Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj30.07.2008, 11:23 (UTC)    
Mesaj konusu: css'de her sayfaya kod eklemeden tasarım

Merhaba arkadaşlar... Şimdi size yapmış olduğunuz css tasarımların kodlarını her sayfaya eklemeden tasarımınızı kullanmayı anlatacağım. Umarım yararlı bir anlatım olur...

Önce tasarımımızı editörde yapıyoruz.

Daha sonra içeriğin gelmesini istediğimiz yere yazı buraya gibi bir işaret koyuyoruz.

Daha sonra "Kaynak" butonuna tıklıyoruz ve koymuş olduğumuz işareti (yazıburaya yazısını) buluyoruz.

Koyduğumuz işaretin yani yazıburaya yazısının olduğu yerden yukarısını "Tasarımın üzerindeki yazı" bölümüne, bu işaretin altındaki bölümü de "İçerik bölümünün altındaki bilgi" bölümüne yapıştırıyoruz. Ve son olarak da kaydediyoruz...

Bu şekilde bedava-sitem'in hazır tasarımlarında olduğu gibi sayfalara sadece içeriği ekleyerek her sayfada css kodu elde etmiş oluyoruz...

Umarın yararlı bir anlatım olmuştur.

YORUMLARINIZI VE SORULARINIZI BEKLİYORUM... Very Happy Very Happy

Mesaj30.07.2008, 11:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

Fakat siz hazır bir tasarımı anlatmışsınız yani content kodlarını fln anlatmadan direk kodları ayırıp yapıştırmışsınız. Normal yapılan bir tasarımı tablo tasarımı yapıp ayırınca ve gosterdiğiniz yerlere yapıştırınca aynı işlev olmaz Wink
Mesaj30.07.2008, 11:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

tumhepsiburada yazmış:
Fakat siz hazır bir tasarımı anlatmışsınız yani content kodlarını fln anlatmadan direk kodları ayırıp yapıştırmışsınız. Normal yapılan bir tasarımı tablo tasarımı yapıp ayırınca ve gosterdiğiniz yerlere yapıştırınca aynı işlev olmaz Wink

Gösterdiğim tasarım hazır tasarım değil. Kendim yaptım. Sitemde de örneğini görebilirsiniz. Ben de tablo destekli bir tasarım yaptım. Denemedim ama olmaz diye iddia ederseniz deneyebilirim.
Mesaj30.07.2008, 11:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

ugraburaya yazmış:
tumhepsiburada yazmış:

Gösterdiğim tasarım hazır tasarım değil. Kendim yaptım. Sitemde de örneğini görebilirsiniz. Ben de tablo destekli bir tasarım yaptım. Denemedim ama olmaz diye iddia ederseniz deneyebilirim.

Arkadaşım ben diyorum ki tablo tasarımına content kodunu eklemeden içerik tablo içerisine gelmez onu da anlatmadan herkes normal content kodsuz tasarımı ayırıp sizin gösterdiğiniz yerlere yapıştırır. Sonra içerik ya tasarımın üstünde ya da tasarımın altında çıkar Wink
Mesaj16.08.2008, 10:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

@tumhepsiburada

Eğer benim anlattığım şekilde yapılırsa olacağınız düşünüyorum. Çünkü şu anda bende bu şekilde yapıyorum.

YORUMLARINIZI BEKLİYORUM...

Mesaj16.08.2008, 11:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

ugraburaya yazmış:
@tumhepsiburada

Eğer benim anlattığım şekilde yapılırsa olacağınız düşünüyorum. Çünkü şu anda bende bu şekilde yapıyorum.

Mesaj16.08.2008, 11:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

hakannet55 yazmış:
ugraburaya yazmış:
@tumhepsiburada

peki oldumu?

Evet oldu. Şu anda sitemde bulunan tasarımı bu şekilde yaptım.

Şu anda sitemde her sayfadaher sayfada kod yok.
Mesaj16.08.2008, 11:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,

Henüz denemedim ama bu gerçekten oluyorsa ve benim aradığım şeyse gerçekten çok güzel.

Kaç gündür bunu arıyordum...Teşekkürler...

Bir de şu kontent meselesini açıklığa kavuştururmusunuz.

@tumhepsiburada

Biraz daha açık bizim anlayacağımız şekilde yazarmısın söylemek istediğini content nedir, ne yapmalıyız, sana göre problem ne?

Şart : Birazcık İngilizce Bilmek (Üyelik Formunu Doldurmak İçin)

Bol Kazançlı Günler...
Mesaj16.08.2008, 12:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

@haydieglenceye

Ben kendi sitemi bu şekilde yaptım ve şu anda hala bu şekilde. İstersen deneyebilirsin. Herşeyi doğru yaparsan seninde memnun kalacağına eminim.

Mesaj16.08.2008, 12:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mesaj16.08.2008, 12:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

hakannet55 yazmış:
css desing kullananlar için gerek yok heralde ben anladım Very Happy

Ne demek istediğinizi tam olarak anlayamadım. Ama bu CSS Design kullananlar için bir anlatım.
Mesaj16.08.2008, 13:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

şimdi sana bir soru diyelink asfkjaefjleakjfajefaefaefeafggsdfdsafdf--*af*-d*af*-0sayfa içerigiasfkjaefjleakjfajefaefaefeafggsdfdsafdf--*af*-d*af*-0

biz hiç koda falan bakamadan "sayfa içerigi" nin üstünekini mi alacagız
yani böyle olacak
sayfa içerigiasfkjaefjleakjfajefaefaefeafggsdfdsafdf--*af*-d*af*-0

sonrada onu ekledikden sonra altındakinidemi alcaz böyle
sayfa içerigi
sadece bu kalcak bunuda silcez Mr. Green
bu şekilde degilmi ben böyle yaptım karıştı çorba oldu Very Happy
ArrowŞekilli NicklerArrowYaptıgımOyunlar ArrowÜrünlerimArrowYaptıgımProgramlarArrowresimlerArrowSiteni ekleArrowChat/SohbetArrow3D GaleriArrowBen_Kimim?ArrowDost DestekçilerArrowForumArrowAdınıza GöreAşkArrowDestekOlArrowFalCrying or Very sadCrying or Very sadCrying or Very sadNeden mi?Crying or Very sadCrying or Very sadCrying or Very sad
Mesaj16.08.2008, 13:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

@hakannet55

Evet aynen böyle. Bu şekilde olunca tablonun başlama bölümünün kodu yukarıda, bitiş bölümünün kodu aşağıda kalıyor.

Ayrıca İçerik bölümünün altındaki bilgi bölümüne yapıştırdığınızdan emin olun. Altta kalacak kısımı Tasarımın altındaki yazı isimli bölüme yerleştirirseniz istediğiniz sonucu elde edemeyebilirsiniz.

Mesaj16.08.2008, 14:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

ugraburaya yazmış:
@hakannet55

Evet aynen böyle. Bu şekilde olunca tablonun başlama bölümünün kodu yukarıda, bitiş bölümünün kodu aşağıda kalıyor.

Ayrıca İçerik bölümünün altındaki bilgi bölümüne yapıştırdığınızdan emin olun. Altta kalacak kısımı Tasarımın altındaki yazı isimli bölüme yerleştirirseniz istediğiniz sonucu elde edemeyebilirsiniz.

1-ewet tablosuz da yapsak aynı olurmu?
2-senin ö.mden attıgın kodda sen bir editleme yaptın mı? yoksa sadece ayırdın mı?
ArrowŞekilli NicklerArrowYaptıgımOyunlar ArrowÜrünlerimArrowYaptıgımProgramlarArrowresimlerArrowSiteni ekleArrowChat/SohbetArrow3D GaleriArrowBen_Kimim?ArrowDost DestekçilerArrowForumArrowAdınıza GöreAşkArrowDestekOlArrowFalCrying or Very sadCrying or Very sadCrying or Very sadNeden mi?Crying or Very sadCrying or Very sadCrying or Very sad
Mesaj16.08.2008, 14:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

@hakannet55

Sadece kodları ayırdım. Hiçbir ekleme veya çıkarma yapmadım.