Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj13.10.2008, 07:29 (UTC)    
Mesaj konusu: css arkaplan renk

arkadaşlar sitemde hazır css kullandım arkaplan yeşil bunun renklarini nasıl değiştirebilirim siteme girerseniz tasarımı görebilirsiniz

FK Entertainment Oyun Stüdyosu
Mesaj13.10.2008, 07:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sanırım onu değiştiremiyorsunuz..
Gündoğdu Hep Uyandık Stadlara Dayandık,Beşiktaşın Uğrunada Bayraklarla Dolandık,Semtimiz Erkek Semti Aşık Eder Herkezi, Üzerimden Eksilmesin Bayrağımın Gölgesi,İşte Biz Kötü Günde Hep Omuz Omuzayız,Övünmek Gibi Olmasın Biz KARAKARTALLI'yız...
Mesaj13.10.2008, 07:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

site css olduğu için herşey kod yani kodlarla oynama yaparak rengi değiştiremezmiyiz

Mesaj13.10.2008, 07:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu hazır tasarı olduğu için değişemiyo malesef..
Gündoğdu Hep Uyandık Stadlara Dayandık,Beşiktaşın Uğrunada Bayraklarla Dolandık,Semtimiz Erkek Semti Aşık Eder Herkezi, Üzerimden Eksilmesin Bayrağımın Gölgesi,İşte Biz Kötü Günde Hep Omuz Omuzayız,Övünmek Gibi Olmasın Biz KARAKARTALLI'yız...
Mesaj13.10.2008, 07:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

ben css anlayan biri değilim peki normal bir css tasarımda nasıl değişi onu söyleyebilirmisiniz

Mesaj13.10.2008, 07:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

Birde arkplan koduyla deneyin belki değişebilir...
Mesaj13.10.2008, 07:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

kodları bilmiyorum dediğim gibi css ile alaka yok siz yazarsanız sevinirim iyi günler

Mesaj13.10.2008, 07:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

İnceleyiniz http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=25987
Mesaj13.10.2008, 08:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

değişmeyen birsey olmaz siyahbeyaz yanlış bilgi vermeyiniz lütfen arkadasım siz css kodu içinde http://www.opendesigns.org/designs/1602/images/back_all.gif bu linkte bir resim var bu sizin sitenizin arka plan rengi bunu bu boyutlarda bir resim ile değiştirin yada o resim yerine backgrond ekleyerek değiştiriniz değiştirmeniz mümkündür
Mesaj13.10.2008, 08:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

arapkoy yazmış:
değişmeyen birsey olmaz siyahbeyaz yanlış bilgi vermeyiniz lütfen arkadasım siz css kodu içinde http://www.opendesigns.org/designs/1602/images/back_all.gif bu linkte bir resim var bu sizin sitenizin arka plan rengi bunu bu boyutlarda bir resim ile değiştirin yada o resim yerine backgrond ekleyerek değiştiriniz değiştirmeniz mümkündür

Ben soruyu yanlış anlamışım sonradan yazdığım mesajı okumadınız galiba değişebilir bir link verdim oradan arkplan kodunu alabilirsiniz dedim..Kolay gelsin..
Mesaj13.10.2008, 10:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben tasarımı indirdim baktım normalde asıl tasarım olsa yanı hackerfriend arkadaşın yapmadığı gibi olsa resimlerin rengini değiştirip upload edin yerlerine yerleştirin deyip sorununuzu çözerdim ancak Hackerfriend bu şekilde yapmadığı için KESİN OLMAMAKLA BERABER
Söyle yapmanızı tavsiye ederim....

Hackerfriend sitesinden indirdiğiniz tasarımda 'csskoduna' adlı metin belgesine girin orda linkler var (http diye aratırsanız belgede hepsini tek tek bulursunuz) bu linklerdeki resimleri bilgisayarına indirip (Linkleri internet adres cubuğuna yapıstırın daha sonra sag tıklayıp farklı kaydet diyin) resimlerin renklerini değiştirin (bunun için bir çok program var ancak ben Phopofiltre yi öneririm) Değiştirdikten sonra o resimleri sitenize yükleyin ve hangi resmin linkini hangi yerden aldıysanız(csskoduna metin belgesinde) aynı yere koyun bu şekilde tasarımın renkleri istediğiniz gibi olacaktır.
Ben böyle yapardım en azından...

'csskoduna' renk kodları da var onlarla oynayarakta bunu yapabilirsiniz. Ancak hangısinin hangi tarafın renk kodu onu anlayamadım (taktir edersiniz ki bende web tasarımı alanı 11 . sınıf öğrencisiyim yeni yeni öğrenmeye başladım Smile )

#ffffff bunun gibi renk kodları csskoduna belgesinde var #ffffff bunun yerine istediğiniz renk kodunuda yazarsanız değişim olacağını göreceksiniz...

Biraz karışık ama umarım anlatabilmişimdir...

Selametle
Mesaj13.10.2008, 11:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

cevaplarınız için teşekkürler

Mesaj14.10.2008, 21:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

arka planda resim neden tek cıkmıyor verdiğiniz kodu yazıyorum resim cıkıyor ama birden fazla ben tek olarak arka plan yapmak istiyorum lütfen yardımcı olun arka planda tek olcak resim
Mesaj14.10.2008, 22:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,

Buyrun..

Kod:
<style type="text/css">
body{background-repeat: no-repeat}
</style>

Bu Kod İle Kullandığınız ArkaPlan Resminiz Bir Tek Görünecek..
Yalnız Dikkat ; Kullandığınız Arkaplan Resminin Boyutu Küçük İse
Resim De Küçük Çıkar ve Tam Ekranı Kaplamaz..
Resminizin Boyutlarını Ayarlayın Wink

İyi Eğlenceler...