Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj10.09.2015, 08:40 (UTC)    
Mesaj konusu: The English | İngilizce Öğreniyoruz

Merhabalar! İngilizce öğrenmek gerçektende birçok kişi tarafından zor ve aslında öğrenciler tarafından "gereksiz" olarak tabir edilen bir şeydir. Aslına bakılırsa hayatımız boyunca iyi yerlerde olmayacağız fakat iyi yerlerde olmak istiyorsak eğer mutlaka öğrenmemiz gerektiği de bir gerçektir. Bu yüzden "Neden biz öğreniyoruz?" gibi soruları bir kenara bırakarak zamanımız varken öğrenmek için doğru adımları atmamız gerekiyor.

Ben bir ingilizce öğretmeni veya ingilizce konusunda ileri düzeyde bilgiye sahip biri değilim. Ben bir öğrenciyim. Daha doğrusu ingilizcesini en iyi rütbeye getirmeye çalışan bir öğrenciyim. Bu nedenle aslında öğrenirken sizlerle de paylaşacağım bir web site oluşturmak istemekteyim..

Tasarım konusunda oldukça basit bir tasarım tercih ettiğimiz farkındayım ve bu nedenle de değiştirmeyeceğim. Çünkü şahsen bir siteye girildiği an neyin nerede olduğunu aramak için zaman harcamak kadar saçma bir şey yoktur. Siteyi ziyaret ettiğinizde gayet net bir şekilde anlamış olacaksınız..

Ana sayfa ve sayfalar konusuna göz attığımızda farkettiğiniz gibi hergün 10 yeni kelime ana sayfaya eklenmekte. Şahsen ingilizce de gramer konusuna pek fazla takılmanın doğru olmadığı kanaatindeyim. Bir kişi ile ingilizce konuşurken "What is your name?" sorusuna kalkıpta "My name is ..." demenin bir anlamı olduğunu da düşünmüyorum. Doğrudan ismimizi söylersekte bizi anlarlar. Fakat düşünsenize: Bir dükkana girdiniz ve bir şeyin fiyatını soracaksınız. Ama siz fiyat kelimesinin ingilizce karşılığını bilmiyorsunuz. İşte sorun burada başlıyor. Siz o an fiyat kelimesini bilip söylerseniz zaten karşıdaki kişi sizi anlayacaktır. İlla detaylıca cümle kurmanıza gerek yoktur. Olursa elbette daha iyi olur fakat olmazsa olmaz değildir. Kelime bilgisi ise olmazsa olmazdır.

Bu kadar laf kalabalığından sonra sizleri sitemize doğru alalım.
Bir göz atıp genel eksikleri söylerseniz önce onları düzeltip daha sonrasında içeriklere devam edeceğiz. Yani bu ilk hafta sadece tema ve genel düzen ile uğraşacağız.

Ana Sayfa: http://thenglish.tr.gg/
Örnek bir kelime sayfası: http://thenglish.tr.gg/-Ue-lke-ve-Milletler.htm
Mesaj10.09.2015, 09:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tasarım bakımından ilginç bir siteye benziyor ama güzel duruyor. İngilizceye merakı olanların sıkılmayacağı bir tasarım uyarlamışsınız. Başarılar dilerim. Very Happy
Mesaj10.09.2015, 09:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çok beğendim. Benimde derdimi anlatacak kadar ingilizcem var. En azından bir turiste yol tarifi, kendimi tanıtma, karşılıklı diyalogda kısa cümleler kurabiliyorum. Site tasarımı, logo çok hoş. Başarılar dilerim, takipteyim Smile
Mesaj10.09.2015, 16:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

teknoanaliz yazmış:
Tasarım bakımından ilginç bir siteye benziyor ama güzel duruyor. İngilizceye merakı olanların sıkılmayacağı bir tasarım uyarlamışsınız. Başarılar dilerim. Very Happy

Hey Teknoanaliz!
Tasarım olarak gerçekten de "ilginç" kelimesini açar mısın acaba Smile Çünkü şahsen kötü gibi de iyi gibi de anlam bulmaktayım ve emin olamadım Smile İngilizce'ye merakı olmayan varsa da ne kadar önemli olduğunu belirten birkaç makalemi yakın zamanda sizlerle buluşturacağım.

weblue yazmış:
Çok beğendim. Benimde derdimi anlatacak kadar ingilizcem var. En azından bir turiste yol tarifi, kendimi tanıtma, karşılıklı diyalogda kısa cümleler kurabiliyorum. Site tasarımı, logo çok hoş. Başarılar dilerim, takipteyim Smile

Hi WeBlue! Ah site ismi (wonderful web page name = weblue!) ve ah dertlerimiz, dertlerimiz... Bitmeyen dertlerimizi anlatacak kadar bilsek yeter. Fakat fazla bilmek fazla yemek gibi değildir. Takipte olmanız hoşuma gitti Smile Teşekkür ederim..

NOT: Gençler ciddi anlamda tasarıma ne gibi yenilikler getirilebilir beni bilgilendirirseniz çok sevinirim Smile
Mesaj10.09.2015, 16:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

Üst menüyü diğerlerinki gibi uzatırsan daha iyi olabilir Smile.
Mesaj11.09.2015, 18:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

weblue yazmış:
Üst menüyü diğerlerinki gibi uzatırsan daha iyi olabilir Smile.

Üst menüyü düzenlendim Smile
- Göz atmak isterseniz: http://thenglish.tr.gg/
Mesaj11.09.2015, 20:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

başarılar.
Mesaj11.09.2015, 20:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben gayet başarılı buldum. Zamanla daha iyi seviyeye ulaşacağınıza inanıyorum.
Kolay gelsin.
Mesaj12.09.2015, 07:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

Üst menü hizalanmamış hizalarsanız güzel olacaktır (:

Arrow Ana Sayfa; http://weblue.tr.gg/
Arrow İletişim; http://weblue.tr.gg/Iletisim.htm
Arrow Ziyaretçi Defteri; http://weblue.tr.gg/Ziyaretci-Defteri.htm
Mesaj12.09.2015, 08:20 (UTC)    
Mesaj konusu: :)

8/10 Daha fazla kelime ve biraz daha fonksiyon lütfen.. Genel olarak başarılı buldum
Mesaj12.09.2015, 09:42 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: :)

brisin yazmış:
başarılar.

Teşekkür ederim hocam Smile

bestoftheking yazmış:
Ben gayet başarılı buldum. Zamanla daha iyi seviyeye ulaşacağınıza inanıyorum.
Kolay gelsin.

Sağolun hocam dediğiniz gibi umarım iyi seviyelere getirebilirim Smile

weblue yazmış:
Üst menü hizalanmamış hizalarsanız güzel olacaktır (:

Şuan hizalama işlemi tamamlandı Smile Uyarınız için çok teşekkürler

itsacoding yazmış:
8/10 Daha fazla kelime ve biraz daha fonksiyon lütfen.. Genel olarak başarılı buldum

Başarılı bir web siteden alınan başarılı bir öğüt. Teşekkürler hocam Smile Temayı geliştirdikten sonra içerik girişimleri pazartesi başlayacaktır Smile
Mesaj12.09.2015, 09:43 (UTC)    

Estağfurullah Smile
Mesaj12.09.2015, 10:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bir 'kelime eğitim sitesi'..
Kısa ve öz konuşmam gerekirse:
Başarılı (✓)
Değerlendirme: Eksik yok, geliştirilebilir.

Başarılar Dilerim..

GMedya | RadyoMaskoT Ekibi
Bir Radyoculuk Devrimi
Mesaj13.09.2015, 19:32 (UTC)    

itsacoding yazmış:
Estağfurullah Smile

Smile

radyomaskot yazmış:
Bir 'kelime eğitim sitesi'..
Kısa ve öz konuşmam gerekirse:
Başarılı (✓)
Değerlendirme: Eksik yok, geliştirilebilir.

Başarılar Dilerim..

GMedya | RadyoMaskoT Ekibi
Bir Radyoculuk Devrimi

Teşekkür ederim bu güzel düşünceniz için Smile Ne gibi geliştirmeler bekliyorsunuz acaba?
Mesaj14.09.2015, 20:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sitemizde değişen arkaplan dikkatinizi çekti mi?

Sayfamızı her yenilediğinizde arkaplanda İngilizce ve Türkçe bir adet kelimeyi görmektesiniz. Bu sayede aslında farkında olmadan hafızanızda kalmasını sağlayabiliriz. (Hiç olmazsa böyle düşündük Smile )

Bu tarz yenilikleri bizlere bildirebilirsiniz.
Neler yapabiliriz?
Önceki mesajları göster: