Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj16.06.2016, 12:10 (UTC)    
Mesaj konusu: TasarımEntegre 2 Yaşında!

TasarımEntegre olarak sizlerle birlikte 2 yaşımızı doldurduk. Bu 2 yılın tamamında aktif rol oynayamamızın verdiği üzüntü ile sizlerden özür dileyerek söze başlıyorum.

Yaklaşık 5 yıldır bu platformun bir parçasıyım. Bu 5 yılın son 4 yılında kendimi geliştirerek tasarım entegrasyonuna odaklanmıştım. "Torrent-Adresi" başta olmak üzere açtığım birçok sitede entegre tasarım kullandım. 2 yıl önce ise TasarımEntegre ile sizlere de ücretsiz hizmet vermeye çalıştım ve çalışıyorum. Dediğim gibi 2 yılın tamamını dolu dolu kullanamamamın çeşitli sebepleri var. Fakat 2. yılımda naçizane ekibim ile tekrar yayın hayatımıza devam edeceğiz.

Tabii ki site 2 yıl önceki içeriği ve tasarımı ile durmuyor. İçeriğe önemimizi arttırdık Elimizden geldiğince, zaman buldukça yeni tasarımlar eklemeye çalışacağız. Yeni olarak "Abonelik" kısmı ekledik. Bunu genel olarak para için değil profesyonelleşmek için kullanmayı düşünüyor, hedefliyoruz. Hangimiz 5 lira ile zengin olduk? Bu yüzden Abonelik kısmında geçerli olan birçok şeyi bizden rica eden Bedava-Sitem kullanıcılarına ücretsiz sağlamakta ekipçe hemfikiriz. Kısacası Abonelik kısmı diğer (Bedava-Sitem harici) misafirlerimiz için geçerli diyebiliriz.

Sayfalarımız ve tasarımımızın da yeni olmasından kaynaklanan küçük sıkıntılar olabilir (ekran kayması vb.) bunları bizlere bildirirseniz gereğini yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

Son olarak aşağıda yapacağınız uzun ve güzel yorumlarınızı "Sizden Gelenler" sayfasına ekleyeceğim. Şimdiden hepinize teşekkür ediyor, iyi Ramazanlar diliyorum.

En son tasarimentegre tarafından 16.06.2016 19:15:43 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj16.06.2016, 21:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

Böyle düzgün Türkçe kullanan ergen vari yazmayan arkadaşları görmek beni çok mutlu ediyor Smile

Sitenizi inceledim adıyla son derece uyumlu, sitenize entegre ettiğiniz temada içeriğiniz ile örtüşmüş.

Yalnız bir eleştirim olacak ister kız, ister anlayışla karşıla; kendi siten için kullandığın temanın kopyalanamaması için olağanüstü bir çaba sarfetmişsin.

Şöyle bir düşünelim; sitenin içeriğinden dolayı sitene gelen ziyaretçiler bu konulara hakim insanlar olacaktır, dolayısıyla sağ tuş engelinin ctrl+U ile geçilebildiğini artık onlarda biliyorlar.
Kaynağı görüntülediğimizde kodlarının bir kısmı encode edilmiş, o kodların basit bir html decode yardımıyla okunabilir duruma getirildiğini onlarda biliyorlar.
Bence taklit edilebilirliğe dahi açık olmak profesyonelliktir.
Hem bu temada sana ait değil, öyle idda ettiğini ima etmiyorum elbette, zaten sana ait olmayan birşeyi neden korumaya çalışıyorsun? Hem kodların kaynakta tek sayfa görünüyor. tasarım üstüne, tasarım altına, css kısmına... bla bla şeklinde değil ki.

Genel olarak siteni güzel buldum hayırlı ramazanlar.
Mesaj17.06.2016, 09:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

okanizm yazmış:
Böyle düzgün Türkçe kullanan ergen vari yazmayan arkadaşları görmek beni çok mutlu ediyor Smile

Sitenizi inceledim adıyla son derece uyumlu, sitenize entegre ettiğiniz temada içeriğiniz ile örtüşmüş.

Yalnız bir eleştirim olacak ister kız, ister anlayışla karşıla; kendi siten için kullandığın temanın kopyalanamaması için olağanüstü bir çaba sarfetmişsin.

Şöyle bir düşünelim; sitenin içeriğinden dolayı sitene gelen ziyaretçiler bu konulara hakim insanlar olacaktır, dolayısıyla sağ tuş engelinin ctrl+U ile geçilebildiğini artık onlarda biliyorlar.
Kaynağı görüntülediğimizde kodlarının bir kısmı encode edilmiş, o kodların basit bir html decode yardımıyla okunabilir duruma getirildiğini onlarda biliyorlar.
Bence taklit edilebilirliğe dahi açık olmak profesyonelliktir.
Hem bu temada sana ait değil, öyle idda ettiğini ima etmiyorum elbette, zaten sana ait olmayan birşeyi neden korumaya çalışıyorsun? Hem kodların kaynakta tek sayfa görünüyor. tasarım üstüne, tasarım altına, css kısmına... bla bla şeklinde değil ki.

Genel olarak siteni güzel buldum hayırlı ramazanlar.

Türkçem ve sitem hakkında olan yorumlarınız için öncelikle teşekkür ederim. Dediğiniz gibi isim ile içeriğin birbirini tamamlaması önemli bir husus. Bunu da size yansıtabildiysek ne mutlu.

Eleştirinizi tabii ki anlayışla karşılıyorum. Açıkçası böyle bir soru/eleştiri de beklemiyor degildim. Dediğiniz gibi tasarım bana ait değil. Entegre bir tasarımdır.

Kodları şifrelememin iki açık sebebi var. Birincisi, bundan önceki tasarımımız sizin de tabiriniz ile kopyalanmıştı. O da kendi entegremiz olan bir tasarımdı. "E kardeşim tasarım senin değil neyin lafını yapiyorsun?" dediginizi hissediyorum lakin benim üzüldüğüm ve doğal olarak sinirlendiğim nokta kopyalanması. Şimdi bu olayı şöyle izah edeyim. Biz tasarımları entegre ederken küçük yerlerde bile hata olmamasına dikkat etmeye çalışırız ki bu işle az çok arası olanlar bilir, tasarımlar çoğunlukla kayma, eksik ikonlar vb. hatalar ile entegre edilir veya zorunlu olarak öyle kalır. Ben de böyle bir tasarımı sayfası sayfasına entegre edip, hataları minimuma indirmişken entegremi kopyalanmasına olan kırgınlığım neticesinde kod şifreleme ihtiyaci duydum.

Dediginiz gibi bu sifreleri açmak hiç zor değil. O yüzden başta vazgeçmiştim ki ikinci sebep ortaya çıktı. Şifrelemiş yerlere dikkat ederseniz entegre kısmının bitmiş veya ileride değiştirilmeye gerek olmayan yerlerdir. Ben de entegre ve düzenleme sırasında kafa karışıklığı yaratmasın ve o kısımın işlevsiz olduğu anlaşılsın diye böyle bir yönteme başvurdum.

Arada "zaten tasarım sana ait değil neden korumaya çalışıyosun?" sorusuna da cevap verdiğimi umuyorum. Kısacası binbir türlü entegre ettigim tasarımın kopyalanmasından dolayı.

Son olarak tasarım tek bir sayfa olarak gözüküyor demişssin bunu da kısa bir şekilde açıklayayım. Bedava-Sitem zaten bizim üst, alt, sayfa, css olarak farklı farklı yazdığımız kodlari toplayarak sıraya diziyor ve anlamlı bir görüntü ortaya çıkıyor. Bu bana özel bir durum değil yani tüm siteleri böyle görüntülersiniz.

Yorum, ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim. Başka sorularınız olursa mesaj yoluyla iletebilirsiniz. Hayırlı Ramazanlar.
Mesaj17.06.2016, 15:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

İyi Çalışmalar Hocam.
Mesaj17.06.2016, 16:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

zaccurd yazmış:
İyi Çalışmalar Hocam.

Teşekkür ederim eksik olmayın.
Mesaj19.06.2016, 12:52 (UTC)    
Mesaj konusu: Gültekinblog

Takip ettiğim siteler arasındasın Başarılar dilerim Wink

☒ Bedava-Sitem ile ilgili sorunlarınız için: destek( at )bedava-sitem.com
adresine mail atınız. (at Yerine @)
✎“Para ve insan arasındaki karşılıklı ilişki şöyledir: İnsan paranın sahtesini yapar, para da insanın.”
☏ Bir Candaş Gültekin Klasiği
✌ Gerçekçi ol, İmkansızı İste.
♛ GALATASARAY

Mesaj19.06.2016, 21:17 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Gültekinblog

gultekinblog yazmış:
Takip ettiğim siteler arasındasın Başarılar dilerim Wink

Teşekkür ederim. Hatırımdasınız.
Mesaj19.06.2016, 21:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

2.yılınızı kutlar başarılarınızın devamını dilerim
Mesaj19.06.2016, 21:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

brisin yazmış:
2.yılınızı kutlar başarılarınızın devamını dilerim

Teşekkür ederim. Bedava-Sitem olarak başarılarımız daim olur inşallah.
Mesaj20.06.2016, 12:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

Başarıların daim olsun kardeşim Smile
İlk gün kü amacın oyun olsa da ( çaktırma Very Happy ) şimdiki amacından da sapmadın Very Happy
seviliyosun can kardeşim, sana yamuk yapan karşısında beni bulur biliyosunn Razz Smile
Mesaj20.06.2016, 12:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilgedoktor yazmış:
Başarıların daim olsun kardeşim :)
İlk gün kü amacın oyun olsa da ( çaktırma :D ) şimdiki amacından da sapmadın :D
seviliyosun can kardeşim, sana yamuk yapan karşısında beni bulur biliyosunn :P :)

Maziyi unutmak ne mümkün ? Yorumun için çok teşekkür ederim. Seviliyorsun. :)
Mesaj22.06.2016, 20:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tema konusunda güzel. Özel efektler renk katmış. Fakat çok biraz koyu. Bazı sayfalarda da menü kayıyor. Bu hatayı düzeltmelisin. Tarayıcıdan diyebilirsin ama Yandex Browser kullanıyorum. Biliyorsun mükemmel ve kullanışlı arayüzü var. Ve ayrıca hızlı ve pratik.

İçerik ve grafikler açısından da zengin. Çok emek harcamışsın. Katkın çok fazla. Bu dönemin iddialı sitelerinden birisin.Tabi bu site Latin yani Roma sitesi değil, websitesi. Wink
Mesaj22.06.2016, 23:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

cloudgallery yazmış:
Tema konusunda güzel. Özel efektler renk katmış. Fakat çok biraz koyu. Bazı sayfalarda da menü kayıyor. Bu hatayı düzeltmelisin. Tarayıcıdan diyebilirsin ama Yandex Browser kullanıyorum. Biliyorsun mükemmel ve kullanışlı arayüzü var. Ve ayrıca hızlı ve pratik.

İçerik ve grafikler açısından da zengin. Çok emek harcamışsın. Katkın çok fazla. Bu dönemin iddialı sitelerinden birisin.Tabi bu site Latin yani Roma sitesi değil, websitesi. :wink:

Resim ile ilgilenen yani renklerin içinden gelen birinin bu yorumu yapması, benim için çok önem verici. Dediklerinin hepsini dikkate alarak değişikliklere gideceğim. Kayma hatasına hiç rastlamadım ama onun da üstesinden gelmeye çalışacağım.

Yorumun ve bu güzel esprin için çok teşekkür ederim :)
Mesaj23.06.2016, 13:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilgedoktor yazmış:
İlk gün kü amacın oyun olsa da ( çaktırma Very Happy ) şimdiki amacından da sapmadın Very Happy
seviliyosun can kardeşim, sana yamuk yapan karşısında beni bulur biliyosunn Razz Smile

tasarimentegre yazmış:

Maziyi unutmak ne mümkün ? Yorumun için çok teşekkür ederim. Seviliyorsun. Smile

Sende çok seviliyorsun kardeşim Wink Yerin ayrı, hemde en köşede Smile EyvALLAH..
Mesaj23.06.2016, 13:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilgedoktor yazmış:

tasarimentegre yazmış:

Maziyi unutmak ne mümkün ? Yorumun için çok teşekkür ederim. Seviliyorsun. Smile

bilgedoktor yazmış:

Sende çok seviliyorsun kardeşim Wink Yerin ayrı, hemde en köşede Smile EyvALLAH..

Tekrar teşekkür ederim abim, can kardeşim. Düşüncelerin karşılıksız değil emin ol. Yeni sitende başarıların daim olsun insallah.
Önceki mesajları göster: