Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj27.08.2008, 15:04 (UTC)    
Mesaj konusu: şeffak yapmak için?

merhaba arkadaşlar

bir menüyü yada bir sayfayı yada bir <table> ı nasıl şeffaf yapabilirim? bunun htm kodu nedir varmıdır yada başka bir yolla yapabilirim yardımcı olursanız çok seivinirim
Mesaj28.08.2008, 05:47 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: şeffak yapmak için?

harikalar7 yazmış:
merhaba arkadaşlar

bir menüyü yada bir sayfayı yada bir <table> ı nasıl şeffaf yapabilirim? bunun htm kodu nedir varmıdır yada başka bir yolla yapabilirim yardımcı olursanız çok seivinirim

Şeffaf terken arkaplanı boş olsun yani ana arkaplan görünsün demek istiyorsan table konusunu biliyorum tablenin arkaplan rengini seçmezsen yani arkaplan renksiz bırakırsan şeffaf olur tabi şeffaflıktan kastın bu ise....
Mesaj28.08.2008, 09:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

demek istedğim arkaplan ne renk olursa olsun ornegin siyah ancak anasayfa seffaf yazılar ve fotoğraların dısındaki yerlerde arka plan gözüküküyor cunkü sayfa seffaf beyaz değil...

Rolling Eyes
Mesaj28.08.2008, 09:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

Beyaz olmasını mı istiyorsun şeffaf olmasını mı?
Mesaj28.08.2008, 12:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

öyle bir sayfam olsun ki arkaplanın rengi onemli değil x bir renk

ancak sablon seffaf olsun anasayfa seffaf olmasını istiyorum beyaz değil transparent yani...umarım analatabilmiim dir:)
Mesaj28.08.2008, 15:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sanırım istediğinizi buldum. www.hayalperestim.tr.gg adresine bir bakın burada yapılmış fakat nasıl yaptığını bilemeyeceğim kendisine şu adresten öm atarak sorabilirsiniz... Wink
http://www.bedava-sitem.com/profile.php?of=hayalperestim
Mesaj28.08.2008, 18:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

istediginherseyburada yazmış:
Sanırım istediğinizi buldum. www.hayalperestim.tr.gg adresine bir bakın burada yapılmış fakat nasıl yaptığını bilemeyeceğim kendisine şu adresten öm atarak sorabilirsiniz... Wink
http://www.bedava-sitem.com/profile.php?of=hayalperestim

ilgilniz için teşekkürler hemen sordum:)
Mesaj28.08.2008, 19:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

direk tabloya etki etmek istiyorsan tabloda background="resim.jpg" olması gerekiyor ve bu resme etki eden opacity değerleri.
ancak bunun en kolay yolu photshoptan şeffaf resim yapmak diye düşünüyorum.

forum imzamdaki ilk siteye bakarsanız dediğiniz gibi yaptım Wink

Mesaj28.08.2008, 19:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

anladım ancak sizin yaptıgınız giibi body bground siyah page bground siyah yani fffff yaparak bu sekilde olusturaibliriz eger dedğim siteyi bulursam bende yazıcam:D yinede teşekkürler
Mesaj28.08.2008, 19:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

belki cam desem daha iyi olur;) cam sayfa Smile
Mesaj30.08.2008, 17:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba eger hazır tasarım kullanıyorsanız yapmanız gereken hazır tasarım kodunuzdakı bu yerı bulup verdıgım kodla degıstırmenız.. Wink

Kod:
td.edit_content{background-image:url(http://80.190.202.79/pic/n/nazimcax/donenortaarkasiyaf.jpg);filter: alpha(opacity=60);-moz-opacity: 0.60;opacity: 0.60;}
Önceki mesajları göster: