Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj25.07.2008, 19:00 (UTC)    
Mesaj konusu: İştahınızla başa çıkma yolları

Birçok yöntem denemenize rağmen yemek yemekten vazgeçemiyor yada iştahınızla başedemiyorsanız işte size 5 öneri...

1. Daha uzun süre çiğneyin

Yiyecekleri uzun süre çiğnedikten sonra yutmak, beyinin vücuda giren besinleri kaydetmesine zaman tanımak anlamına gelir. Üstelik tat
alma duyusu da daha fazla tatmin edilir. Böylece doyduğunuzu anlamazla yemeye son vermeniz arasındaki zaman kısalıyor. Fazla yemekten kaynaklanan sindirim sorunlarından kurtulmanız da cabası...

2. Güç harcayarak egzersiz

Egzersizleriniz zorlaştıkça vücut isiniz artıyor ve daha fazla kalori yakmaya başlıyorsunuz. Bu durumda egzersizi takip eden bir kaç saat boyunca iştahınızın bastırılmasına neden oluyor. Böyle bir durumda, normal öğün saatinden bir kaç saat önce egzersiz yapmak başlamak en mantıklısı. Çünkü öğün saati geldiğinde spor yapmanın verdiği etkiyle iştahınız biraz daha kapalı olacaktır. Ama asla öğün atlama hatasına düşmeyin. Hem vücudunuz güçsüz düşer, hem de bir süre sonra aşırı yeme isteği duyarsınız.

3. Tat alma duyunuzu tatmin edin

Yapılan araştırmalara göre değişik tatlarla bu duyuyu tatmin etmek, daha az miktarla yetinebilmemizi sağlıyor. Sürekli ayni yemeği yemek ise, özellikle de tadı hoşunuza gitmiyorsa, bir süre sonra tat alma mekanizmanızın kendini iptal etmesine neden oluyor. Bu yüzden de kendinizi sanki hiç yemek yememiş gibi hissedebiliyorsunuz. Bu durumu engellemek için öğünlerinizi taze otlarla ve baharatlarla tatlandırabilirsiniz.

4. Atıştırma krizlerini engelleyin

Gün içinde sık ve az öğünler yemek, iştahınızın kontrolden çıkmasını önlemenin en kolay yolu. Belki yine arada birseller atıştırmak isteyebilirsiniz ama sizi doyuracak miktarla çok az olacaktır. Böyle bir durumda atıştırmak için sağlıklı karbonhidratlara yönelin. Çünkü bu besin türü sindirim sisteminde daha uzun süre kalıyor ve seker seviyenizi yavaşça yükselterek daha uzun süreli bir tokluk hissi sağlıyor.

5. Daha fazla su için

Su içmek kendinizi tok hissetmenize yardımcı olduğu için önemli Ayrıca vücudunuz susuz kaldığında çoğu zaman açlık hissine benzeyen sinyaller gönderiyor. Bol su içmek bedeninizin su istediği zamanlarda yemeğe yönelmenizi de önler.

ArrowŞekilli NicklerArrowYaptıgımOyunlar ArrowÜrünlerimArrowYaptıgımProgramlarArrowresimlerArrowSiteni ekleArrowChat/SohbetArrow3D GaleriArrowBen_Kimim?ArrowDost DestekçilerArrowForumArrowAdınıza GöreAşkArrowDestekOlArrowFalCrying or Very sadCrying or Very sadCrying or Very sadNeden mi?Crying or Very sadCrying or Very sadCrying or Very sad
Mesaj25.07.2008, 19:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

benim ilgi alanim degil yine de basliklari okudum 5 saniyede Razz

tesekkurler paylasim icin.
Mesaj25.07.2008, 19:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mesaj30.07.2008, 14:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

pc başında bir ay dayanırsınız Wink

Mesaj30.07.2008, 14:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mesaj30.07.2008, 16:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

seonet yazmış:
Mr. Green Mr. Green

Siten Burda | Ücretsiz Site Rehberiniz | Yüzlerce Site Burda - TR.GG SITELERI
Mesaj01.08.2008, 01:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

Dene BakaLım Razz

HeR TüRLü HTML KOD,Web MasTeR KaynaKLaRı Wink
Mesaj01.08.2008, 12:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

bence zayıflamak istiyosanız pc başına geçin yanınıza sadece su alın kapıyı kilitleyin anahtarı aşağı atın ( yada ailenize verin bu daha mantıklı Very Happy ) harika bi kilo verme yöntemi olur Very Happy
Mesaj01.08.2008, 12:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

mukemmelkiz yazmış:
bence zayıflamak istiyosanız pc başına geçin yanınıza sadece su alın kapıyı kilitleyin anahtarı aşağı atın ( yada ailenize verin bu daha mantıklı Very Happy ) harika bi kilo verme yöntemi olur Very Happy

zaten benim de derim kemiğe yapıştı Laughing
yakında pc uğruna çürüycem az kaldı. Mr. Green

Mesaj01.08.2008, 13:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

seonet yazmış:
mukemmelkiz yazmış:

Sabırsızlıkla bekliyorum...Very HappyVery HappyVery HappyVery Happy
Mesaj03.08.2008, 00:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

mukemmelkiz yazmış:
seonet yazmış:
mukemmelkiz yazmış:

az kaldı biraz sabır. Mr. Green
o anki görüntümü webcam la çekip forumda paylaşırım Laughing

Mesaj03.08.2008, 19:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

seonet yazmış:
mukemmelkiz yazmış:
seonet yazmış:
mukemmelkiz yazmış:

az kaldı biraz sabır. Mr. Green
o anki görüntümü webcam la çekip forumda paylaşırım Laughing

Tamam,bekliyorum... Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Mesaj04.08.2008, 10:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

pcnin başında bişey yemeyi sevmem Very Happy pcnin basından gunde 3-4 saat kalkıyorum uyuma hariç Very Happy
Mesaj04.08.2008, 10:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

search-net yazmış:
pcnin başında bişey yemeyi sevmem Very Happy
pcnin başında insanın iştahı olmuyor zaten
Mesaj04.08.2008, 10:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

deejayce yazmış:
search-net yazmış:
pcnin başında bişey yemeyi sevmem Very Happy
pcnin başında insanın iştahı olmuyor zaten
yok ya ozman dikkatim yemege gidiyor ben ondan sevmiyorum Very Happy