Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj14.10.2008, 15:48 (UTC)    
Mesaj konusu: Photoshop ile Yumuşak Odak Efekti

Merhaba arkadaşlar;

Bu dersimizde sizlere photoshop ile fotoğrafa yumuşak odak efekti vermeyi göstereceğim. Bu efekt sayesinde fotoğraflarınızda “rüya” kompozisyonunu işleyebilirsiniz.

Yine çok basit bir efekt olan bu yumuşak odak efektini uygulamak istediğimiz fotoğrafı photoshop ile açıyoruz.

Layer > Duplicate Layer yolunu kullanarak, fotoğrafımızın bulunduğu katmanı (layer) çoğaltmış oluyoruz.

Filter > Other > High Pass yolunu kullanarak, Radius ayarını 10 piksel yapıyoruz.

High pass efektini uyguladıktan sonra CTRL + I (türkçe klavye kullanan arkadaşlar i harfine basacaklar) tuş kombinasyonu ile fotoğrafımızın invert‘ini almış yani negatifini almış oluyoruz.

Layer panelinden ( Layer paneli kapalı ise, Window > Layer yoluyla açabilirsiniz - F7 tuşuna basarak da açabilirsiniz..) bulunduğumuz layer’in özelliğini kırmızı daire içinde gördüğünüz gibi soft light yapıyoruz.

Ve bu kadar arkadaşlar.. Yumuşak Odak - Soft Focus efektimizi elde ettik.

Benim örneğimdeki çalışmamın

ilk hali

ve

son hali

İyi çalışmalar arkadaşlar.

Alıntıdır Wink
Mesaj14.10.2008, 15:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu tür anlatımlar buradan Wink

http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=26022

Mesaj14.10.2008, 16:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

Şimdi böyle diyorsunuz ama niye benim diğer açıtğım başılkta yada @sanalsahnenin açtığı başlıkta aynı şeyi söylemediniz Question Very Happy
Mesaj14.10.2008, 16:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı:
Şimdi böyle diyorsunuz ama niye benim diğer açıtğım başılkta yada @sanalsahnenin açtığı başlıkta aynı şeyi söylemediniz Question Very Happy

Sevgili Gökşen Moderatörümüz Gerekli Uyarıyı Yapmış Wink
Mesaj14.10.2008, 16:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel çalışmalar ama bunları yayınlamak bence zaman kaybı gibi çünkü alıntı oldugu için zaten epeyce var sitelerde. Kendi çalışmalarınız sununda bakalım.
Mesaj14.10.2008, 16:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

intihal yazmış:
Güzel çalışmalar ama bunları yayınlamak bence zaman kaybı gibi çünkü alıntı oldugu için zaten epeyce var sitelerde. Kendi çalışmalarınız sununda bakalım.

Başılığı açtığıma pişman oldum Very Happy En yakın zamanda kendi anlatımları paylaşmaya çalışacağım Wink