Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj08.11.2008, 16:33 (UTC)    
Mesaj konusu: Numara Nasıl Taşınır?Adım Adım Numara Taşıma!

Numara taşınabilirliği pazar günü başlıyor. Artık aboneler mobil numara taşınabilirliği uygulamasıyla, numarasını başka bir operatöre taşıyabilecekler. Bu işlem tam 6 adımda gerçekleşebiliyor.

İşte adım adım numara taşıma;

1- Alıcı şahsen alıcı şebekeye başvuracak. Yanında götürmesi gereken tek şey kimlik fotokopisi... Başvuru esnasında taşıma talep formu, abonelik sözleşmesi doldurularak bizzat imzalaması gerekiyor.

2- Aboneye yeni SIM kartı verilecek ve talep Merkezi Referans Veri Tabanına iletilecek.

3- Verici şebeke abone bilgilerini kontrol edecek. Ve talep diğer operatöre iletilecek. Diğer operatör gelen bilgilerle, kendi sistemindeki bilgileri kontrol ederek, "onay" veya "ret" verecek.

4- Aboneye transfer tarihi ve saatiyle ilgili bir mesaj gönderilecek. Abonenin onay vermesi durumunda müşterinin mevcut numarasına SMS ile taşıma tarih ve saat bilgileri iletiliyor.

5-Yeni SIM kart telefona takılıyor. Geçiş sürecinde iletişimin kısa bir süre kesilebileceği uyarısında bulunuluyor.

6- Abone alıcı şebekeden hizmet almaya başlıyor. Taşıma sonrasında müşteriye gelen aşamalarda arayan kişi, farklı bir ton duyuyor ve böylece taşıma yapıldığını anlıyor.

Alıntıdır..!
Mesaj08.11.2008, 18:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,

Japon-cocuk,paylaşımın için teşekkür ederim arkadaşım... Wink
Mesaj08.11.2008, 19:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba

Sizin Paylaşımlarınızı Çok ßeğeniyorum ..

İyi Eğlenceler .. Wink

Mesaj08.11.2008, 19:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

sanalsahne yazmış:
Merhaba

Sizin Paylaşımlarınızı Çok ßeğeniyorum ..

İyi Eğlenceler .. Wink

Merhaba,

Ya benimkilerini... Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Mesaj09.11.2008, 08:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

paylaşım güzel

Banner Ve link Takaslarımız Başlamıştır
Önceki mesajları göster: