Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj02.09.2008, 11:11 (UTC)    
Mesaj konusu: Adsense BS Formuna Koyulsun

Adsense reklamı sitelere koyulmak yerine Bedava-Sitem Forumuna koyulsun. Üst menünün altına vs bir sürü uygun yer mevcut. Böylece kendi sitenizde doya doya istediğiniz yerde yayınlarsınız Adsense sahibi olanlar ise rahat uyur. Böylece aşağıdaki problem ortadan kalkar.

Merhaba,
Google'nin yardım sitesindeki soruya verilen cevap:

Soru: Aynı sayfada farklı kullanıcılara ait adsense reklamı yayınlayabilir miyim?

Cevap: Aynı anda iki farklı yayıncının kodu çakışmadıkça gösterebilirsin.
Yani mesela sitenin forum kısmında bir yayıncının reklamlarını, diğer
sayfalarda başka bir yayıncıya ait reklamlar olabilir...

Sadece A kişisine ve B kişisine ait reklamların aynı sayfada
çıkmamasına dikkat et.

Adsense reklamı kullanmasaydım geceleri uyurken sabah kalktığımda Ban korkusu yaşamazdım. Siz kazanacaksınız diye biz neden Google'den Ban yiyelim. Bol kazançlar.
Mesaj02.09.2008, 12:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bence sen bu işi çok büyüttün

Bak cunobag ne diyor:
Alıntı:
Israrla diyorum ki reklam değiştikten sonra 4 reklam görünen sayfalarınızda o reklam geldikten sonra görüntülenemeyen reklam oluştu mu ???
Oluşmadıysa sorun yoktur.

Bu soruyu en az 2 defa sordu sende hiçbirisinde cevap vermedin.
Mesaj02.09.2008, 13:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,

Sizde Adsense reklamı olmadığı için rahatsınız tabi. Bende de olmasa hiç sallamazdım. O soruya cevap vermeyişimin nedeni denememiş olmam neden ben deneyerek kendimi riske atim. Banlanma tehlikesi varken. Adsense'de zaten kurallar açık bir şekilde yazıyor.

Ayrıca benim bu mesajda belirttiğim şey çok farklı bir olay. 2 Farklı Adsense hesabının 1 sayfada aynı anda gösterilmesi.
Mesaj02.09.2008, 13:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,
Sitelerinizde bizim verdiğimiz adsense reklamları sizlerin yayınladığı reklamlara hiçbir şekilde etki etmez arkadaşlar.
Lütfen bu konuda artık öneri ve görüş belirtmeyin.
İyi eğlenceler.
Mesaj02.09.2008, 13:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

İşte benim asıl kızdığım nokta Kendinizi hep haklı görmeniz. Kurallar açık adamlar yazmış. https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=48182&sourceid=aso&subid=ww-ww-et-asui&medium=link

- Her sayfada en fazla üç reklam birimi görüntülenebilir.

3 Adet Reklam Birimi koyarsak kural ihlali yapmış oluruz. Sizin birşey olmaz dediğiniz olay 2 bağlantı 2 reklam birimi gibi.

Kendinizi haklı görmek yerine biraz iyi okusaydınız keşke. Özür dilemek tamam haklısın demekte bir erdemdir. Herşey ortada.
Mesaj02.09.2008, 14:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

ben bişey anlamam ama sitelerin görünümünü baya bi bozdu hele benimkini css lere bi avantaj salarmısınız.mesla reklamı tek ıntroda yayınlasak veya ana sayfa hariç her tarafra reklam görünsün ana sayfayı çok bozuyor reklam anasayfadan kaldırın bali
Mesaj02.09.2008, 14:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,
Bağlantı reklamları 3 reklam sınırlamasına girmez arkadaşlar.
Lütfen bu konuyu artık uzatmayın.
Bunu bir uyarı olarak kabul edebilirsiniz.
İyi eğlenceler.
Önceki mesajları göster: