Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj18.07.2008, 16:27 (UTC)    
Mesaj konusu: OYUN NSL YAPLIR

ARKADAŞLAR GTA VİCE CİTY GİBİ OYUN YAPMAK İSTİYORUM NASIL OLACAK YAF ??
Mesaj18.07.2008, 16:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

Onunda Programcıları Vardır Wink

Mesaj18.07.2008, 16:58 (UTC)    
Mesaj konusu: s

yapamıcam yani
Mesaj20.07.2008, 08:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

Game Maker diye bir program dumuştum oyun yapmak için ama
Mesaj20.07.2008, 09:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

gta gibi oyunları bizim gibiler yapamaz game maker i indir küçük oyunlar yap
Mesaj22.07.2008, 06:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

GTA gibi oyunlari yapabilmen icin kodlama veya Studio Programlarini blmen gerekir(ornegin DxStudio)

Daha kucuk oyunlarida Game Maker adli programdan

o programin linkini ve resimli anlatimini görmek icinde

http://intermaster.tr.gg/Kendi-Oyununu-Yap.htm

ordaki dosyanin icinde resimli anlaitm mevcuttur.
Mesaj25.07.2008, 10:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

GTA Türü çok gelişmiş oyunlar büyük bir ekip işi
sesciler ayrı, yazılımcılar, grafikciler vs... ayrıdır
Mesaj25.07.2008, 11:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşımıza katılıyorum böyle bir oyun yapmak için çok büyük bir ekip çalışmasına ihtiyaç vardır.
Mesaj26.07.2008, 06:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

EVET ANCAK İNTERNET OYUNU YAPABİLİRSİN
Mesaj26.07.2008, 08:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

arkadaşlar ben vaktim olursa gta tarzı 3d bir oyun yapacagım yanlız geliştirmeye bi vaktim yok abim yüzünden.bi vaktini bulsam yaparım uzun sürsede çünkü ben örnegin kantır gibi oyuun yaptım Nfs gibi yarış oyunu yaptım gta gibi oyun da yaptım sayılır yanlız araba sürme özelligi yok yani kısacası istersem yapabilriim heralde yanlız bını 17.5 yaşındaki bir çoxuk ne kadar zamanda ve n ekadar kaliteli yaparsa artık Wink

yaptıgım oyun lara bakabilirsiniz sitemde hepsi var
inanmayanlar baksın Mr. Green
ArrowŞekilli NicklerArrowYaptıgımOyunlar ArrowÜrünlerimArrowYaptıgımProgramlarArrowresimlerArrowSiteni ekleArrowChat/SohbetArrow3D GaleriArrowBen_Kimim?ArrowDost DestekçilerArrowForumArrowAdınıza GöreAşkArrowDestekOlArrowFalCrying or Very sadCrying or Very sadCrying or Very sadNeden mi?Crying or Very sadCrying or Very sadCrying or Very sad
Mesaj27.07.2008, 12:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

Oyun yapmak için
Billizzard ile yada başka bir programcı şirketlew anlaşman lazım oda baya bi pahalıya patlar Wink
Mesaj29.07.2008, 11:57 (UTC)    
Mesaj konusu: Evet

Çok büyük bir ekiple çalışmaya ihtiyacın var biz cemoz games olarak dx studio engine'yi kullanıyoruz fakat kullanabilmeniz için C programlama dilini ve JS dilini bilmen gerekir ben önceden çok fazla oyun programladım fakat şu anda sadece Tuğra Online'ı piyasaya sürdük inşallah Cuma günüde 1.1 çıkacak daha süper ata felanda biniorsun.

Bu arada GTA gibi oyunlarda FOV ve LOD çok önemlidir GTA gibi bir oyun yazman için ilk olarak LOD ları güçlü olan bir program seçmen lazım örnğin Blender 3D bu programda FOV ve LOD çok güçlüdür rahatlıkla GTA gibi bir oyun yazabilirsin biz yaptık fakat yayınlamadık ama bunun içinde Pyhton bilmen lazım Very Happy

DX Studio engine LOD ve FOV hiç güçlü değil fizik motoru hiç güçlü değil ama blender GTA gibi oyun yazmak isteyenler için

Bu arada arkadaşlar GameMaker basit küçük tetris gibi oyunlar yazmak için GTA yı biraz zor programlarsınız.

Bence ilk olarak üniversitede programlama bitirmeniz gerekli ve Gelişmiş bir programlama dilini iyi bilmeniz gerekli C , C++ ,C# , JS ,Pyhton gibi dilleri öğrenmeye bakın bunları bilirseniz MSN yi bile programlarsınız GTA birazda görselliktir.DX Studio gibi programlarla kalmayın 3DS MAX öğrenin , GameMaker gibi programlar yerine siz kendi game makerinizi yazin bence şimdiden başarılar
Mesaj29.07.2008, 12:01 (UTC)    
Mesaj konusu: Ben

ona bakarsan ben 14 yaşındayım sence tuğra online ı nasıl programladım??
Çünkü ben çok küçük yaştan programlama öğrendim Tuğra Online'ı bir incele bence yinede sen bilirsin.hemde bu arada benim bir grubum yok emeği geçenlere bakarsanız Very Happy
Mesaj29.07.2008, 21:18 (UTC)    
Mesaj konusu: q

abi işte bende senin gibi yapma istiodum tugra ben 12 im daha yaff Crying or Very sad ama yaşıma göre çok zekim

lütfen üye olunuz hergünde giriniz Smile
Mesaj30.07.2008, 05:59 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Ben

tugra-online yazmış:
ona bakarsan ben 14 yaşındayım sence tuğra online ı nasıl programladım??
Çünkü ben çok küçük yaştan programlama öğrendim Tuğra Online'ı bir incele bence yinede sen bilirsin.hemde bu arada benim bir grubum yok emeği geçenlere bakarsanız Very Happy

arkadaş böyle bir oyun oldugunu bilmiyordum tebrik ederim ama yine birkaç kişi yardım etmiş saana Very Happy

Benim bazı işlerim var işler yolunda giderse bende oyun yapımını daha çok geliştirecegim.Ama işler youlnda gitmezse durduracagım şuanda durdurdum zaten Rolling Eyes

aslında böyle sizin gibi kişilerle beraber daha büyük bir proje yapılabilir Very Happy
ama senin platformun farklı sen c++ diliylemi yaptın yoksa visual basic mi?
ben game maker diliyle yaptım gml dili Very Happy

Arkadaşlar gamemakeri hafife almayın istenilirse 3d 2d gta yapılabilir hatta başka insanlar yapmış gayet güzel
ayrıca istenilirse birçok fx efektleri eklenebilir daha sonra bump mapping lesn flaser soft shadow anti aliasing yansıma efektleri hatta bazı örnekler var çok gerçekci bende oyunlarımda bu efektleri ileride kullanacagım Very Happy
ArrowŞekilli NicklerArrowYaptıgımOyunlar ArrowÜrünlerimArrowYaptıgımProgramlarArrowresimlerArrowSiteni ekleArrowChat/SohbetArrow3D GaleriArrowBen_Kimim?ArrowDost DestekçilerArrowForumArrowAdınıza GöreAşkArrowDestekOlArrowFalCrying or Very sadCrying or Very sadCrying or Very sadNeden mi?Crying or Very sadCrying or Very sadCrying or Very sad

En son hakannet55 tarafından 30.07.2008 06:06:57 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Önceki mesajları göster: