:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

Head içeriğine resim koyunca da oluyor.
Mesaj13.05.2015, 14:20 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Google ' a görsel ekleme

apkara yazmış:
KKapak yazmış:
Şuan senin aldığın konular alıntıdır kardeşim ama yinede ellerine sağlık

Kaynak belirtmelisin.
Mesaj14.08.2019, 14:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

webeveyn yazmış:
Manuel bir işlem yok . Ben hiç özen falan göstermedim şuanda 153 tane görsel indexi var Google'da ... Smile Ama yinede zahmet edip anlatmışsın tebrik ederim . Sen mi yazdın ?
Ben yazmadım ama sırf burda kolayca bulsunlar diye paylaşım yaptım. Teşekkür ederim