Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj03.10.2008, 11:26 (UTC)    
Mesaj konusu: Beyaz Bir Adam Nasıl Zenci Bir Adam Yapılır ( Resimli )

Bu Photoshop dersinde bir beyaz adam olan aşağıdaki arkadaşı zenci birine inanılmaz ve çok kolay bir şekilde dönüştüreceğiz.Arkadaş da bu duruma şaşacak.Düzenlemek İstediğimiz resmi açarak çalışmamıza başlıyoruz...

2. Layer panelinde var olan layerin üzerinde sağ tuş yaparak duplicate layer diyoruz yada Menülerden LAyer/Duplicate Layer.Şimdi makyajlama yapacağımız yüzü seçmemiz lazım bunun için etkili bir yöntem olan Quick Mask Mode da düzenleme yapıcaz. Q ya basarak yada araç paletinin altında Edit in quick mask mode butonuna tıklayarak Quick Mask da düzenlemeye geçiyoruz.

3. Quick Mask Mode da düzenle butonunu tıkladıktan sonra Brush Tool ile yüzümüzü seçmeye başlıyoruz. CTrl D yapıp reklerimizin resetlenmiş olduğundan emin olalım. Seçim yaperken X e basılı tutarak taşırdığımız alanları silme işlemide yapabiliriz,D ye basmak tekrar seçmek için.Özellikle goz ve ağız etrafını seçerken çok dikkatli oluıyoruz.

4.Seçimi yaptıktan sonra Q ya basarak Quick Mask Mode dan çkıyoruz. Select->Inverse / Shift+Ctrl+i yapıyoruz.Renk değişimi yapıcağımız yerler seçili durumda artık.

. Şimdi ->Adjustments->Curves ayarlar put in 190 civarı output 135 bu ayaralarda kendinize gore değşiklikler yapabilirsiniz daha iyi sonuç alıcağınızı düşünüyorsanız yada siyağlaştırma oranını arttırmak için. Sonuç aşağıda

6. Daha işimiz bitmedi ctrl+u yada Image->Adjustments->Hue/Saturation saturation -5 ve lightness on -22, ben bu değerleri kullandım siz kendinize gore en iyi sonuca ulaşana kadar değerler ile oynayın. Son olarak Burn Tool ile tam siyağlaşmamış kısımları karartabilirsiniz ,birde dudak kenarlarındaki keskinliği Smudge Tool ile hafifletebilirsiniz işte inanılmaz sonuç.

Alıntıdır
Mesaj03.10.2008, 19:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel paylaşım.
Mesaj03.10.2008, 20:46 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Beyaz Bir Adam Nasıl Zenci Bir Adam Yapılır ( Resimli )

çok qüzel anlatım
Mesaj04.10.2008, 10:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yorumlarınız İçin Teşekkürler Arkadaşlar Wink
Mesaj04.10.2008, 11:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel bi anlatım sağol.. Wink
Gündoğdu Hep Uyandık Stadlara Dayandık,Beşiktaşın Uğrunada Bayraklarla Dolandık,Semtimiz Erkek Semti Aşık Eder Herkezi, Üzerimden Eksilmesin Bayrağımın Gölgesi,İşte Biz Kötü Günde Hep Omuz Omuzayız,Övünmek Gibi Olmasın Biz KARAKARTALLI'yız...
Mesaj04.10.2008, 11:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

siyahbeyaznet yazmış:
Güzel bi anlatım sağol.. Wink

Wink
Mesaj04.10.2008, 17:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel adamı neden Karartalım Laughing
Mesaj04.10.2008, 18:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

tiklagir-hayatiniyasa yazmış:

Mr. Green Mr. Green
Mesaj04.10.2008, 18:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

muahahah Paylaşım için saol....!! Wink Laughing
Mesaj04.10.2008, 18:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

tiklagir-hayatiniyasa yazmış:

Very Happy Surprised
Gündoğdu Hep Uyandık Stadlara Dayandık,Beşiktaşın Uğrunada Bayraklarla Dolandık,Semtimiz Erkek Semti Aşık Eder Herkezi, Üzerimden Eksilmesin Bayrağımın Gölgesi,İşte Biz Kötü Günde Hep Omuz Omuzayız,Övünmek Gibi Olmasın Biz KARAKARTALLI'yız...
Mesaj04.10.2008, 18:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

nett-oguzhann yazmış:
muahahah Paylaşım için saol....!! Wink Laughing

Wink