Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj18.09.2008, 20:53 (UTC)    
Mesaj konusu: Hani seni seviyordum ya ben......

Hani seni seviyordum ya ben.Hani sen olmayınca yaşayamazdım ya hiç,nefes bile alamazdım hani,içim daralırdı,sana dokunmadan bir saniyem geçsin istemezdim.Her nerede olursam olayım tenimin bir parçası sana değsin isterdim hani.Şu yeryüzünü, seni de içinde barındırdığı için severdim hani,kuşları seni hatırlattığı için,renkleri sana benzediği için,doğayı sana şefkat gösterdiği için severdim....

Hani seni seviyordum ya ben.Hani o kelimenin aramızda hiç ama hiç geçmesini istemezdim de kızardım sana. "Ayrılık" deme sakın derdim.Cümlelerinden çıkar,hayatından çıkar o kelimeyi derdim kırardım bu yüzden seni zaman zaman.Zaten tek tartışmalarımız da bu yüzden olurdu hani.Sonra bunun için bir köşeye sokulur ağlardım.

Hani sen yoktun bir pazar günü ve ben öksüz kalmıştım sanki.Baktığım heryerdeydin halbuki.Gördüğüm her bankta sen otururdun.Denizdeydin sen doğadaydın.Hani kırçiçekleri sana benzerdi ya, işte o pazar kırçiçekleri sen değildin,çünkü o pazar sen yoktun... Ben de yoktum.Nefes almıyordum,çünkü sen yoktun.Yaşamıyordum,çünkü sen yoktun.Renkler,yeryüzü birşey ifade etmiyordu,çünkü..........

Hani seni seviyordum ya ben.Hani yaşayamazdım ya sensiz.

İşte ben o pazardan beri yaşıyorum,nefes alıyorum,renkleri görüyorum,sensiz de olsa yeryüzünü seviyorum.seni de içinmde barındıran doğayı seviyorum.Çünkü...

Çünkü adını bile ettiğinde sana kızdığım,tartıştığım o kelimeyi sen kalkıp tam hayatımızın ortasına koyuverdin. "Ayrılık". Ve ben anladım ki bir kez daha,sensiz nasıl yaşamışsam senden önce,senden sonra da yaşayabilirmişim.Nefes alabilirmişim.Renkleri,doğayı,yeryüzünü yeniden çılgınca sevebilirmişim.Seni ben uzaktan da sevebilirmişim.Tenine dokunmadan da seni sevebilirmişim.

Hani seni seviyordum ya ben.
Yine seviyorum,ama yokluğunda daha çok....

Ayrılıklar perçinler hayatı,yaşamayı öğretir acılar,pes etmemeyi ve bir sonraki bahara çıkabilmenin yollarını gösterir.İnsanoğlu ayrılık acısı tattıkça köklerine döner.Kendini,özünü tanır.Ve bir anka kuşu gibi yeniden kendini küllerinden yaratır.Geçmişe dönüp baktığındaysa sadece tebessüm eder."Hani O'nu seviyordum ya ben" diye başlayan cümlelerinin arasına karışır tebessümler.Ve bir yaş daha büyür farkında olmadan.
Sevgiler..
Mesaj18.09.2008, 20:57 (UTC)    
Mesaj konusu: slm

güzelmiş gerçekten teşekkürler
alıp kız arkadaşıma okuyacagım sevgili 'cunobag' yazmış diye
iyi eylenceler... Wink

Arrow Dreamweaver Hakkında Sorularınız İçin Ö.M Atabilirsiniz...
Mesaj18.09.2008, 20:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

Son paragrafı ne güzel yazmışsınız hocam çok etkiledi beni...

İyi akşamlar,teşekkürler...
Mesaj18.09.2008, 20:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Döktürmüşsünüz yine Cüneyt Ögretmenim. Wink

Mesaj18.09.2008, 21:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

Durduramadım yine kendimi Razz
Normalde worlde yazıyorum bu tür yazıları ve yedekleyip saklıyorum kitabım için ama ne hikmetse 2-3 gündür yada gecedir direk sizlerle paylaşıyorum Razz
Sanırım sizin yazılarıma olan ilginize kapıldım eheh Razz
Ama ne olur sadece okumakla kalmayın,size uyan yerlerini hayatınıza uyarlayın.
Teşekkürler hepinize Wink
Mesaj18.09.2008, 21:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

cunobag yazmış:
Normalde worlde yazıyorum bu tür yazıları ve yedekleyip saklıyorum kitabım için ama ne hikmetse 2-3 gündür yada gecedir direk sizlerle paylaşıyorum Razz

uyarlamaya çalışıyorum cüneyt hocam @bjkertugrul1989 sevgiler saygılar yine güzel bir paylaşım daha paylaşmaktan çekinmeyin paylaşmak güzeldir Razz
Mesaj18.09.2008, 21:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

cunobag yazmış:
Ayrılıklar perçinler hayatı,yaşamayı öğretir acılar,pes etmemeyi ve bir sonraki bahara çıkabilmenin yollarını gösterir.İnsanoğlu ayrılık acısı tattıkça köklerine döner.Kendini,özünü tanır.Ve bir anka kuşu gibi yeniden kendini küllerinden yaratır.Geçmişe dönüp baktığındaysa sadece tebessüm eder."Hani O'nu seviyordum ya ben" diye başlayan cümlelerinin arasına karışır tebessümler.Ve bir yaş daha büyür farkında olmadan.
Sevgiler..

Sevdigimiz kişiye yükledigimiz anlamlar zamanla birer birer silinir hafızalardan ayrılık acısıda iste o zaman hafiflemeye baslar..Bizde yarı unutulmuş yarı hatırlanan anılarla hayata devam etmeye çalısırız.Yeni dogan güne içten bir merhaba diyebilmek gibi ... Wink

Paylasım için tesekkür ederim Wink

Olmayan Sevgiliyi beklemek
Yalnız insan nedir ki
Sayıklayan bir acıdan başka?
Olmayan bir sevgiliyi beklemek bile,
Bir başına olmaktan anlamlıdır.
Yapayalnız ne yapabilirki insan
Son otobüsle gelecek birini beklemiyorsa...
Gelmesede sevgili,
Onu umutla beklemek,
Umutsuz bir aşk filmini seyrederken
Kendine bağlanmaktır.
Olmayan sevgiliyi beklemek
Utandırmaktır aşkı....
Mesaj18.09.2008, 21:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

sevgi haketmesi bilenler içindir...

haketmiyorsa zaten unutlur gidilir...

hele hele yüzsüz insanlar..aşkı için elini bile kıpırtmayan insanların sevgi sözcügünü agzına bile almasın lütfen...

harika paylaşım Hocam teşekkürler...
Mesaj18.09.2008, 22:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

Herkes sevgiyi hak eder..Sahıslar sevgisini verecek dogru ınsanı buldukları takdırde..Bazen sitem ettirir böyle bence cektıgı acının bir ön izlemesidir bu...Sevmeden sevilmeden nasıl yasanır?Ve nasıl emin olunur karsındaki kisinin askından sevgisinden yada kalpsizliginden...Düsüncelerdir askı bitirip ldüren ...Bence siz beyninizde bitirmek icin acele etmeyin...Sitem dolu sözler kullanmayın.....Yasanan anılar dedik ya bari onlara saygınız olsun...sevgi ask sizinle olsun Wink
Mesaj18.09.2008, 22:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

hani sevdalar vardir, bazen ayriligi gerektirir, hani "seni seviyorum" diyemeden ayrilik vakti gelirde, o iki kelimeyi soyleyemeden ayrilir ya iki sevgili, buna benzemis hani bu hikaye de, hersey yarim kalmis..
yarim kalanlar degilmidir ki o sevdayi sonsuz kilan..
ne demistik?

"Hani seni seviyordum ya ben.
Yine seviyorum,ama yokluğunda daha çok.... "
Mesaj18.09.2008, 22:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

cunobag yazmış:

Emeğinize Sağlık Hocam Gerçekten Okudum ve Etkilendim...
Mesaj18.09.2008, 22:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

cunobag yazmış:

Kendinizi durdurmayın zaten Hocam.. Razz Bizler internetten alıntı yapabiliyoruz sadece, yazarlarını tanımıyoruz.. Alıntılar yerine sizin yazdıklarını okumayı tercih ederiz.. Lütfen devam edin, bizi mahrum bırakmayın.. Wink

Teşekkürler yazdığınız için, teşekkürler bizlerle paylaştığınız için...
Mesaj18.09.2008, 22:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

İyi ki worde yazmıyorsunuz… Bizde sebepleniyoruz… Yüreğimizi besliyoruz…
İnsan farkında olmadan gelir konar yüreğine sevda…
Ama farkındalık bırakır ayrılık…
Acıtır…
Ve ben anladım ki bir kez daha,sensiz nasıl yaşamışsam senden önce,senden sonra da yaşayabilirmişim.Nefes alabilirmişim.Renkleri,doğayı,yeryüzünü yeniden çılgınca sevebilirmişim.Seni ben uzaktan da sevebilirmişim.Tenine dokunmadan da seni sevebilirmişim.”Ben bunu hiçbir zaman anlayamadım…
Yüreğe atılan bir çentiktir bence ayrılık.. İnce ince sızlar…
Onsuz yaşamanın bedelini kaldırmak çok zordur benim için…
Var olanı yok sayamam ben…
“İnsanoğlu ayrılık acısı tattıkça köklerine döner.Kendini,özünü tanır.Ve bir anka kuşu gibi yeniden kendini küllerinden yaratır. Ve bir yaş daha büyür farkında olmadan.”
Bu kadar güzel özetlenirdi duygular…
Kelimeler sizde yeniden şekilleniyor hocam, yüreğinize sağlık…
Mesaj19.09.2008, 05:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,
hocam her yazınızı okudugumda ayrı bir dünyaya yoluculuk ediyorum
bambaska duygular kaplıyor içimi
hepsi birbirinden güzel elinize emeğinize ruhunuza sağlık Razz
iyi eğlenceler
Wink
Mesaj20.09.2008, 18:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

super,yine herzamanki gibi super...tesekkurler.