Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj19.07.2015, 20:16 (UTC)    
Mesaj konusu: Bedava Sitemi Geliştiriyoruz ve Yayıyıyoruz..

Bilgi:
Yakında bir zaman önce BS Öneriler bölümünde bir öneri dile getirmiştim ve bu projeleri paylaşabilmemiz için daha doğru başlık altında projeler sayfamızı açıyorum.
Amacımız:
Temel olarak bu alanda destek amaçlı bir başlık açıyoruz,peki bu nasıl bir destek diye sorarsanız.Bedava siteme yeni başlayan kullanıcılar için bir kütüphane görevi görmek.Kolayca ulaşabileceği bir bölüm haline getirmek.

Arrow Belirli Temel veya Gelişmiş konular hakkında bilgi verici ve detaylı bilgilendirme.
Arrow Tamamen Açık Kaynak olarak dağıtım ve paylaşım yapma.
Arrow Bedava Sitem eksiklerini ve hataları üyeler arasında çözüm yolları üretme ve geliştirme çalışması.
Arrow Kesinlik kişisel amaçlı başlığı kullanmamak ,temel amaç sadece bilgi verme ve basit ulaşılabilirlik.Sadece sorun dile getirmek değil çözümünün nasıl olduğunun detaylı anlatımı
Arrow Öneri kısmındaki başlığımız devam edecek.O alanı sadece destek vererek sesimizi duyurma amaçlı olarak kullanıcaz. Bu alanı ise paylaşım amaçlı kullanıcaz.
Lütfen paylaşım yaparak desteklerinizi bekliyoruz...
İçerik size kalmış ancak lütfen BS Forumu kuralları çerçevesinde olmasına dikkat edin!
Mesaj30.07.2015, 07:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yaşa be Taylan Abi! Destekliyorum. Very Happy
Mesaj30.07.2015, 18:00 (UTC)    
Mesaj konusu: :)

İlk konu benden:

Responsive nedir? Nasıl kullanılır

Merhaba blogseverler. Bu blog paylaşımında responsive'nin ne olduğu hakkında bir paragraf okuyacak ve siz de sitenizi responsive yapabileceksiniz.. Responsive İngilizce bir kelime olmasına rağmen Türkçe'de esnek ve duyarlı anlamına gelmekte. Yani websitemizin her ekran çözünürlüğünde, tablet veya mobil farketmeden bütün boyutlara uyumlu olan bir tasarıma sahip olmasını anlamını taşıyor! Ve biz bu "responsive" tasarımı css kodları ile yapabiliyoruz.

@media etiketini bilmeniz gerekiyor öncelikle. Yeni bir css sayfası açılmalı. Ardından, media etiketi kullanılarak istenilen "screen" boyutu girilmeli. Maksimum veya minimum değerinden girebilir veya aralık belirleyebiliriz:

@media screen and (max-width: 300px){}
/* Bu kodlamada screen için koşulumuz en az 300px olmasıydı.
Bir dikey pozisyondaki telefon için ideal boyut olabilir */

Bu kodlamada max-width yerine istediğimiz koşulu girebiliriz ancak padding gibi saçma bir değerin responsive için iyi bir seçenek olacağını sanmıyorum :-}

Alıntıdır
Önceki mesajları göster: