Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj18.12.2015, 16:22 (UTC)    
Mesaj konusu: Arkdaşlar Professional Tasarımla İlgili Bir B

Arkadaşlar ben logo yapacağım ama ne kadar büyük yaparsam yapiyim logo küçük olarak gösteriyor sitemde Yardım Edin LÜTFEN!!!!

Yardım Eden Arkadaşa Şİmdiden Teşekkürler
Mesaj18.12.2015, 16:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çözünürlük ile alakalı. Tasarımı kullanmadım fakat normal bir logonun boyutu, eğer temaya yerleştirdiğiniz zaman boyut düşüyor ise temaya ait standart bi yükseklik genişlik var. Logonun küçülme nedeni bu sanırım.

İyi forumlar...
Mesaj18.12.2015, 16:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

Logonun Büyklüğü
2000x600
Ondan Olabileceğini Sanmıyorum
2009 dan Beri B-S deyim Böyle Bir şey Görmedim Şimdiye kadar
Mesaj18.12.2015, 16:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

Şöyle yapın...

Mozila Firefox tarayıcısı ile bedava-sitem sitenize girin ve büyük olan logoyu siteye yerleştirin. F5 çekin. Daha sonra logonun üzerine gelerek sağ tıklayın ve "Resim bilgilerini göster" deyin. Çıkan URL alanında logoyu bulun. Orada zaten bilgiler yazacaktır.

Logonun orjinal boyutu ile ne kadar küçültülmüş boyutuna kadar bilgi yazar. Sonra kaynak bölümünü açın ve logonun küçük olan px değerlerini aratın. Bakalım CSS den mi yoksa HTML den mi bulabilirsiniz.

Ondan sonra tekrar cevap yazın...

İyi forumlar...
Mesaj18.12.2015, 16:38 (UTC)    
Mesaj konusu: destek

bu tür sorunla bende karşılaştım
ama benim tasarımım ıce blue kullanıyorum sizde tasarımda nasıl olur bilemem.
kısaca dilimin döndüğünce özetlemek isterim.

benim sitemde bulunan çiçekli arka plan resmi 1600x900 ebatlarındadır. yükleyen arkadaş nasıl yükledi bilemem ama ben indirim yükleyince ebatı küçülüyor. Fakat resmi yüklerken resmi küçült seçili çıkar onu kaldrıp o şekilde deneyin

Fakat sayfa altı çimen tasarımım için 1600 yerine 1255genişlik olarak sayfaya tam sıgdırdım bunu deneyerek yapacaksın ben öyle yaptım

Mesaj18.12.2015, 16:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mesaj18.12.2015, 16:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

Resmi Küçült Butonunu İptal Edip Deniyorum Zaten Herzaman
Mesaj18.12.2015, 16:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

%100 temanın CSS kısmından kaynaklanıyor sizin yapabileceğiniz tek şey o px göre net logolar yapmanız başka çareniz yok gibi.

İyi forumlar...
Mesaj19.12.2015, 09:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

Professional tasarımda logo alanı için max-height:50px tanımlaması yapılmıştır. Logonuzu tasarlarken bunu göz önünde bulundurmalısınız.