Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj09.07.2008, 15:18 (UTC)    
Mesaj konusu: yeni eğitim sitesi mutlaka görün

birden beşe herşey artık bu sitede ye müfredata göre planlar bu sitede
Mesaj09.07.2008, 15:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

SİTEN GÜZEL OLMUŞ KARDEŞ ELİNE SAĞLIK SİTEMİZDE EKSİKLERİNİ TAMAMLAYACAK BİR ÇOK KOD VAR
Mesaj09.07.2008, 15:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

javabankan yazmış:
SİTEN GÜZEL OLMUŞ KARDEŞ ELİNE SAĞLIK SİTEMİZDE EKSİKLERİNİ TAMAMLAYACAK BİR ÇOK KOD VAR

teşekkürler sitende güzel kodlar var onlardan yararlanacam zamanla
Mesaj13.07.2008, 22:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

birden beşe aradığınız herşey bu sitede olacak eğitim için birden beşe
Mesaj21.07.2008, 17:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

DERS PLANLARI BU SİTEDE
www.birdenbese.tr.gg
Mesaj21.07.2008, 17:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

Planlara tıklıyorum. Örneğin Türkçe planı

SIFAT ÖĞRETİMİ

SÖZCÜK ÖĞRETİMİ(somut sözcük)

SÖZCÜK ÖĞRETİMİ (soyut sözcük)

SÖZLÜK KULLANIMI ÖĞRETİMİ

TÜRKÇE METİN İNCELEME PLANI

YAZIM KILAVUZU KULLANIMI ÖĞRETİMİ

konuları çıkıyor. Bunların adı plan mı oldu? Yoksa biz mi planı bilmiyoruz? Sanırım öğrencisiniz. Eğitim fakültelerinde bu tarz çalışmalr yapılıyor.

Örnek bir ders işleniş planı diye belirtirseniz daha yararlı olur. Çünkü sitelerimize bedava-sitem dışında da ziyaretçiler geliyor.

Bunlar da benim eğitim sitelerim..

http://sinifogretmenimiz.tr.gg/

http://bizimogretmen.tr.gg/

En son siirlerleyasamak tarafından 21.07.2008 17:39:45 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj21.07.2008, 22:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı:
Planlara týklýyorum. Örneðin Türkçe planý

SIFAT ÖÐRETÝMÝ

SÖZCÜK ÖÐRETÝMÝ(somut sözcük)

SÖZCÜK ÖÐRETÝMÝ (soyut sözcük)

SÖZLÜK KULLANIMI ÖÐRETÝMÝ

TÜRKÇE METÝN ÝNCELEME PLANI

YAZIM KILAVUZU KULLANIMI ÖÐRETÝMÝ

konularý çýkýyor. Bunlarýn adý plan mý oldu? Yoksa biz mi planý bilmiyoruz? Sanýrým öðrencisiniz. Eðitim fakültelerinde bu tarz çalýþmalr yapýlýyor.

Örnek bir ders iþleniþ planý diye belirtirseniz daha yararlý olur. Çünkü sitelerimize bedava-sitem dýþýnda da ziyaretçiler geliyor.

Bunlar da benim eðitim sitelerim..

http://sinifogretmenimiz.tr.gg/

http://bizimogretmen.tr.gg/

sayın hocam,
ben eğitim fakültesi öğrencisiyim.belirttiğiniz kısımlarda günlük ders planları.tabiki bu planlar okulumuzdaki hocalarımızın onayından geçiyor.bu hocalarımız da alanında başarılı kişiler.onlar da bunlara günlük ders planı diyorlar.yani plan değişmedi.siz plan derken neyi kastettiniz?
Mesaj22.07.2008, 22:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mesaj22.07.2008, 22:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

Plan denince akla bilindiği gibi ünitelendirilmiş yıllık planlar ve ders planları gelir. Zaten Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim ve Öğretim Çalışmalarının
Plânlı Yürütülmesine İlişkin Yönerge'de plannın ne olduğu belirtilmiştir.

Sanırım benim ifade etmeye çalıştığım konuda küçük bir yanlış anlama olmuş. Planın değişmediğini 15 yıllık tecrübemizle biliyoruz. Eğitim fakültelerinde bir ders süresinde öğretmen adayının dersi nasıl işleyeceğine dair bir plan bu. Yoksa okularımızda bizlerin yaptığı bir plan değil. Zaten böyle bir planla derse giren ve teftiş olduğu esnada plan olarak bunu gösteren bir öğretmen soruşturma geçirir. Sanırım bu kez doğru ifade etmişimdir.

Eğitim sitelerini incelediğinizde benim ifade ettiğim planları görürsünüz.

Sevgi ve saygılarımla...

En son siirlerleyasamak tarafından 22.07.2008 22:39:57 tarihinde değiştirildi, toplam 5 kere değiştirildi
Mesaj22.07.2008, 22:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

hocam tecrubenizden şüphem yok ama diyosunuz ki bu planlara derse giren hoca hakkında soruşturma yapılır.Ancak bize okulda denilen bir öğretmen elinde günlük ders planı olmadığında derste yetersiz kalır. her zaman eelinizde günlük ders planlarınız olmalı diyorlar.bunu söyleden de Türkiye'de uzun yıllar öğretmenlik yapmış,üstüne müfettişlik bile yapmış KTÜ FATİH EĞİTİM FAKÜLTESİ öğretim görevlisi hocamız.Türkiyede de bu işin en iyilerinden birsidir.ben bir 4. sınıf öğrencisi olarak bunları öğreniyorum ve yararını da görüyorum.

zaten yeni müfredatta günlük planların yerini kılavuz kitaplar almış.Ancak biz kılavuz kitaplara bağlı kalmak istemiyoruz.kendi üretkenliğimizi de kullanmak istiyoruz.yeni şeyler kullanmak istiyoruz.mesela bir tütkçe dersinden kılavuza bağlı kalarak yüzeysel sorular sormak istemiyoruz.onun için yaptığımız planlarla da bunları uygulama fırsatı buluyoruz.

soruşturma olur dediniz ama zaten günlük planların en altında okul müdürünün imzası oluyor.asıl bunları siz göstermezseniz soruşturma geçirirsiniz...

Yanlışsam doğrusunu da öğrenmek bu ortamda güzel olur. saygılar...
Mesaj22.07.2008, 23:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

birdenbese yazmış:
hocam tecrubenizden şüphem yok ama diyosunuz ki bu planlara derse giren hoca hakkında soruşturma yapılır.Ancak bize okulda denilen bir öğretmen elinde günlük ders planı olmadığında derste yetersiz kalır. her zaman eelinizde günlük ders planlarınız olmalı diyorlar.bunu söyleden de Türkiye'de uzun yıllar öğretmenlik yapmış,üstüne müfettişlik bile yapmış KTÜ FATİH EĞİTİM FAKÜLTESİ öğretim görevlisi hocamız.Türkiyede de bu işin en iyilerinden birsidir.ben bir 4. sınıf öğrencisi olarak bunları öğreniyorum ve yararını da görüyorum.

zaten yeni müfredatta günlük planların yerini kılavuz kitaplar almış.Ancak biz kılavuz kitaplara bağlı kalmak istemiyoruz.kendi üretkenliğimizi de kullanmak istiyoruz.yeni şeyler kullanmak istiyoruz.mesela bir tütkçe dersinden kılavuza bağlı kalarak yüzeysel sorular sormak istemiyoruz.onun için yaptığımız planlarla da bunları uygulama fırsatı buluyoruz.

soruşturma olur dediniz ama zaten günlük planların en altında okul müdürünün imzası oluyor.asıl bunları siz göstermezseniz soruşturma geçirirsiniz...

Yanlışsam doğrusunu da öğrenmek bu ortamda güzel olur. saygılar...

Derse boş girmiyorsunuz zaten . Çalışma kitapları var. Artı sizin hazırlamış olduğunuz çalışma yaprakları var. İşte size plan diye öğretilenler bu çalışma yaprakları. Her sınıf için her konu ile ilgili yüzlerce sayfa yeni müfredata uygun çalışma yaprakalrını ben de hazırlıyorum.Bunun yanında yeni müfredata uygun ilk birinci sınıf okutanlardanım. 45 öğrenciyi kasım ayında okuma yazmaya geçirdim. 250 sayfalık bir okuma yazma öğretimi kılavuzu da hazırladım. Ben de çok yararını görüyorum. Ancak hazırladığım çalışma yaprağını öğrenciye verdiğim için adına plan demiyorum.
Sizin hazırladıklarınızı inceledim. Kılavuz kitap benzeri olmuş.

Öğrencilik yıllarımızda biz de sizin yaptığınız gibi yapıyorduk. Ancak mesleğe başladıktan sonra uygulama yasa ve yönetmelikler ışığında yapılır. Ben de Ankara merkez de görev yapıyorum. Uzman öğretmenim. Velilerin çocukalrını bende okutmk istedikleri bir öğretmenim.

Günlük planlar kalktı. Ders planı oldu adı. Ders planlarını müdürler hergün imzalamaz. Bir dönemde 1-2 defa ancak 5-6 tanesine imza atar. Zaten kılavuz kitaplardan sonra ders planı 2-3 dersle sınırlı kaldı. Yani hafta da 2-3 sayfa ancak ders planı yapılıyor.

Yukarıda belirttiğim gibi bizim mesleğimiz öğrenciyle içiçe olunca öğrenilen bir meslektir. Geri dönüt almadan yapılan çalışmalar hava da kalacağı için biz her türlü uygulamasına bakarak çaılışyoruz...

Çalışmalarınızda başarılar dilerim. İnşallah sözlerimi yanlış anlamamışsınızdır.

En son siirlerleyasamak tarafından 22.07.2008 23:21:54 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj22.07.2008, 23:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

haklısınız bize öğretilenleri ben söylüyorum.işe başlayınca dediğiniz gibi çok şeyler öğreneceğiz.çalışma yapraklarını ben de yapıyorum.eğer sizinde sitenize örnek koyarsanız inceleme fırsatı bulurum.ben yakında çalışma yapraklarını da siteye eklicem.incelerseniz sevinirim.şimdiden teşekkürler
Mesaj konusu:

haklısınız bize öğretilenleri ben söylüyorum.işe başlayınca dediğiniz gibi çok şeyler öğreneceğiz.çalışma yapraklarını ben de yapıyorum.eğer sizinde sitenize örnek koyarsanız inceleme fırsatı bulurum.ben yakında çalışma yapraklarını da siteye eklicem.incelerseniz sevinirim.şimdiden teşekkürler
Mesaj konusu:

Mesaj22.07.2008, 23:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

Evet mesleğe başladığınızda daha farklı olacak. Öğrencilik yılları gibi olmuyor. Mesleğe başlayınca velilerle (hergün en az15-20 veli) artı öğrencilerle, artı diğer öğretmenlrele artı müfettişlerle vs. sürekli irtibat halinde olacağınız için daha farklı olacaktır. Kendinizi sürekli yenilemeniz gerektiğini hissedersiniz zaten.

Bu arada sitenizdeki eğitsel oyunları beğendim. Paylaşım için teşekkürler...

Çalışmalarınızda başarılar dilerim. iyi geceler....

En son siirlerleyasamak tarafından 22.07.2008 23:44:49 tarihinde değiştirildi, toplam 3 kere değiştirildi
Önceki mesajları göster: