Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj22.01.2017, 19:12 (UTC)    
Mesaj konusu: Site Doğrulama Hatası

Arkadaşlar 13 ocaktan bu tarafa site doğrulama hatası alıyorum
sitemi google ve yandex mega tag ekli olup yandex ve google webmaster tools uygulamalarından doğrulayamadım. Çok gariptir ki eskiden sitem onaylı iken sonradan iptal olmuş durumda. Bu sorunun nedeni sizce ne olabilir?

Bedava site kaynaklı olabilir mi?

En son isacotur tarafından 24.01.2017 21:09:08 tarihinde değiştirildi, toplam 2 kere değiştirildi
Mesaj22.01.2017, 19:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mesaj23.01.2017, 09:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba İsaCotur, bu konuyu size daha önce de belirtmiştim, şu başlıkta (https://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?p=1160618#1160618) Birebir olarak sitenizdeki meta tag kodlamanız şu anda şu şekilde:
Kod:
<meta name="description" content="Özgün İçerik Paylaşım Blogu
 Since 2007
" />
<meta name="keywords" content="<meta name=yandex-verification content=78336bf51d7d93af />
<meta name=google-site-verification content=OpIUiUZxX1jNxSVJT3-GbiOBeKTj0COIsfIXxownHn4 />

" />
<meta name="author" content="isacoturBlog" />
<meta name="robots" content="index,follow" />
<meta property="og:type" content="bedava-sitem:page" />
<meta property="fb:app_id" content="485427561567192" />
<meta property="og:title" content="İsaCoturBlog - ANA SAYFA" />
<meta property="og:image" content="http://theme.webme.com/designs/css-only/screen.jpg" />
<meta name="keywords" content="Bedava Sitem, Ankara AKM Fuar, Sitene Reklam Ekle" />
Gördüğünüz gibi burada boşluklar var satırlar var hatta en tuhafı şöyle bir şey var:
Kod:
<meta name="keywords" content="<meta name=yandex-verification content=78336bf51d7d93af />
<meta name=google-site-verification content=OpIUiUZxX1jNxSVJT3-GbiOBeKTj0COIsfIXxownHn4 />

" />
Bu meta sorununuzu ve ne yapmanız gerektiğini size bağlantısını verdiğim başlıkta da belirtmiştim, bu şekilde 13 Ocak tarihine kadar hata almamış olmanız ilginç... Lütfen bağlantısını verdiğim başlıkta size önerdiğimi tekrar gözden geçirin. İyi çalışmalar.
Mesaj24.01.2017, 19:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

@slobada
ektralardan mega tag ve keybord iptal ettim

tekrar denedim doğrulama için denedim başarısız oldu diyor
Şimdi çıldıracam bunu nasıl doğrulacayam

En son isacotur tarafından 24.01.2017 21:09:33 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj24.01.2017, 20:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

baktım bi şey çıkmadı.
kodu ana sayfaya da ekledim yine doğrulama için onay vermiyor

Doğrulama başarısız oldu. Meta etiketiniz, ana sayfanızın <head> bölümünde değil.

uyarısı veriyor

En son isacotur tarafından 24.01.2017 20:15:57 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj24.01.2017, 20:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sitemdeki mülkiyetinizi üzerinize alın kısmına bakabilirsiniz.Ben doğruladım.Yardımcı olur belki Smile

http://bayramblog.tr.gg/Sitenizin-M.ue.lkiyetini--Ue-zerinize-Al%26%23305%3Bn.htm
Var biraz da sen oyalan...
Yunus Emre

Mesaj24.01.2017, 20:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

bayramblog yazmış:
Sitemdeki mülkiyetinizi üzerinize alın kısmına bakabilirsiniz.Ben doğruladım.Yardımcı olur belki Smile

http://bayramblog.tr.gg/Sitenizin-M.ue.lkiyetini--Ue-zerinize-Al%26%23305%3Bn.htm

benim sitem daha önceden bunları yapmıştım
google tarafından onaylıydı
son zamanlarda index almamaya başladı ve arama motoru botlarıda gelmiyor artık
ban yemedim sitem aramalarda çıkıyor
aynı sorun yandex içinde geçerli böyle bir sorunla karşılaşan kimse yok mu

En son isacotur tarafından 24.01.2017 21:10:24 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj24.01.2017, 20:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bende sorun yok.
Var biraz da sen oyalan...
Yunus Emre

Mesaj24.01.2017, 20:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

arkadaşlar şu an itibariyle çözdüm ekran görüntüsünü ve çözümünü az sonra ekleyeceğim
başkalarının da işine yarayacaktır
Mesaj24.01.2017, 21:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

Meta etiketiniz, ana sayfanızın <head> bölümünde değil
hatasının çözümü için sitenizdeki temanın Css olması gerekiyor
Sonra doğrulama kodunu,
Tasarım ayarlarından -> Gelişmiş ayarları tıkla
En alt kısımda bulunan
CSS Kodu (Style tagleri olmadan yazınız) kısmında bulunan kodların içinde </style> kodunu bulup devamına doğrulama kodunu ekleyin.Eğer </style> yoksa siz kendiniz manuel yazıp kaydederek doğrulayabilirsiniz.
Not: Ektralardaki mega tag özelliğini kullanmadık.çünkü daha önceden kodumuz oradaydı ve siteyi belli bir süre sonra doğrulamamaya başlıyor.Siz de kullanmayın

En son isacotur tarafından 24.01.2017 21:11:45 tarihinde değiştirildi, toplam 2 kere değiştirildi
Mesaj31.01.2017, 13:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba İsaCotur, doğrulama kodunu CSS Kodu içerisine değil de, Kendi <head> içeriği ekstrasına eklemelisiniz. Google da size kodu <head> etiketi içerisine eklemenizi söylüyor zaten. CSS Kodu bölümü de BS varsayılan tasarımda <head> etiketi içerisinde olduğundan, sorunu şimdilik çözmüşsünüz. Fakat bu kalıcı çözüm değildir. İlerleyen süreçte tasarım değiştirdiğinizde vs. CSS Kodu sıfırlanır. Kodu Kendi <head> içeriği ekstrasına almak en doğru ve kalıcı çözümdür ve ilerleyen süreçte hiçbir hata almazsınız. Ben size bunu öneririm. İyi çalışmalar.
Mesaj04.02.2017, 10:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

Koddaki boşlukları silmeyi deneyiniz.
[/code]
Mesaj05.02.2017, 12:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

slobada yazmış:
Merhaba İsaCotur, doğrulama kodunu CSS Kodu içerisine değil de, Kendi <head> içeriği ekstrasına eklemelisiniz. Google da size kodu <head> etiketi içerisine eklemenizi söylüyor zaten. CSS Kodu bölümü de BS varsayılan tasarımda <head> etiketi içerisinde olduğundan, sorunu şimdilik çözmüşsünüz. Fakat bu kalıcı çözüm değildir. İlerleyen süreçte tasarım değiştirdiğinizde vs. CSS Kodu sıfırlanır. Kodu Kendi <head> içeriği ekstrasına almak en doğru ve kalıcı çözümdür ve ilerleyen süreçte hiçbir hata almazsınız. Ben size bunu öneririm. İyi çalışmalar.

@slobada
Daha önceden <head> etiketi içindeydi oraya eklemiştim sonradan site doğrulama hatası verdi
oraya da ekleyim fazla kod göz çıkarmaz Wink
Mesaj04.03.2017, 05:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

Buna katılmıyorum İsaCotur fazla kod özellikle de birden fazla aynı kod siteye zarar verir. Her bir kod ek satır gerektirir ve ek satırlar tarayıcının siteyi okuma süresini dolayısıyla da site açılış süresini geciktirir, hız ve performansı düşürür. Bu da dolaylı yoldan ziyaretçi kaybı gibi ek kayıplara neden olur. Kodlamanız ne kadar az ve öz olursa o kadar iyi, karıştırmaya gerek yok.
Mesaj04.03.2017, 09:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

Size önerim kodu küçültüp <head> içeriğine koymanız.