Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj09.11.2008, 10:10 (UTC)    
Mesaj konusu: 'Hediye kontör' vaadine sakin kanmayın

İnternette ve TV'de son zamanlarda yaygınlaşan ve ''kontör ve altın hediye edileceği'' vaadinde bulunan reklamlardaki servislere üye olan cep telefonu kullanıcılarının, çok miktarda kontör kaybederek mağdur olduğu bildirildi.

özellikle internette ve TV'de yayımlanan ve ''herkese çekilişsiz kurasız 100 kontör'', ''garanti kontör, şans yok, kura yok'', ''soruyu bilen herkese 100 kontör hediye'' gibi sloganlarla yayınlanan reklamlar mağduriyete neden oluyor.

İnternette kullanıcıdan cep telefonu numarasını, TV'de yayınlanan reklamlarda ise bir numaraya ''ABONE'' yazıp SMS gönderilmesini isteyen reklamlar sonucunda üye olunan servisle, kullanıcıya sınırsız logo, zil sesi ya da duvar kağıdı indirme hakkı tanınıyor.

Ancak, TV'deki reklamlarda ekranın altından okunamayacak kadar hızlıca geçen, internetteki reklamlarda ise küçük puntolarla dikkat çekmeyecek şekilde yazılan açıklamalara göre, hediye kontörleri almak için her hafta 50 kontör karşılığı servise 2 ay üye olmak, yani 800 kontör harcamak gerektiği belirtiliyor.

Çoğu reklamda söz konusu servisin nasıl iptal edileceği dahi belirtilmezken, hediye edileceği vadedilen kontör miktarının birkaç katı üzerinde kontör kaybederek mağdur olan kullanıcı sayısı ise günden güne artıyor.

NETTURK DEĞİŞİYOR COK YAKINDA...
Mesaj09.11.2008, 10:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

buna benzer bi başliği bunda n 1 ay öncede acmiştim.
bunlar işi abarttilar iyice.
msn deki arkadaşlarimdan bile 100 kontör kazanmak istermisin gibisinden mesajlar aliyorum.

Mesaj09.11.2008, 11:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

BU TÜR VAADETLERİ KANMAYİN ARKADAŞLAR TAVSİYEM BU Wink

Mesaj09.11.2008, 11:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

bencede yalan
Mesaj09.11.2008, 11:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mesaj09.11.2008, 11:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

Şimdide KÜLÇE altın çıktı Razz
Mesaj09.11.2008, 11:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

o saten vardı Razz
Mesaj09.11.2008, 11:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

c-aptain yazmış:
Şimdide KÜLÇE altın çıktı Razz

Razz Razz
Mesaj09.11.2008, 12:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,

Bende üye oldum 100 kontör hediye verecekti ama benden alacağı kontörün iki katını aldı...Tavsiye etmem.

Bilgilendirme için teşekkürler!..
Wink
Mesaj09.11.2008, 13:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

benimsitem1993 yazmış:
Merhaba,

Bende üye oldum 100 kontör hediye verecekti ama benden alacağı kontörün iki katını aldı...Tavsiye etmem.

Bilgilendirme için teşekkürler!..
Wink
Önceki mesajları göster: