Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj26.08.2008, 10:49 (UTC)    
Mesaj konusu: en tehlikeli bağımlılık bilgisayarmış

En tehlikeli bağımlılık bilgisayar!
Gençler arasındaki 'aşırı' bilgisayar oyunu tutkusunun alkol ve esrar bağımlılığından fazla olduğu açıklandı.

Alman psikolog Klaus Wölfing, bilgisayar oyunlarının alkolden daha tehlikeli olduğunu söyledi. Mainz Üniversitesi Bilgisayar Bağımlıları Tedavi Merkezi Başkanı Wölfing, gençlerde giderek artan bilgisayar oyunu bağımlılığına karşı uyarılarda bulundu. Gençler arasında bilgisayar oyunlarına bağımlı olma olasılığının, alkol ve esrar bağımlılığından daha yüksek olduğunu savunan Wölfing, “Çocukları bilgisayar başından kalkmayan ailelerden her gün yüzlerce telefon alıyoruz” dedi.

Koblenz Landau Üniversitesi'nin yaptığı bir araştırma, Almanya'da her 10 gençten birinin oyun bağımlısı olduğunu ortaya koymuştu. Wölfing, oyun bağımlılarının günde ortalama 6-8 saat bilgisayar başından kalkmadığına dikkat çekerek, bu gençlerin uyku sorunu yaşadığını, yetersiz beslendiklerini, içlerine kapanarak dış dünyadan izole olduklarını kaydetti.

NE YAZIKKİ BENDE 6 8 SAAT KALKMIYORUM
Mesaj26.08.2008, 11:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı:
Wölfing, oyun bağımlılarının günde ortalama 6-8 saat bilgisayar başından kalkmadığına dikkat çekerek, bu gençlerin uyku sorunu yaşadığını, yetersiz beslendiklerini, içlerine kapanarak dış dünyadan izole olduklarını kaydetti.

Oyun Bagımlısı Degıl Ama Bedava Sıtem Bagımlısıyım

Bedava Sıtemde En Az 12 Saatımı Gecırıyorum Smile

Ne Yazıkkı Bagımlıyım Razz

Uyku Sorunu Yasıyorum , Bılgısayar Olunca FazLa Dıs Dunya Istemem

HePSı Dogru Benım Icın Razz
Mesaj26.08.2008, 14:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

Evet bilgisayar bence de diğer bağımlılıklardan daha kötü sene içierisinde bilgisayar'a geçemesemde yaz tatilinde günde ortalam 9-10 saat pc başındayım Shocked
Mesaj26.08.2008, 15:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben oyun falza oynamam oyun yaparım genelde Mr. Green

Ama oyun yeniyse bi kaçgün takılırım Very Happy

Uyku problemi var
İçime kapanıgım zati öncedende öyleydim Mr. Green
Piskolojik çatışmalra içersindeyim Rolling Eyes
Teorik olarak pc benim için çok önemli birşey Mr. Green
Bırakmam onu Very Happy
ArrowŞekilli NicklerArrowYaptıgımOyunlar ArrowÜrünlerimArrowYaptıgımProgramlarArrowresimlerArrowSiteni ekleArrowChat/SohbetArrow3D GaleriArrowBen_Kimim?ArrowDost DestekçilerArrowForumArrowAdınıza GöreAşkArrowDestekOlArrowFalCrying or Very sadCrying or Very sadCrying or Very sadNeden mi?Crying or Very sadCrying or Very sadCrying or Very sad
Mesaj26.08.2008, 16:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

doğrudur insan alıştım mı bırakmak istemiyor bilgisayarı ama zararlı bi durum.. Wink
Mesaj26.08.2008, 16:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bilgisayarda canım sıkılıyor ama kalkınca da bilgisayara oturmak istiyorum Razz .
Mesaj26.08.2008, 16:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

gokaynet yazmış:
Bilgisayarda canım sıkılıyor ama kalkınca da bilgisayara oturmak istiyorum Razz .

evet kardeş bendede oluyor çoğu zmn öyle işte böyle zararlarıda var..
Mesaj26.08.2008, 16:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

galatasarayy yazmış:
gokaynet yazmış:

evet kardeş bendede oluyor çoğu zmn öyle işte böyle zararlarıda var..

banada ole oluyor
Mesaj26.08.2008, 16:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bundan 4 Sene Oncesınden Evde Bılgısayar Yoktu

Her Gun Internet Cafeye Gıderdım En Az 3 Saat

2 Sene Boyunca Her Allahın Gunu Internete Gıttım , Internet Cafeyı Zengın Etmıstım Kısacası Laughing

O Internet Cafeye Verdıgım Parayla 10 Tane Bılgısayar Alırdım Smile

En Sonunda Babam Dayanamadı Aldı Razz Razz
Mesaj26.08.2008, 16:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

net-tr yazmış:
Bundan 4 Sene Oncesınden Evde Bılgısayar Yoktu

Her Gun Internet Cafeye Gıderdım En Az 3 Saat

2 Sene Boyunca Her Allahın Gunu Internete Gıttım , Internet Cafeyı Zengın Etmıstım Kısacası Laughing

O Internet Cafeye Verdıgım Parayla 10 Tane Bılgısayar Alırdım Smile

En Sonunda Babam Dayanamadı Aldı Razz Razz

Very Happy Very Happy
Mesaj27.08.2008, 15:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

maalesef bende bağımlıyım

gece saat 1 2 gibi uyuyorum öğlen 11 12 gibi kalkıyorum ama bu kadarıda yetmiyor

uyanık olduğum zamanlar zombi gibiyim, habire esniyorum Smile

okul zamanında baya bi giriyodum normalde çalışkandım ama ders notlarım düştü hiçbir yazılıma çalışmadım

uyumadığım için dengem bozuldu sınıf arkadaşlarıma zarar verdim Sad

hiç sevilmeyen salak bir tip oldum Very Happy

herşeyi unutmaya başladım, sanki yaşlandım

bilgisayar olmadan dayanam sanıyordum ama ananemlere gidip 20 gün kalınca dayanabildim ve azaltmaya başladım.Ama eve geldim yine bilgisayar başındayım popom büyüyecek diye korkuyorum Very Happy

ama yinede bilgisayar benim için önemsiz birşey ben onu bırakabilirim diyebiliyorum ama bırakamıyorum Very Happy
Mesaj28.08.2008, 18:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

Laughing bn artık bırakıyorum gunde 2 saate dusurdum snra 1 snrada arada bi açarm.
Mesaj28.08.2008, 18:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

metalbozkurt yazmış:
Laughing bn artık bırakıyorum gunde 2 saate dusurdum snra 1 snrada arada bi açarm.

Bunu öldürsen yapamam Very Happy .Ama ben de düşürmeye çalışacağım.14 saatten 4 saate falan. Razz
Mesaj28.08.2008, 21:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

gokaynet yazmış:
metalbozkurt yazmış:

Bunu öldürsen yapamam Very Happy .Ama ben de düşürmeye çalışacağım.14 saatten 4 saate falan. Razz

bende ama imkansız hep bedava sitemin ve smallville'i bu kadar sevmemin suçu bırakamıyorum ki bi türlü Very Happy
Mesaj28.08.2008, 22:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

BEDAVA-SİTEM.COM

ALİŞKANLİK YAPAR

HERGUN 9 SAAT BEDAVA-SİTEM İYİ GELİR

Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green