Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj05.09.2008, 20:13 (UTC)    
Mesaj konusu: İntihar Mektubu

Sadece içimden geldi Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

İntihar Mektubu
Aramıza giren kullar sevinsin
İntihar mektubu bıraktım sana
Genç ömrümü çalan yıllar sevinsin

Bütün hayalimi yıkmadan önce
Sehpanın üstüne çıkmadan önce
Boynuma o ipi takmadan önce
İntihar mektubu bıraktım samna

Beni göreceksin düşünde artık
Bir gölgeyim senin peşinde artık
Üstünde gözyaşı kenarı yırtık

Sessizce içeri gireceksin sen
Cansız bedenimi göreceksin sen
Artık muradına ereceksin sen
İntihar mektubu bıraktım sana.

Size aktüel dergi yıl:1996 sayı:273

Ali Dilki
ArrowŞekilli NicklerArrowYaptıgımOyunlar ArrowÜrünlerimArrowYaptıgımProgramlarArrowresimlerArrowSiteni ekleArrowChat/SohbetArrow3D GaleriArrowBen_Kimim?ArrowDost DestekçilerArrowForumArrowAdınıza GöreAşkArrowDestekOlArrowFalCrying or Very sadCrying or Very sadCrying or Very sadNeden mi?Crying or Very sadCrying or Very sadCrying or Very sad
Mesaj06.09.2008, 09:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

MaşAllah bu mubarek Ramazan gününde çok güzel bir paylaşım olmuş kardeşim....
Mesaj06.09.2008, 11:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

İNTİHAR ETMEK Çözüm müdür?

Hastalık ve dünya sıkıntılarından kurtulmak için ölümü istemek caiz değildir. Fakat dindeki fitneler sebebiyle ölüm istenebilir. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Ölümü istemeyin! Çünkü bir kişi iyi ise, yaşadıkça iyiliği artar. Kötü ise, hatalarından dönüp doğru yola gelebilir.)Sıkıntılardan dolayı ölümü istemeyin! [Buhari]

Düşmanın her türlü işkence ve tecavüzüne maruz kalacağını bilen kimsenin kendini ve yakınlarını öldürmesi caiz değildir. Zorla tecavüze uğrayan günah işlemiş de olmaz. Ayrıca düşman elinde ölen şehid olur. Şehid olan kimse, ölüm acısını duymaz.

Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
(Şehid, ölüm acısı duymaz, kabirde üzülmez, kıyametin dehşeti, hesap, mizan, sırat onu rahatsız etmez, doğruca Cennete gider.) [Beyheki]

Genel olarak imansız veya imanı zayıf olan intihar eder. Müslüman, intiharı düşünmez. Çünkü intihar, bir çare, bir kurtuluş değil, aksine tarifi imkansız azaplara kendini atmak demektir.

Ölüm acısı çok şiddetlidir
İntihar etmek, küfre yakın çok büyük günah olduğu için, ölürken dayanılmaz acılara maruz kalınır. Ölüm acısı, sanıldığı gibi bir an değildir. İntihar edince ahirette de daha büyük acılara girilir. Ahiret sıkıntıları dünya sıkıntıları gibi değildir. Çok ağırdır. Dünya sıkıntılarına dayanamayıp intihar eden, ölüm acısına ve ahiret sıkıntılarına nasıl dayanır? İntihar eden, dirilene kadar intihar acısını duyar. Kendini öldürmek, başkasını öldürmekten daha büyük günahtır.
Kur’an-ı kerimde mealen buyuruldu ki:
(Kendinizi öldürmeyiniz!) [Nisa 29]

Hadis-i şeriflerde de buyuruldu ki:
(Bir şeyle canına kıyana, Cehennemde onunla azap edilir.) [Buhari]

(İple boğazını sıkarak intihar eden, boğazı sıkılarak azap görür. Herhangi bir bıçakla intihar eden, Cehennemde bıçaklanarak azap görür.) [Buhari]

Bir kâfir, uyku hapı içerek veya narkozla her tarafı uyuşturulduktan sonra da ölse, çok şiddetli olan ölüm acısını duyar. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Ölüm meleğini görmek, bin kılıç darbesinden daha şiddetlidir.) [Ebu Nuaym]

(Ölüm acısı çok şiddetli ise de, ölümden sonraki acılara göre çok hafiftir.) [İ.Ahmed]

Dirilene kadar ölüm acısı duyulur. (İ.Evzai)

İmam-ı Rabbani hazretleri buyuruyor ki:
(Ölmek felaket değil, öldükten sonra başına gelecekleri bilmemek, tedbirini almamak felakettir.)

----------------------------------------------------------------
Bir şair der ki; intihar en büyük öz eleştiridir.
İntihar son bencilliktir.

İntihar mukadderata isyandır.
Mesaj06.09.2008, 19:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

Önceki mesajları göster: