Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj04.09.2008, 02:04 (UTC)    
Mesaj konusu: Userbar Yapımı Photoshop + İmage Rady

Not bunu izinsiz sitelerde yayınlanması yasaktır. Kendi HArd diskinizin bir köşesine kaydedin bu öğrenme amaçlıdır. şimdiden tşkler. Lütfen Hakkını verin.
1. 350x19 boyutlarında beyaz bir döküman yaratın.

2. Gradient Toolu seçin (Klavyeden G)

Ve yukarıdaki Tool Optionstan aşağıdaki resmin üzerine tıklayın Gradient özelliklerini açın.

3. Aşağıdaki gibi renkleri istediğinize göre ayarlayın ben bunları seçtim.

4. Ve Gradienti uygulayın. Yönü size göre değişir tabi.

Görünüm yukarıdaki resim gibidir.

5. Şimdi Userbarda kullanacağınız resmi seçin bilgisayarınızdan ve fotoşopla açın.

Ben bunu seçtim

6. Resimde gördüğünüz üzere iki tane belgemiz var artık.

7. Resim belgesinde Ctrl A ile seçim işlemini yapıyoruz.

8. Ctrl C ile kopyalıyoruz seçimi. Ve userbar belgemize geçip Ctrl V ile yapıştırıyoruz. Görünüm aşağıdaki gibidir.

9. Yeni bir layer (katman) oluştu. Resimimizin katmanı. Seçerek Ctrl T ye basıyoruz ve Free Transformu etkinleştiriyoruz. Dilediğiniz gibi Büyütün Küçültün döndürün.

Benim ayarlarım yukarıdaki gibidir.

10. Bu işlem bittikten sonra sıra geldi çarpraz çizgilere (yapmak zorunda değilsiniz).

11. Bunun için Ctrl N ile yeni bir döküman yaratıyoruz ve boyutlarını 6x6 olarak belirliyoruz. Aşağıdaki gördüğünüz gibi çok küçük oldu.

12. Şimdi Zoom toolu seçin (Klavyeden Z) ve dökümanı çalışabileceğiniz görünüm rahatlığına gelene kadar büyütün.

Gördüğünüz gibi ben %1600 büyüttüm. (Körmüyüm neyim)

13. Pencil Tool u seçin ve aşağıdaki görünümü elde edin.

Bunu kolay yoldan da elde edebilirsiniz. Alt köşeye birkez tıklayın. sonra Shift tuşu başılı iken en üst sağ köşeye tıklayın bu şekilde otomatik olarak ortadakiler de tamamlanmış olur.

14. Edit-->Define Pattern menusunden pattern haline getirin.

Oke Basın işlem tamamdır.

15. Şimdi tekrar userbar belgemize dönelim. Shift F5 ile Fill Menusune gelin.

Yukarıda gördüğünüz ayarları yapın.OK e basın.

Yukarıda gördüğünüz gibi çarpraz çizgilerimizde çıktı. Eğer bu görünümü elde edemiyorsanız Shift F5 işlemini bakcground layerına yaptığınızdan emin olunuz.

16. Şimdi Sıra geldi yazımızı yazmaya. Bunun için genellikle kullanılan yazı tipi VISITOR dur. eğer elinizde yoksa başka bir yazı tipi de kullanabilirsiniz

18 Yazı katmanına sağ tıklayın ve blending optionsa girin. Gözünüze hoş gelen efektleri verin çok abartmayın Razz.

19. Gelelim parlaklık efektimize. Bunun için Eliptical Marque Tool u seçiyoruz.
Ve aşağıdaki gibi bir alan seçiyoruz.

Select --> Transform selection menusunden seçimi istediğiniz konuma getirin ve Enter ile onaylayın.

20. Şimdi 4 tane Layerımız olması gerekiyor. Eğer Yok ise CTRL ALT SHIFT N ile yeni bir layer yaratın ve seçimi beyaz ile doldurun. Ctrl D ile seçimi kaldırın.

21. Yeni oluşturduğunu layer seçili iken opacity değerini istediğiniz parlaklığı elde edinceye kadar düşürün. (Ben %40 kullandım.)

22. Bütün bu işler bittikten sonra Edit--> Stroke menusunden aşağıdaki değerleri verin.

İşte user barınız hazır.

Hadi şimdi bide Hareketlendirelim. Bunun bir çok yolu var ama en çok merak edilen resmin aşağıya yukarıya doğru hareket etmesi olduğu için bu konuya değineceğim.

IMAGE READY ile HAREKET KAZANDIRMA

1. Şimdi File--> Edit In Image Ready menusunden imaj rediye geçiyoruz.

2. Hareket edecek şeklimizin katmanını seçip Ctrl T ile free transorfm ederek istediğimiz boyuta getiriyoruz ve barın altına doğru taşıyoruz.

3. Animation penceresinde aşağıdaki ayarı yapıyoruz.

(Eğer animation penceresi gözükmüyorsa Window-->Animation ı aktif edin.)

4. Yine animation penceresinde duplicate düğmesine basıyoruz ve görünüm aşağıdaki gibidir. (Duplicate düğmesi aşağıdaki resimde alt kısımdaki mavi renkle dolu olan düğmedir.)

5. Yukarıdaki gibi duplicate ettiğimiz kare seçili iken resmimizi bu sefer mouse ile yukarı doğru taşıyoruz.

6. Birinci kareyi seçerek tween düğmesine basın.(Tween düğmesi aşağıdaki resimde alt kısımda mavi ile dolu olan düğmedir)

7. Aşağıdaki ayarları yapın.

Animation penceremiz aşağıdaki gibi gözükmelidir.

8. Şu anda resim yalnızca yukarı doğru hareket ediyor. Şimdi bi de aşağı doğru hareket ettirelimki senkronizasyon sağlansın dimi.
En son kareyi seçiyoruz animation penceresinden ve duplicate ediyoruz.
Ve resmimizi bu sefer aşağıya taşıyoruz. tekrar bir kare geri gelerek tween düğmesine basıyoruz. ve ayarlarla oynamadan aynen OK diyoruzz.(Eğer buraya kadar hata yapmadıysanız aşağıdaki gibi animation penceresinde 43 kare olmalı)

9. Şimdi resmimizi kaydetme zamanı.

Window--> Optimize menusunden optimize penceremizi aktif ediyoruz. Ve aşağıdaki ayarları yapıyoruz.

Bunları yaptıktan sonra File-->Save Optimized As mesunden işlemi yapıyoruz.
Karışınıza gelen pencereden gerekli ayarları yapın ve işte hazır.

Umarım yararlı olabilmişimdir

SONUÇ
=> <=

wWw.HazaX.De.TL => Arşivinden
Mesaj06.09.2008, 17:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yorum yazan yok mu arkadaşlar?
Mesaj07.09.2008, 06:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

Paylaşım İçin Teşekkürler

Mesaj07.09.2008, 08:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

bubir alıntıdır Ama Paylaşım için Tşkrlr

Mesaj09.09.2008, 06:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tşk ederim ayrıca alıntı için farkederseniz hazax.de.tl arşivinden yani daha önce kaydettiğim birşey idi şimdi paylaştım yani kimsenin hakkını yemem sevgili kardeşlerim işinize yarasında kimin olduğu fazla önemli değil. Sadece kendisinikii gibi kimse göstermesin o yeter.
Mesaj11.09.2008, 12:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

tşk

flash banner eklemek yasaktır !
Mesaj11.09.2008, 14:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bişey değil kardeşlerim zaten az zamanım kaldı okula gidicem bari bu son günlerde hatta ssayılı saatlerde gönlünüzü hoş tutumaya çalışıyım.
Mesaj24.09.2008, 12:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

Paylaşımın İçin Teşekkürler Wink
Mesaj24.09.2008, 12:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

tşkler.. Wink
Mesaj24.09.2008, 15:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tşkler arkadaşlar tşk diyen kalplere feda olsun.!
Mesaj27.10.2008, 11:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

tşkr ama anlmadığım 1 şey var photoshoptan anımatıonu nasıl seçecez
Mesaj27.10.2008, 18:18 (UTC)    
Mesaj konusu: selam

arkadaşım hazax-2 flood yapmayalım lütfen!!!
Mesaj14.12.2008, 16:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

vebsiten yazmış:
tşkr ama anlmadığım 1 şey var photoshoptan anımatıonu nasıl seçecez

Kardeş Photoshop Yada Image Rady den bir tools kutucuğu yani aniamtion gibi açmak istediğin zaman üst menüde bulunan WİNDOW yazısına tıkla ordan tıkla olur. Wink
Önceki mesajları göster: