Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj27.07.2008, 14:29 (UTC)    
Mesaj konusu: Paint.net'te Yansıma Efekti Yapalım(4 Adımla)

Merhaßa.Herkesin Photoshop'u OLması Mümkün DeğiLdir...İşte Bu Ders Tam Bu KişiLer İçindir...Paint.Net'te Bir Resmin Yansımasını Yapalım....
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Öncelikle Resmin ArkapLan Rengini Tek Renk OLmasına Dikkat Edin Aksi Takdirde Resime Yansıma Yapamayız....
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
İlk Önce File>Open> Komutu Ya Da CTRL+O Komutunu Kullanarak... Yansıma Yapacağımız Resmi Açalım....Resmimizi Açtıktan Son Yansıma Yapacağımız Yeri LASSO SELECT Aracını Kullanarak Seçelim Ve Kopyalayalım..

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sonrada File>New Komutu Yada CTRL+N Komutunu Kullanarak Yeni Bir Yer Açalım...Dikkat Edelim Program Bize Otomatikmen Boyut Verecektir...Biz Onu Yansımamıza Göre Biraz Daha Arttıralım.....

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Yeni Açtığımız Yere Kopyaladığımız Resmi İki Kere Yapıştıralım....Ve İkinci Resmi Birinci Resmin Altına Gelecek ŞekiLde Ters OLarak Koyalım.....

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ve Şimdi Gradient Kısmına Son Kısıma GeLdi....Color Penceresini F8 Tuşuna Basarak Açıyoruz....Açılan Penceredeki More Butonuna Basıyoruz....Açılan Bölümde Transparency-Alpha Bölümünü Sıfır Yapıyoruz...Diğer Renge Geçip O Rengi Background Yani ArkapLan Rengimize Ayarlıyoruz....Ve Sonra Yukardan Aşağı Doğru Gradient'ti Çekiyoruz....

Anlatım Tamamiyle Bana Aittir....
Mesaj27.07.2008, 20:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bir Teşekkür Bu Kadar Zor Mu ArkadaşLar....
Mesaj27.07.2008, 20:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel Anlatım Child Wink
Mesaj27.07.2008, 20:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

SağoLun Teşekkür Ederim....
Mesaj28.07.2008, 14:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

çok güzel olmuş Razz
Mesaj28.07.2008, 14:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

Evet çok güzel bir anlatım emeğinize sağlık Razz
Mesaj28.07.2008, 14:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler Maraşultraslan...
Mesaj28.07.2008, 16:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

sağolasın
Mesaj29.07.2008, 07:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler Tümehepsi Burada Teşekkürler İntermaster
Mesaj29.07.2008, 07:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

Paylaşım İçin Teşekkürler

Mesaj29.07.2008, 07:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

hakk1908 yazmış:
Paylaşım İçin Teşekkürler

Teşekkürler Hakk1908
Mesaj30.07.2008, 13:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

Emeğine sağlık güzel paylaşım Smile
Mesaj30.07.2008, 15:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

paylaşımın için teşekkürler, bana dahil herkese faydalı olacağını düşünüyorum Very Happy
Mesaj30.07.2008, 16:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

paylaşım için sağol
Mesaj30.07.2008, 18:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

paylaşım için teşekkürler....
Önceki mesajları göster: