Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj25.08.2008, 13:51 (UTC)    
Mesaj konusu: Photoshopta User Bar Yapımı

Arkadaşlar bunun Hakkın dan Bn bir Yardım Ede bilirmisinizz

Mesaj25.08.2008, 14:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

Buldum

Mesaj25.08.2008, 14:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mesaj25.08.2008, 16:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

child-tasarim yazmış:
http://www.tasarimerkezi.com/userbar-yapimi-ayrintili-kendi-anlatimim-t868.html?t=868&highlight=userbar

bide oraya üye olcam he:D

Mesaj25.08.2008, 16:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

Buldunuzmu Question

Yoksa Yardım Edıyımmı

Bırde , Resımler Bolumunde Bu Konu Hakkında Resımlı Anlatımım Mevcut

Iyı Eglenceler Wink
Mesaj25.08.2008, 16:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

buldum ama yapmadım yawww

Mesaj25.08.2008, 16:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

loadcity yazmış:
Mesaj25.08.2008, 20:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Google amcaya "user bar yapımı" vs aratırsan sana çok iyi yardımcı olacaktır.. Wink
Mesaj28.08.2008, 01:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

net-tr yazmış:
loadcity yazmış:

Merhaba
Photoshopta userbar yapimi resimli anlatim

alintidir!..

cevdetprizrenli yazmış:
Evet arkadslar şimdi size photoshopta basıtce userbar yapımını anlatıcam!umarım bır katkım bır yararım dokunur!

Öncelikle 350x19 boyutlarında yenı bı sayfa acalım!(file>new bolumunde)

Bu sayfayı actıktan sonra photoshop'un sol tarafında kalan ince uzun bı toolbar goreceksınız!

bu toolbardan "Paint Bucket Tool" a sağ tıklayıp "Gradient tool"aracını secın!Bu aracla actıgınız resim uzerınde sağ ya da sola tıklayara(yukarı assağı da tıklayabilirsiniz) surukleyip bırakın!

Aşşağıdaki gibi bi görüntü elde edeceksiniz!(ben sağdan sola sürükleyip bıraktım)

Evet bu bızım background(arka planımız olacak)Şimdi file>new boşumunden kendimize yeni bir sayfa acıyoruz yalnız bu actıgımız sayfa 6x6 boyutlarında olacak!

Evet şimdi bu açtığımız resme yine photoshopun sol tarafında kalan toolbardan seçeceğimiz zoom tool aracı ile yapabildiğimiz kadar zoom yapıyoruz!Brusher simizi square brusher secerek fırca boyutunu 1 px yapıyoruz ve aşşağıdaki görüntüyü yakalamaya çalışıyoruz!

Bu resmi yakaladıktan sonra:Edit>define pattern seçeneğini tıklayarak karşımıza cıkacak olan iletişim kutusuna yeni bi isim vererek ok diyoruz!

Evet arkadaşlar şimdi de ilk önce yaptığımız resme geri dönüyoruz ve shift+F5 tuş kombinasyonunu kullanarak karsımıza cıkan iletişim kutusuna şu degerleri giriyoruz:

Bunu yaptıktan sonra backgroundumuz(arka plan) aşşagıdaki halini alıyor!

Ve yine toolbar menusunden "horizonal type tool"seceneğini seçerek userbarımızın istediğimiz bir köşesine yazımızı yazıyoruz!(ben sağ tarafı kullandım)

Yukarida gördüğünüz gibi arkaşlar resmimizde sol taraf boş kaldı oraya istediğiniz bir resmi koyabilirsiniz!Ben küçük bir üye amblemi koymayı tercih ettim!

Evet arkadaşlar bizim background(arka planımız) seçiliyken ctrl+shift+N tus kombınasyonunu kullanarak ya da layer>new>layer secerek kendimize ıkıncı bı layer(katman) olusturuyoruz!

Şimdi yine toolbar menusunden sl ust köşede bulununan "rectangular marquee tool" a sağ tıklayıp acılan pencerede "elliptical marquee tool" u seçp su görüntüyü yakalamaya calicaz arkadaşlar!

Not:Resmin sol üst köşesinden başlarsanız daha kolay olur!

Daha sonra seçili alanı beyazla dolduralım!

Photoshopun sağ alt köşesinde bulunan layers sekmesindeki opacity değerini %30 ya da buna yakın rakamlar girin!

Ve iste sonuc:

Insallah isinize yaramistir!..
Saygilarimla!..
Mesaj28.08.2008, 06:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ara dan arattırsan bultsun Wink
Mesaj28.08.2008, 09:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

Önceki mesajları göster: