Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj30.05.2016, 21:05 (UTC)    
Mesaj konusu: Bedava Sitemde Oyun Yapmaya Çalışmak

Öncelikle şunu söylemeliyim ki bu oyun fikrini daha önce bir kaç kullanıcı tarafından gördüm ve hatta yapan 1-2 sitede vardı, tabi kullanıcılar ya siteyi sildi ya da siteye bir şeyler oldu çünkü ulaşıp bulamadım. Benimde yıllar boyunca yapmak istediğim bir oyun vardı aslında fakat çok daha farklı bir şey idi. Bende o gördüğüm şeylerden yola çıkarak ( Link verdim ama yasak mı bilmiyorum )bu tarz bir şey yaptım. Photoshop konusunda pek bir bilgim olmadığı için sokakları paint ile yaptım, tabi tek başına yapması da çok büyük bir sıkıntı şu kadarcık şeyi toplam 8 saatte tamamladım ve gerçekten tek başına yapmak çok zor iş buradan da duyurayım ki yardım edebilecek arkadaşlar varsa özel mesaj yoluyla lütfen ulaşsın bana.

Test videoları artık bu adres üzerinden yayınlanacaktır.

http://tekkasa.tr.gg/%C7ok-Yak%26%23305%3Bnda.htm

Tek Kasa hakkında diğer şeylere ulaşmak için ise.

http://tekkasa-forum.tr.gg/Forum/index.htm

En son TekKasa tarafından 15.06.2016 20:56:28 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj05.06.2016, 21:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

Videoyu izledim. Gercekten ugrastigin belli flash bir oyun bekliyordum. Yalniz genelde ileri, ileri seklinde oyun. Daha cok ihtimaller ve secenekler olmali, ileri gitmezsem baska bir ihtimal gerceklesmeli gibi daha da karmasiklasirsa daha guzel olur.
Mesaj15.06.2016, 20:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

Aslında o ileri bastığımız kısımlar normalde bir seçenek değil, yani öyle anlaşılsın istedim fakat pek becerememiştim. Asıl amacı 1'e 1 konuşuyormuş hissiyatı yaratmaktı fakat bunda tamamen haklısınız kodlarla pek aram olmadığından böyle bir şey yapayım demiştim ama sanırım otomatik yönlendirme kodu gibi bir şey bulup yapmak en iyisi olacak.
Mesaj16.06.2016, 21:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

TekKasa yazmış:
Aslında o ileri bastığımız kısımlar normalde bir seçenek değil, yani öyle anlaşılsın istedim fakat pek becerememiştim. Asıl amacı 1'e 1 konuşuyormuş hissiyatı yaratmaktı fakat bunda tamamen haklısınız kodlarla pek aram olmadığından böyle bir şey yapayım demiştim ama sanırım otomatik yönlendirme kodu gibi bir şey bulup yapmak en iyisi olacak.

Otomatik yönlendirme bazı yerlerde kullanılabilir, genelinde buna oyuncu karar vermeli benim de asıl vurgu yapmak istediğim nokta buraydı. Ben ileri gidersem gitsin, gitmezsem geri geleyim, kararsız kalıp durursam yada oyunun bu noktasında geri çekilmek gibi daha çok seçenek(bu daha çok ihtimal ve daha çok sayfa demek) gibi..
Yine de uğraşınız takdire şayan.
Mesaj03.07.2016, 00:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

Açık konuşayım bu oyunun yapımını GTA serilerinden esinlenerek yapmaya başladım. Görev sırasında istersek geri felan gidebiliyoruz aslında ya da dolaşabiliyoruz. Benim asıl hedefim önce oyunu bitirmek ondan sonra ise online üzerine odaklanmak tı normalde ki bu da Bedava-sitem de malesef olanaksız. Bu yüzden bugün elimden geldiğince oyunu ilerletmeye çalışacağım ve mümkünse 2017 yılının ortalarında oyunu resmi bir şekilde göreceksiniz.
Mesaj04.07.2016, 21:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu programı Adobe animate cc programı ile daha basit bir şekilde yapabilirsiniz.Temelde oyun üzerinde sayfalar arası geçiş üzerinden işlediği için Adobe animate programı üzerinde sadece layerlar arası geçiş kodunu kullanarak yapabilirsin.Bu programla kodlarınızın html5 çıktısı olarakta alabiliyorsunuz artık Adobe bile kısmnde olsa HTML5 geçiş yaptı.Ancak zannedersem ActionScript dilini öğrenerek Android, IOS için uygulama halindede oyununuzu paylaşabilirsiniz.Aynı şekilde kod çıktısı alarakta sitenize koyabilisiniz veya .swf dosya uzantısında dosya alıp başka bir siteye upload ederek sitenize koyabilirsiniz.Hatta belki ileride dahada geliştirip 2 boyutlu klavye kontrollü bir oyun yapabilirsiniz.
Mesaj06.10.2016, 20:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim, elbet ki o bilgiler bu oyun da kullanılmasa bile bil ki farklı bir oyun da kullanılacak.

Çalışmalara tekrardan devam etmeye başladım bu arada. ^^

Önceki mesajları göster: