Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj05.09.2008, 08:09 (UTC)    
Mesaj konusu: Büyük Deprem Son 2 Yıl İçerisindee!!!

İşte büyük depremin tarihi

Deprem kabusu çok uzak sanıyorsanız, bu sözlere kulak verin. Profesör Mete Işıkara, İstanbul depremi için tarih verdi. İşte deprem tarihi;
İstanbul büyük bir deprem felaketi yaşayacak. Bunun için zaman çok daraldı. Profesör Ahmet Mete Işıkara tarihi açıkladı; sadece 2 yılımız kaldı...

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü'nün 140. yılı kutlamalarında katılan Profesör Dr. Ahmet Mete Işıkara, olası İstanbul depremi için uyardı. Işıkara'ya göre zaman çok daraldı. Işıkara tarih de verdi; 2010 - 2014 yılları arası...

Kendisinin yürüttüğü olasılık araştırmasına göre, bu veriyi elde ettiğini söyleyen Işıkara, bu yıllar arasında Marmara depreminin büyük bir olasılıkla yaşanacağını kaydetti.

Işıkara, "Benim bir olasılık modelime göre yaptığım bir araştırma var. Buna göre İstanbul'da her an bir deprem olabilir. 2010-2014 yılları arasında depremin olma olasılığı çok yüksek" dedi
Mesaj05.09.2008, 10:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Istanbul'da önümüzdeki dönemde bir deprem olacagi gercek... Üzücü olan bu kadar söylenmesine ragmen, deprem gününe kadar kimsenin konuyu ciddiye almamaya devam edecegidir. Ben bile her Istanbul'dan gecisimde huzursuz oluyorum... Sonuclari cok kötü olacak, 15 milyon nüfuslu bir sehirden bahsediyoruz :/
Mesaj05.09.2008, 10:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

İnşallah bilim bu kez yanılır
Mesaj05.09.2008, 10:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

kodogreniyorum yazmış:
İnşallah bilim bu kez yanılır
Mesaj05.09.2008, 10:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

bu haberlerdende gına geldi olsa da bitse bu konu yarın olcak demin olması gerekiyordu 30 yılda olacak 10 yılda olcak...

Buda son kampanya heralde 2 yıl ehehe Very Happy

Mesaj05.09.2008, 10:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

spytr yazmış:
bu haberlerdende gına geldi olsa da bitse bu konu yarın olcak demin olması gerekiyordu 30 yılda olacak 10 yılda olcak...

1999 depremini yaşasaydınız böyle bir telaffuzda bulunmazdınız...

çok yazık..
Mesaj05.09.2008, 10:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

selin yazmış:
Istanbul'da önümüzdeki dönemde bir deprem olacagi gercek... Üzücü olan bu kadar söylenmesine ragmen, deprem gününe kadar kimsenin konuyu ciddiye almamaya devam edecegidir. Ben bile her Istanbul'dan gecisimde huzursuz oluyorum... Sonuclari cok kötü olacak, 15 milyon nüfuslu bir sehirden bahsediyoruz :/

Aslında Projeler Var

Burada Bazı Kültür Merkezlerinde Ve Okullarda Deprem Bilinçlerdirme Çalışmaları Yapılıyor

Bir Depremde tamamen yerle bir olabilecek Olan Zeytinburnu Sümer Mahallesinde Kentsel Dönüşüm Projesi

Depremi En Çok Etkileyen Bölgeler (Eminönü-Fatih-Zeytinburnu-Avcılar) Hasarlı Bina Tespitleri Yapıldı Ve Zararlı Binalar Yıkılarak Depreme Dayanıklı Binalar İnşa Ettiler..

Yine Son Günlerde Gündemden Takip Ettiğiniz Gibi Zeytinburnu Kazlıçeşme'de Büyük Bir Deprem Tatbikatı Yapıldı...Ama Bu Tatbikatta Durum Oldukça Vasat Çıktı...

Ayrıca Tüm Okullarda Her Sene 1 Defalığına Mahsus Deprem Tatbikatı Yaşanıyor...Ama anlatmak gerekirse yaptıkları hiçbir işe yaramıyor
sadece alarm çalıyor öğrenciler koşarak bahçeye iniyor tatbikat sayılıyorsa bu tabi..

Birçok Çalışma Var Ama Bunların Hepsi Yetersiz Daha Fazla Çalışılmalı...
Mesaj05.09.2008, 11:03 (UTC)    
Mesaj konusu: selam

iş kötü bişey olmaz...
Mesaj05.09.2008, 11:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

mistanbul yazmış:
spytr yazmış:

1999 depremini yaşasaydınız böyle bir telaffuzda bulunmazdınız...

çok yazık..

yaşamadığımı nerden biliosun 12 yıldır istanbulda aynı dairede yaşıyorum...17 ağustosuda yaşadım sonrasında kasım ayında gerçekleşenide bu haberleri ısıtıp ısıtıp önümüze koyuyolar ayrıca yazık olan ne anlamadım.
Varsa böle bi gerçek önlem alırsın yok .
o bugun 9 sene geçti uzerinden biz hala kaç yıl kaldığını hesaplamaya çalışıoruz..

Mesaj05.09.2008, 11:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

1999 depreminde Çanakkale'deydim burdan bile hissedildi deprem le İStanbul çok kötü olabilir önlemler alınması gerek
Mesaj05.09.2008, 11:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

ben de depremin merkez üssünde gölcükte yaşıorum hala depremi ben yaşadım bi ton arkadaş öldü dedem öldü bi daha olursa böyle bi şey bu sefer bizim ev dayanmaz Sad Sad Sad Sad
Mesaj05.09.2008, 11:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

Nerdeyse üzerinden 10 yıl geçmesine rağmen benim gözlemlerim sağlam hiçbirşey yapılmamasıdır.
Şimdiye kadar yapılmış olan şeylerse halkın gözünü boyamak için vs içindir.
10 yıl da çok kolay bir şekilde deprem bölgeleri boşaltılabilirdi.
Boşaltılan alanlardan taşınacak olan aileler için sağlam bölgelerde sağlam binalar inşaa edilebilirdi.
Ama nedense hala depremden sonrası için yapılacaklar hakkında önlemler ! alınmakta.
Kriz masaları nerede kurulacak,kaç araç çalışacak,kaç sivil savunma ekibi bulunacak,su yeterli mi,elektrik nası ökesilecek vs vs.
Oysa deprem öncesi için 10 yıl gibi koskoca bir zaman dilimi vardı,ne yapıldı,hiçbirşey.

Önce zihniyet değişmeli.
99 depremini yaşadıktan sonra Avcılar'a enkazdan kurtarma çalışmaları için yardıma gittiğimizde oranın halkından sırf saçımız uzun küpe takıyoruz diye 4 arkadaş dayak yedik !!!
Bu mudur zihniyet.

Biz enkaz altlarında canlı ararken taaaa bilmem nerelerden (şehir dışından) enkaz yağmasına gelenler yıkılan evlerden eşya çalmak derdindeydiler ve dayak yiyen yine biz olduk !!!!
Bu mudur zihniyet.

Biz itfaiyeye,ambulansa,iş makinelerine geçmeleri için yol açmaya çalışırken adamlar bu araçları enkaza girmesinler diye taşlıyorlardı,çünkü bu araçlar enkazlara girerse polis de girecekti ve yağma bitecekti,yine dayak yiyen hakarete uğrayan biz olduk !!!!!
Bu mudur zihniyet.

Zihniyet bu olduktan sonra değil 2 yıl sonra 1000 yıl sonra bile olsa deprem insan kaybı 1 milyon değil 100 milyon olacaktır !
1 insanın hayatı için hiçbirşey yapmayan zihniyet 1000 insanın gözünün yaşına bile bakmaz.

İsyansa isyan !!!
Mesaj05.09.2008, 12:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hocam gerçekten zihniyet değişmeli yardım edeceksiniz suçlu siz oluyorsunuz diğerleri eşyaları çalacak onlara bir şey yok Confused
Mesaj05.09.2008, 12:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

Istanbul Beledıyesı Sımdıye Kadar Önlem Almadıda Bundan Sonramı Alıcak ?

Is,Isten Gectı 2,3 Yılla Olucak Seyler Degıl Bu KamPanyalar

Is Vatandasa Dustu Kısacası , Hersey Vatandasın Elınde

He Bırde ;

ALLAH BILIR ELALEM DEGIL Wink
Mesaj05.09.2008, 12:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

bu sadece bir tahmin
geleceğe yönelik ama bir deprem olursa
aman allah korusun
1 değil
70 milyon insan ölür