Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj11.08.2008, 18:37 (UTC)    
Mesaj konusu: Geek nedir???

Geek kötü birşey değildir öncelikle.Geeklerin ilgi alanları bilgisayar,kitap,film,oyun,müzik diye devam eder.Bu konular hakkında ortalama üstü bir bilgiye sahiptirler.Hayatlarının çoğu evde bilgisayar başında yada kitap okuyarak geçer.Örneğin yıllar önce yayınlanmış bir film hakkında bugün bir konu açılsa onu en ince ayrıntısına kadar saatlerce tartışabilirler.Tabi buda karşısındaki normal bir insanı sıkar.Evde biraz daha zaman geçirebilmek için ellerinden geleni yaparlar.Gerekirse kız arkadaşlarını(tabi varsa , olsa bile %100 internetten bulmuşlardır) bile ekerler bu amaç uğruna.Bir nevi bilgi küpüdür.Sayısal yetenekleri iyidir.Amerikan filmlerinde çokça gördüğümüz tipler vardır onlara benzerler ama oradaki okullarda hocalarına yalakalık yapan ineklerden değillerdir.Frp manyağı olabilirler.Bende de var sanırım biraz geeklik ama bilemiyorum tabi.Tam olarak bir türkçe kelime karşılığı yok.Genelde beyaz tenli olmalarıda dikkat çeker.Tabi bunda evden çıkmamak ve güneş yüzü görmemenin de etkisi vardır.Allah analara,babalara sabır versin Smile

Alıntıdır..
Mesaj11.08.2008, 18:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

"Geek" mi; "Geyik" mi diye hanhisini tercih edersin diye sorsaler "Geek"i tercih ederdim herhalde Cool Belki bir 10 yıl sonra TDK'nın imlâ kılavuzuna Geyik maddesinin zıt anlamlısı olarak bile girebilir. Hele de Türkçemize giren onca "geyik" kelimelerin revaçta olduğu şu günlerde.

gizliilimler.org / 4kitap.tr.gg / mehmetakifardic.tr.gg
Mesaj11.08.2008, 18:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Geek, “Sosyal yaşantısı olan ancak yaşantı tarzı sokaktaki vatandaşın alışık olmadığı şekilde belli item’lara bağımlı (bilgisayar, fizik, astronomi, frp, edebiyat) ve bir araya geldiklerinde muhabbetleri bilgi çöplüğünü havalandıran fırtına formunda geçen insan topluluğu

Mesaj14.08.2008, 02:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

bu kavram sanki beni tarif edio Cool
sabahtan diğer sabaha kadar aralıksız pcbaşındayım.
ama orda bikaç değiştirilmesi gereken yer var bna uyması için
kız arkadaşını netten bulur dio doğru
ama eker diyo yanlış
bi de sayısal yetenkleri iyidir dio, bu sadece pc deki sayısalda geçerli.
matematik ve isminin geçtiği tüm derslerim zayıf Cool

Mesaj14.08.2008, 10:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

Aynı Ben Mr. Green