Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj12.03.2019, 14:42 (UTC)    
Mesaj konusu: Clean Room Hizmeti

Türkçede “temiz oda” anlamına gelmektedir. Temiz oda denildiğinde ise; insan zihninde elektrik süpürgesi ile süpürüldükten sonra, paspasla silinen ve eşyaların tozlarının bir toz bezi ile alındığı bir oda akla gelmektedir. Yapılan bu işlemler, sıradan bir mekan veya ev için yeterli hijyeni sağlarken, gıda veya ilaç üretimi yapılan yerler için kesinlikle yeterli değildir.
Clean Room’a Neden İhtiyaç Duyulmaktadır?
Clean room, esasen bilimsel bir durumu ifade etmektedir. Günümüzde gıda ve ilaç şirketleri; üretim veya test aşamasında, ürünlerini mikrop, bakteri, mantar veya ısı gibi faktörlerin etkilerinden korumak amacıyla bu tür odalara ihtiyaç duyarlar. Aynı zamanda yüksek teknoloji ürünlerinin üretildiği mekanlarda da toz veya kir bulunmamalıdır. Bu tür ortamlarda işlemleri yürüten personeller dahi özel kıyafetler ve ekipmanlar kullanmaktadır. Bu odaların basınç, ısı ve nem değerleri sürekli olarak kontrol altında tutulmaktadır.
http://www... adresinde clean room ile ilgili detaylı bilgileri bulabilir, kurulum için ihtiyaç duyduğunuz teknik desteği alanında 35 yıllık tecrübesi bulunan firmadan sağlayabilirsiniz.


En son kadircetin4921 tarafından 25.03.2019 03:33:29 tarihinde değiştirildi, toplam 2 kere değiştirildi
Mesaj25.03.2019, 03:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

@kadircetin4921
Bu bölümde ayda 1 adet post açılabiliyor, siz maşallah yağdırmışsınız Exclamation
Bölümlerde kurallar kısmı var en üstte tutturulmuş zahmet edip okursanız gereksiz paylaşımlarla forumu yormayalım.
Arrow Ayrıca tr.gg dışı linkler yasaktır linkleriniz kaldırıldı, aynı davranışları yapmaya devam ederseniz sizi forumdan banlayıp uzaklaştıracağım Exclamation
______________
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu