Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj03.08.2008, 15:51 (UTC)    
Mesaj konusu: Naazimca Ters Açı Bilgi platformu

Merhaba arkadaşlar bundan sonra bu bölümde Bedava-sitemle ilgili beklentilerimi ve fikirlerimi sizlerle paylaşacağım , sizlerde konularıma ortak olur ve kendi fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim..

Bu Haftadaki konum;

Bedava sitemden Beklentilerim;

Hiçbir sitenin ne sebeble olursa olsun silinmemesi (terör üzerine propaganda veya +18 siteleri hariç); Bence bedava-sitemin şuanki en büyük sorunu bu . Kurallara uymadığı gerekçesi iel bir çok site sorgusuz sualsiz siliniyor. Peki bu siteleri silienlerden kaçı kural dışı bişey yaptığını veya kurallara uymadığını biliyor ? Kullanıcıların hepsi kendi sitelerine vakit ayırıyorlar , emek harcıyorlar ama farkında olmadığı bir kuralı çiğnediği için sitesi siliniyor ve tüm emekleri boşa gidiyor. Bunun yerine siteyi silmeden önce bir uyarı mesajı cekmek veya bir süre tanımak sanırım bu sorunu ortadan kaldırır. Çünkü site silinme sebebi ne kadar doğru olursa olsun , bunu kullanıcı bilmediği sürece , onların gözünde keyfi site siliyorlar manası bürünecektir.

Diğer bir dileğimde forumda saygı çercevesini aşmadan , modlara ve yöneticilere yöneltilen eleştirilerin dikkate alınması , bunu diyorum çünkü modlara yapılan en ufak bir elestiride hemen o mesaj siliniyor . Halbuki böyle olmamalı , güzel sözlerin , övgülerin yanında mutlaka eleştilerinde olması gerektiği düşünüyorum , ancak bu şekilde modlar hatalarını görebilir , yaptığı yanlışın farkına varabilirler. Tabi bunu basa basa tekrar söylüyorum ; bu eleştileri yaparken isim vermeden ve kişileri ilcitmeden saygı sevgi çervesinde yapılmalı.

Son dileğim ise , forumda yapılan yarışmaların sonuçları konusunda kullanıcılara daha açık ve inandırıcı bilgiler verilmelisidir.. Çünkü geçmişde düzenlenen yarışmalarda öyle yada böyle çıkan sonuçlar çoğu kullanıcı tatmin etmemiş ve akılda hep soru işaretleri kalmıştır. Eğer yarışmaların
tarafsız olarak yapıldığı kullanıcılara inandırılabilirse sanırım kullanıcıların yöneticilere olan güveni artar ve takibi yarışmalara katılımda bi okadar artar.
Mesaj03.08.2008, 15:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

son derece haklısın naazimca bir yer bana ters geldi kişiye söylüyorum içeriği olduğu gibi ekliyor bu site sahibini uyarıyorum ve hala yapmaya devam ediyor bu kişiye ne yapılmalı ?
Mesaj03.08.2008, 15:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hak veriyorum.

Sitelerin silinmesi konusunda öneriler bölümünde yazmistim, oraya herkesin sebebini sifreile giris yaptiktan sonra ögrenebilecekleri bir arayüz gelecek. Bircok kullanici site silmenin sadece uyari oldugunu, supporta mail atildiginda sitelerin actirilabilecegini bilmediginden, malesef direkt tehdit ya da hakaret maillari atmakda, bu nedenle de siteleri kesinlikle acilmamaktadir.

Yarisma konusunda da, menümüze eklenti yapilacak ve son secimler bizim tarafimizdan omayacak. Her ne kadar anlatsam da, sectigim sitelerde mesela kisisel bir cikarim olmadigini kabul ettirememekteyim ve ne kadar dikkat etmeye calissam da tanidigimiz kullanicilar kazandiginda hakli olarak kullanicilar yanlis düsünmekte.

Mod arkadaslarimi buradan kritige biraz daha acik olmalari konusunda uyarmak istiyorum. benim bilgim disinda kritik konularin silindigi oluyor, sanirim hassasiyetten dolayi. Naazimcanin da dedigi gibi, herkesin kendisini gelsitirebilmesi icin yapici kritige ihtiyaci vardir, benim icin bunlar degerlidir!

Kolay gelsin.

En son selin tarafından 03.08.2008 16:04:40 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj03.08.2008, 16:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

selin yazmış:
Hak veriyorum.

Sitelerin silinmesi konusunda öneriler bölümünde yazmistim, oraya herkesin sebebini sifreile giris yaptiktan sonra ögrenebilecekleri bir arayüz gelecek. Bircok kullanici site silmenin sadece uyari oldugunu, supporta mail atildiginda sitelerin actirilabilecegini bilmediginden, malesef direkt tehdit ya da hakaret maillari atmakda, bu nedenle de siteleri kesinlikle acilmamaktadir.

Yarisma konusunda da, menümüze eklenti yapilacak ve son secimler bizim tarafimizdan omayacak. Her ne kadar anlatsam da, sectigim sitelerde mesela kisisel bir cikarim olmadigini kabul ettirememekteyim ve ne kadar dikkat etmeye calissam da tanidigimiz kullanicilar kazandiginda hakli olarak kullanicilar yanlis düsünmekte.

Kolay gelsin.

Evet arayüz olursa sanırım bu site silinme sorunu büyük ölcüde çözülür ,
yarışma konusuna gelince tabiki sonucu beğenmeyenler olacak ama öyle sonuçlar çıkmalı ki , onay veren karşı çıkanlardan daha çok olmalı... Mesela şimdi örnek site yarışması var eğer seçilen siteler diğer kullanıcılarında beğendiği sitelerse sonuç olarak size hak veren daha çok olur. Karşı çıkanlarda olacak tabi ama bu karşı çıkanlar sonucun adetletsizliğinden değil tam tersi kendi kişisel çıkarlarına ters düştüğü içindir. Bu yüzden gelecek tepkiler gerçekci olmadığı fazla büyümeden kaybolur. Şimdiki örnek site yarışmasında seçilecek sitelerin neden ve niçin seçildiği , kimin tarafından seçildiğini forumun görünen bir yerine koyarsanız , herkes neyin nasıl oldugunu gayet iyi anlar diye düşünüyorum..
Mesaj03.08.2008, 16:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

gayet mantıklı düşünüyorsun naazimca
Mesaj03.08.2008, 16:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

bir-gulus yazmış:
son derece haklısın naazimca bir yer bana ters geldi kişiye söylüyorum içeriği olduğu gibi ekliyor bu site sahibini uyarıyorum ve hala yapmaya devam ediyor bu kişiye ne yapılmalı ?

İlk önce içeriğinin sana ait olması gerekiyor , çalınan içerik sana aitse senin için önem teşkil ediyorsa , ilk önce çalan kişiden rica et silmesini . Rica ettin silmedi , ozaman yapman gereken birebir copy paste olan sayfalarını resimleri çekip supporta email olarak atman. Bundan sonrasını artık teknik destek halletmesi gerekiyor. Zaten bir içerik sana aitse ilk yapmıssan doğal olarak olan copyright hakkıda sendedir.
Mesaj03.08.2008, 16:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

naazimca yazmış:
bir-gulus yazmış:

İlk önce içeriğinin sana ait olması gerekiyor , çalınan içerik sana aitse senin için önem teşkil ediyorsa , ilk önce çalan kişiden rica et silmesini . Rica ettin silmedi , ozaman yapman gereken birebir copy paste olan sayfalarını resimleri çekip supporta email olarak atman. Bundan sonrasını artık teknik destek halletmesi gerekiyor. Zaten bir içerik sana aitse ilk sen yapmıssan doğal olarak olan copyright hakkıda sendedir.
Mesaj03.08.2008, 16:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

naazimca yazmış:
bir-gulus yazmış:

İlk önce içeriğinin sana ait olması gerekiyor , çalınan içerik sana aitse senin için önem teşkil ediyorsa , ilk önce çalan kişiden rica et silmesini . Rica ettin silmedi , ozaman yapman gereken birebir copy paste olan sayfalarını resimleri çekip supporta email olarak atman. Bundan sonrasını artık teknik destek halletmesi gerekiyor. Zaten bir içerik sana aitse ilk yapmıssan doğal olarak olan copyright hakkıda sendedir.

evet naazimca dediklerini aynen yaptım ve supporta email attım umarım dikkate alırlar muhabbetlerimle...
Mesaj03.08.2008, 18:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

naazimca yazmış:
selin yazmış:
Hak veriyorum.

Kolay gelsin.

yarışma konusuna gelince tabiki sonucu beğenmeyenler olacak ama öyle sonuçlar çıkmalı ki , onay veren karşı çıkanlardan daha çok olmalı... Mesela şimdi örnek site yarışması var eğer seçilen siteler diğer kullanıcılarında beğendiği sitelerse sonuç olarak size hak veren daha çok olur. Karşı çıkanlarda olacak tabi ama bu karşı çıkanlar sonucun adetletsizliğinden değil tam tersi kendi kişisel çıkarlarına ters düştüğü içindir. Bu yüzden gelecek tepkiler gerçekci olmadığı fazla büyümeden kaybolur. Şimdiki örnek site yarışmasında seçilecek sitelerin neden ve niçin seçildiği , kimin tarafından seçildiğini forumun görünen bir yerine koyarsanız , herkes neyin nasıl oldugunu gayet iyi anlar diye düşünüyorum..

Ben sebep belirtsem bile, herkes kendi sitesini begeniyor tabi.
Bu sefer o nedenle tarafimca uygun olan bütün siteleri ön elemeden gecirdikten sonra, iclerinden secimi kullanicilara birakacagim. Böylece kimseye neden belirtmem de gerekmez düsüncesindeyim kazananlar hakkinda.
Yalniz, ne cözüm bulursak bulalim, birseyler söylenebiliyor. Mesela forumda aktif kisislerin sosyal gücü var, o nedenle onlar seciliyor deniyor mesela. Bunu engellemek icin de düsüncelerim var. Mesela forumda aktif olanlarin birbirine oy verememesi ya da BS-Bagimlilarindan sadece belirli bir sayinin örnek site olabilmesi durumu gibi. Sistemimizi kullanan taninmayan milyon kullanicinin da güclü hakkinin olmasini saglamak istiyorum. Onlari secersem de bu sefer buradaki kullanicilara karsi tavir aldim saniliyor. VS. VS. Zor bizim icin de.
Mesaj03.08.2008, 18:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

selin abla yazmış
Alıntı:
Bu sefer o nedenle tarafimca uygun olan bütün siteleri ön elemeden gecirdikten sonra, iclerinden secimi kullanicilara birakacagim. Böylece kimseye neden belirtmem de gerekmez düsüncesindeyim kazananlar hakkinda.
Yalniz, ne cözüm bulursak bulalim, birseyler söylenebiliyor. Mesela forumda aktif kisislerin sosyal gücü var, o nedenle onlar seciliyor deniyor mesela. Bunu engellemek icin de düsüncelerim var. Mesela forumda aktif olanlarin birbirine oy verememesi ya da BS-Bagimlilarindan sadece belirli bir sayinin örnek site olabilmesi durumu gibi. Sistemimizi kullanan taninmayan milyon kullanicinin da güclü hakkinin olmasini saglamak istiyorum. Onlari secersem de bu sefer buradaki kullanicilara karsi tavir aldim saniliyor. VS. VS. Zor bizim icin de.
Arrow sizde haklısınınz tabi nabalım ben secılmek ısterım ama sitemi tanıtacagım icin degil girnlerin bişeyler gormesi icin ben böyle düşünüyorum by
Mesaj03.08.2008, 21:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

selın cok dogru dusunuyor bence de on elemelerı yonetımın yapması lazım ondan sonra uyeler oy vermelı
Mesaj06.08.2008, 22:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

taalihsizler yazmış:
selın cok dogru dusunuyor bence de on elemelerı yonetımın yapması lazım ondan sonra uyeler oy vermelı

Kesinlikle katılıyorum.
Yönetimin tarafsızlığına inanıyorum , yönetime güveniyorum.
Mesaj11.08.2008, 08:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sevgili Arkadaşlar,

Naazımca arkadaşımı tebrik ediyorum.
Böyle yararlı anlamlı ve bilgilendirici bir başlık açtığı için.

Burda bir karar verilirken bilmemiz gerekirki burda eğitim almamış ve amatör bir gurup'un toplandığı bir kullanıcı gurubunun çalışmalarıdır.

Tabiiki ara ara kural ihlali olabilir. Sebebi ise kuralları okumamıştır ve görmemiştir.

Bazen şu gibi ifadelerle karşılaşıyoruz. Her başlığın üstünde forum kuralları diye sabit mesajlar mevcuttur. Doğrudur ancak bilmemekte ve okumamaktadırlar.

Ben çok defalar bu konuda mesajlar yayınlamaktaydım. Ama yinede herkesin bilmesini beklemek yanlıuş olur.

Bu sebeple Yöneticilerimiz biraz daha anlayışlı ve hoşgörülü olmalılar diye düşünüyorum.

Ve yine Geçmişte bazı Moderatörlerin kullanıcılarımız üzerinde oluşturdukları baskı kullanıcılarımızı sitelerimiz silinir korkusuyla rahat olamamalarını sağlıyordu.

Fakat yönetime bu konuda teşekkür ediyorum zamanla bu gibi konuları asgariye indirdiler ve şu ansa bu konuyu sıfırladılar.

Ayrıca yarışma konuları ve bazı seçilme ama site ama başka seçilme seçme konularında, Verilen kararda kararı veren yöneticimizin vijdanen bu kararı adil verdim diye inanıyorsa o zaman sorun olmayacağına inanıyorum.

Eleştiriler her zaman olacaktır.

Sevgili Selinin inanıyorumki hiç bir kararında taraflı düşünmüyordur.
Çünkü kendisini tanıyorum ve taktir ediyorum.

Ancak karar veren mekanizmanın başında o olduğu için eleştiririnin ve şikyetinde ana üssü ana merkezi olacaktır.

Ama burdan şuynu açıkca söyleyebilirimki Selin hiçbir kararında idari zaafa düşmemekte ve adil karar verme duygusundan asla ayrılmamaktadır.

Burdan herkese selam ve sevgilerimi yolluyor Hepinizi çok seviyor Başarılar diliyorum..

Mesaj11.08.2008, 08:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

selin yazmış:
naazimca yazmış:
selin yazmış:
Hak veriyorum.

Kolay gelsin.

KESİNLİKLE KATILMIYORUM.LÜTFEN SEÇİMLERİ SİZ YAPIN OYLAMALI SEÇİMLER HİÇBİR ZAMAN ADİL OLMUYOR! KİŞİLER KENDİ KAFALARINA GÖRE OY VERİYOR HATTA TANIDIK SİTELERE LÜTFEN OYLAMA OLMASIN HEM BİRDEN FAZLA SİTESİ OLAN HEPSİYLE OY VERİR SORU İŞARETLERİNİ KALDIRMAYANLAR DA GÜVENEBİLECEĞİ BİR YARIŞMA ARASIN Confused
Mesaj12.08.2008, 09:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Başka düşünce yok mu bu konuda önemli bir konu aslın bana katılan vb. Sad
Önceki mesajları göster: