Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj14.06.2017, 02:30 (UTC)    
Mesaj konusu: Creative-Fun | Yıllar sonra açılan oyun sitesi...

Bedava-Sitem'e başlarken bir oyun sitesi kurmak hayalimdi.
Açıkçası pek yaratıcı bir fikir olmadığını da kabul etmek gerek.
Ama o zamanlar henüz ortaokulda olduğum için bunu pek yadırgamıyorum Very Happy
Öyle yada böyle bedava-sitem platformunda çok vakit geçirdim.
Ve bu platforma katılmama başta neden olan "Oyun Sitesi" idealini gerçekleştireyim dedim.

Daha birçok şeyi yenilemeyi düşünüyorum ama şimdilik ufak bir beta sürüm olarak
geliştirme ve ekleme fikirlerine açığım Smile

Epey süredir beklemede tuttuğum; Creative-Fun hakkında görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Creative-Fun'a Göz At: http://www.creative-fun.tr.gg/
Mesaj14.06.2017, 07:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ha-ri-ka!

İnan bana oyun sitesi fikri her ne kadar basit görünse de, Bedava-Sitem sınırları içerisinde bir sanat eseri yapmışsın. Ben çok beğendim. Çok ince detaylara yer vermişsin. Tasarım olarak çok hoş olmuş bir oyun sitesine göre fazlasıyla güzel.

Tüm sayfaları incelemeye çalıştım, herhangi bir eksik göremedim fakat bir yere takıldı kafam. Oyunlar için ek sayfa olmaması çok iyi olmuş ama açılan pencere çözünürlüğü az olan bilgisayarlar için düzgün çalışmayabilir. Bu büyük ihtimalle 1280x600'den küçükler için geçerli olacak. Günümüzde böyle monitörlerin de kalmadığını düşünürsek sorun teşkil etmiyor :).

126 oyun az bir sayı değil. Eline, emeğine sağlık. Başarılar dilerim.

TAKLİTLER ASLINI YÜCELTİR Wink
Mesaj14.06.2017, 12:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

@Pocs: Çözünürlük olayı hakkında, aslında flash oyunların yapımcılarına bağlı olarak
değişiyor olsada. Eğer tarayıcının yakınlık ayarını %100'den %150, %175'e kadar çıkartıp
oyunlara bakarak deneyebilirsin. Lightbox pencereleri çözünürlüğe göre boyut kazanıyor
dolayısıyla tarayıcının çözünürlüğüne göre flash oyunlar büyüyor ya da küçülüyor. Ama
dediğim gibi bu flash oyunların yapılırken minumum büyüklüğüyle alakalı. Bazılarının
boyutları küçülemiyor yada büyüyemiyor ama şuan sitedeki oyunların çoğu yakınlaştırmaya
göre boyut kazanmakta. Yeni kazandığı boyutlarda tam gözükmemesi durumda lightbox'un
sağ üst köşesinde çıkan genişletme butonuyla büyütülebilme özelliği de bulunmakta.
Tabi seninde dediğin gibi artık çok düşük çözünürlüklü ekranlar kalmadığı için pek sorun
teşkil etmese de bunun önlemini almıştım Smile

Değerlendirme ve görüşlerin için teşekkürler hocam Smile

Mesaj14.06.2017, 13:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tek kelimeyle bs siteleri arasında gördüğüm en güzel oyun sitesi denilebilir ben çok beğendim başarılar dilerim iyi çalışmalar.

Mesaj14.06.2017, 19:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

@4pvp: Teşekkürler. Tasarım ve eklemeler konusunda elimden gelenin en iyisini yapmaya
çalıştım. Birkaç oyun kategorisinde özellikle kendi oynadığım oyunlara yer verdim hatta Smile

Mesaj14.06.2017, 19:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

Siteyi ilk açtığımızda tasarım birbirine giriyo
Birde içerik kısmındaki kutu sadece oyunları kaplasa menü ayrı bi kutu şeklinde yanda dursa daha iyi olabilir

genel olarak iyi ama beğendim.
başarılar..
Mesaj15.06.2017, 02:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

@lucifergg: Tasarımı parçalara tablolarla ayırdığım için yüklenme aşamasındayken sol taraf
önce, sağ taraf sonra yüklendiğinden dolayı kaynaklanan bir sorun sanırım. Bir ara düzenleyip
tablolar yerine divleri kullanarak baştaki yüklenme sorununu çözeceğim.

Önerilerin için teşekkürler hocam Smile

Mesaj16.06.2017, 01:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kodlamana diyecek bir şeyim yok süpersin Smile
Tema biraz daha ekrana yayılsaydı (büyük olsa idi) çok daha güzel dururdu Rolling Eyes
Yine de eline sağlık başarılı bir oyun sitesi Wink
Mesaj19.06.2017, 02:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

@lucifergg: Baştaki yüklenme karışıklığını düzelttim. Bilgilendirme için teşekkürler Smile

@isacotur: Tema standart 960px büyüklüğünde hazırladığım bi tema. Tabi ki içerik alanı
biraz daha büyütülebilir bir ara deneyeceğim.

Mesaj29.06.2017, 08:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

İşte aradığım oyun sitesi senin yanında sitemin en kötü olduğunu hissettim. Crying or Very sad
Mesaj29.06.2017, 09:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çok güzel Smile
Mesaj13.08.2017, 22:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

@Uguroyun1: Siteni zaman içerisinde geliştirebilirsin. Çok kötü, çok iyi kavramları da kişiye göre
değişir bu yüzden çok iyi yada çok kötü site yoktur geliştirilebilir site vardır. Umarım zamanla
istediğin ve amaçladığın yerlere gelirsin Smile

@Teknolanya: Teşekkürler kardeşim. Denediğiniz oyunlar varsa duymak isterim Very Happy

Mesaj14.08.2017, 17:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

@creative-blog oyun sitende BS örnek sitelerde iddialı birer aday gibi duruyor Wink
Mesaj17.08.2017, 17:21 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Creative-Fun | Yıllar sonra açılan oyun sitesi

Değişik ve başarılı bir konsept, tebrik eder ve başarıların devamını dilerim.
Mesaj18.08.2017, 22:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

Başarılar

Önceki mesajları göster: