Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj17.10.2008, 20:34 (UTC)    
Mesaj konusu: yazı türü

yazı türü olarak daha fazla çeşit olması önerisinde bulunuyorum

şuan arial
cominc sans ms
courier new
tahoma
times new roman
verdana

kullana biliyoruz ben bunların yanında

Algerian
Berlin Sans FB
Tunga
Calibri
Cambria

bunlarında olmasını istiyorum
Mesaj18.10.2008, 05:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı:

Kullanılan fontlar her pcde olan fontlardır.Başka tür font kullanılırsa o fontun görüntülenmesi için o pc de fontun yüklü olması gerekir...Aksi taktirde font yazısı karakter bozukluluklarıyla çıkar...

Msndeki o fontlara gelince.O fontlar sanırsam sadece senin pcde kayıtlı olduğu için var gözüküyor.İnş anlamışsınızdır
Mesaj18.10.2008, 05:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

gokseen yazmış:
Alıntı:

Kullanılan fontlar her pcde olan fontlardır.Başka tür font kullanılırsa o fontun görüntülenmesi için o pc de fontun yüklü olması gerekir...Aksi taktirde font yazısı karakter bozukluluklarıyla çıkar...

Msndeki o fontlara gelince.O fontlar sanırsam sadece senin pcde kayıtlı olduğu için var gözüküyor.İnş anlamışsınızdır

Doğru söylüyorsun ama yazı fontları hosta atılarak bu gerçekleşebiliyor.Bir forum sistemin görmüştüm. Wink
Mesaj18.10.2008, 12:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

gokseen kardeş alıntı yaparak yazıyı vermişsinde bide alıntının yanına photoshopar yazsaymışsın Smile
Mesaj18.10.2008, 13:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

photoshopar yazmış:
gokseen kardeş alıntı yaparak yazıyı vermişsinde bide alıntının yanına photoshopar yazsaymışsın Smile

Merhaba,

Ya alıntıyı kendi kafama göre düzenleseydim.
Hiç alıntı yazısı koymasaydım Mr. Green

İyi eğlenceler..
Mesaj18.10.2008, 17:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

gokseen yazmış:
Alıntı:

msn ilw ilgili bişey yazmadım dikkatinizi çekerim ben bu yazı türlerini Microsoft office sharepoint designer 2007 de kullanıyorum paralı sitemde de kullalnıyorum bu yazı türlerini
Mesaj19.10.2008, 05:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,

Orası bir alıntıydı.
O bölümü yok sayalım.
Sizin bu öneriniz için ilk paragraf geçerlidir.

İyi eğlenceler..
Mesaj19.10.2008, 05:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

gokseen yazmış:
Merhaba,

Orası bir alıntıydı.
O bölümü yok sayalım.
Sizin bu öneriniz için ilk paragraf geçerlidir.

İyi eğlenceler..
Razz Razz Razz Razz Razz Razz
benim kastettiğimse bir site yapım programında varsa her birgisayarda vardır bir yazı trü çok yer kaplamaz çünkü Wink
Mesaj19.10.2008, 06:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,

Benim bildiğim kadarıyla aşağıdaki yazı fontları bir bilgisayara yüklenmedikten sonra görünmez.

Algerian
Berlin Sans FB
Tunga
Calibri
Cambria

İyi eğlenceler..
Mesaj19.10.2008, 08:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ya zaten fontun adını biliyorsan kodla yaparsın örnek :

<span style="font-family: Comic Sans MS;">BEDAVA-SİTEM DENEMESİ DSİTEYARDİMİ</span>

"Comic Sans MS" bir yazı tipidir , mesela ben buraya "Magneto" yazarsam o yazı tipi olur ,"BEDAVA-SİTEM DENEMESİ DSİTEYARDİMİ" yazısı ise yazımızdır yani görünecek yazıdır tabi her pcde olan fontları kullanmanızı öneririm.

İyi Günler
Önceki mesajları göster: