Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj28.08.2008, 17:30 (UTC)    
Mesaj konusu: Google"Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir" uy

Mehabalar , bir yıldır tr.gg de web sayfam var.Bugün google den baktığımda benim site ve bazı tr.gg sitelerinde de aynı uyarıyı gördüm şöyle yazıyor "bu site bilgisayarınıza zarar verebilir".Fakat şuana kadar böyle bir uyarı vermemekteydi.Bu uyarıda siteme olan kullanıcı girişlerini olumsuz etkileyeceği görüşünde olduğumdan sizlerden ne yapmam gerektiği konusunda acil yardım bekliyorum.Şimdiye kadar böyle bir uyarı vermiyordu.Siteme girip yanlış yaptığım şeyler varsa da bana düzeltme konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim.Teşekkür ederim.
(web sayfam http://myomuhasebe.tr.gg/)
Mesaj28.08.2008, 17:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

aslında pcnize yada baska bir arkadasınıza zarar verebilmesi söz konusu bile

değildir ancak benimde dikkatimi çeken bişi oldu

bir net cafede tr.gg sitelerine bakmaya çalıstımda e-filtre devreye girerek

sitelerin hepsini engelledi hatta öyleki bs nin forumunda bile aynı sorunla

karsılastım baska bir e-filtre olan net cafede de aynı sorunu yasadım
Mesaj28.08.2008, 18:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sayın site yöneticeleri lütfen yardımlarınızı bekliyorum.Çünkü web sayfa eğitim içerikli ve bu google ibaresi siteme girişlerde probleme sebep olmaktadır.
Mesaj28.08.2008, 18:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

Filtre sistemini bilemem ama google koay kolay zarar verebilir damgasını koymaz böyle dev bir holding böyle hatalar yapmaz emin olun sitenize bir şekilde kod veya başka yollarla bulaşmış yazılımlar vardır.Yani demek istediğim sitenize bir iframe kod bile koysanız kodu aldığınız sayfa zararlı içerik bulunduruyorsa iframe gereği kişi sitenize girdiğinde o siteye de girmiş olur yani sonuçta siteniz yine zararlıdır.Ya da başka bir kodla farketmez ama ben googleye güvenirim.Yanlacağını sanmam hem neden bizim sitemizi uyarmıyor da sizinkini uyarıyor elbet nedeni vardır nedensiz olduğunu düşünmeyin..Nedene gelince bilemem ben çünkü herhangi bir kod olabilir... Wink
Mesaj28.08.2008, 18:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

Siteme baktıysanız göreceksiniz sadece yazı ve muhasebe içerikli şekiller bulunmakta.Zaten bu uyarıyı bugün yeni vermeye başladı.Ben yazı haricinde bu günlerde herhangi bir içerik eklemesi yapmadım zaten.Bilemiyorum ne yapacağımı..
Mesaj29.08.2008, 06:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

benim siteye de aynısı oldu yaaa şimdiye kadar hiç olmazdı içeriğinde çoğu şeyi siliyorum inşallah düzelir.İçerik derken kod içeriği Wink
Mesaj29.08.2008, 14:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

Benim sitedeki problem kalktı google web yönetici programına girip sitemin tekrar incelenmesi talebinde bulundum ve bu sabah tekrar düzeldi.
Mesaj29.08.2008, 15:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

bende aynısını yaptım bugün artık yarını bekliyom
Very Happy
Mesaj29.08.2008, 19:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

evet sorunum çözüldüü Very HappyVery HappyVery HappyVery Happy