Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj19.11.2008, 18:51 (UTC)    
Mesaj konusu: Alıntı siteler ne olacak?

Merhaba daha önce cevap bulmak icin bir kac mesaj yazdım ama cevabı alamayınca forumda paylasmak istedim..Maalesef belkide bir cok arkadasımızın yasadıgı sorunlardan bir tanesi..alıntılar...

Sitemin neredeyse tüm sayfaları baska bir site tarafından alıntı yapılarak yeni bir site kurulmus..Acan site sahibi arkadas ekstradan bir kac konu ekleyerek sitesini ziyaretcilere sunuyor...

Biz emek vererek zaman ayırarak yapmıs oldugumuz sayfalarımızı bir sag tıkla baska bir siteye icerik olarak hediye edebilirmiyiz acaba? Şahsen benim canım acır hem emek verdim hem zamaan harcadım hemde para ödüyorum..Site bedava olabilir ama ekledigim hersey ücrete dahil..

Kendı adıma yapmıs oldugum alıntılar için diger siteyi kaynak gösteriyorum..

Bu sorunuma cevap arıyorum...Bu sitelerin silinmesi mümkünmüdür..

Ben işimi ciddiye alan biriyim..Bedava sunulmus hostıng de olsa haklarımın oldugunu düsünüyorum...
Mesaj19.11.2008, 18:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mesaj19.11.2008, 19:04 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Alıntı siteler ne olacak?

hayaller-de yazmış:
Merhaba daha önce cevap bulmak icin bir kac mesaj yazdım ama cevabı alamayınca forumda paylasmak istedim..Maalesef belkide bir cok arkadasımızın yasadıgı sorunlardan bir tanesi..alıntılar...

Sitemin neredeyse tüm sayfaları baska bir site tarafından alıntı yapılarak yeni bir site kurulmus..Acan site sahibi arkadas ekstradan bir kac konu ekleyerek sitesini ziyaretcilere sunuyor...

Biz emek vererek zaman ayırarak yapmıs oldugumuz sayfalarımızı bir sag tıkla baska bir siteye icerik olarak hediye edebilirmiyiz acaba? Şahsen benim canım acır hem emek verdim hem zamaan harcadım hemde para ödüyorum..Site bedava olabilir ama ekledigim hersey ücrete dahil..

Kendı adıma yapmıs oldugum alıntılar için diger siteyi kaynak gösteriyorum..

Bu sorunuma cevap arıyorum...Bu sitelerin silinmesi mümkünmüdür..

Ben işimi ciddiye alan biriyim..Bedava sunulmus hostıng de olsa haklarımın oldugunu düsünüyorum...

Bu konuda sana katılıyorum arkadaşım bazen görüyorum benimde emek vererek saatler harcayarak tablo içinde oluşturduğum videolarımı,resimleri tabloyla beraber alyorlar ozaman karşı tarafı uyarıyorum şansıma site sahipleri siliyorlar ama silmeyen olduğunda yönetime bildiriyorum eğer birebir alıntı yapılmışsa siteyi siliyorlar. daha önce ben yaşadım çünkü sitemin ana sayfasının bir kısmını kopyalamıştı ve yönetim o siteyi sildi
aslında beğendikleri içerikleri izin alsalar ben izin veriyorum bende alıntı yaptığım bir çok içerik için site sahiplerine mail atıp izin istiyorum ve kaynak belirtiyorum
heleki benim üye olarak aldığım birşeyi aldıklarında hepten kızıyorum
ama işte bunlar oluyor yönetimde sağolsun bu sitelerle ilgileniyor
arkadaşlar sitelerinizde emeğe saygı diye kocaman yazılar yazıyorsunuz ozaman sizlerde emeğe saygı gösterin belki biz oturup onları kendimiz yazmıyoruz ama en azından içeriklerimizi birebir almayın bir kaç şey alacaksanızda izin alın ve içeriğin altında kaynak belirtin ok Wink
Mesaj19.11.2008, 19:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

ÖNEMLİDİR...!!!!

BUNDAN SONRA "COPYRİGHT" HAKKI SATIN ALINMAMIŞ HİÇ BİR SİTE İÇİN "BENİM SİTEMDEN İÇERİK ÇALINIYOR" GİBİ ŞİKAYETLERDE BULUNDUĞUNDA BAKILMAYACAKTIR...

COPYRİGHT HAKKI ALINMAMIŞ HER SİTE DİĞER KİŞİLERİN İÇERİĞİNİ ALMASINA AÇIKTIR...

ANCAK....

MESELA siteadi.tr.gg SİTESİNİ BİRİ KALKIPTA siteadi2.tr.gg GİBİ İÇERİĞİNİ ALARAK AÇARSA DURUM FARKLIDIR...

Calınan kodların kendine ait olması ve baska bir yerde yayınlanmıyor olması da gecerli bir sebeptir...

BUNDAN SONRA BU TÜR ŞİKAYETLER GELDİĞİNDE...
ŞİKAYET EDEN KİŞİ, SİTESİNİN "COPYRİGHT" HAKKININ ALINMIŞ OLDUĞUNU KANITLAMAK DURUMUNDADIR...

BİLGİNİZE...

COPYRİGHT : Telif hakkı, herhangi bir bilgi veya düşünce ürününün kullanılması ve yayılması ile ilgili hakların, yasalarla belirli kişilere verilmesidir. Kısaca, orijinal bir yaratının kopyalanmasına veya kullanılmasına izin verme hakkıdır.

Telif hakkı, genellikle belirli bir süre için geçerlidir. Sembolü çember içinde bir "C" harfidir, © harfi üzerinde bulunduğu yaratının telif haklarının korunduğunu belirtir ve İngilizce "copyright" kelimesini ifade eder.

nerden alınır... http://www.copyright.gov/

alıntı.....

Bu bana göre önüne gecilmez bir olay....

Baska bir site sahibi geliyor ve tüm sitemi kopyalıyor sitemin birebir aynısını yapıyor , ben belkide aylarımı veriyorum..o kişi alıntıyla bunu iki saatte gerceklestiriyor...

TELİF HAKKINI ALMAM GEREK TAMAM BUNA BİR SÖZÜM YOK ..

Ama bibebir aynı olan sitelerin uyarı alması gerekir bana göre.. [/code]
Mesaj19.11.2008, 19:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,
Birebir izinsiz alıntı yapan siteler şikayet doğrultusunda direk silinirler.
Bunun şikayet mercii support( at )bedava-sitem.com dur.
Ancak support maillerinde teknik bir sorun yaşanmaktadır.
Siz mailiniz ile şikayetinizi bildiriniz,sorun giderildiğinde şikayetiniz incelenerek gerekli işlem mutlaka yapılacaktır.
İyi eğlenceler.
Mesaj20.11.2008, 11:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı Siteler Silinmelidir ve silecektirler inanıyorum cunobag hocamıza Wink
Mesaj20.11.2008, 15:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bence Maıl Atmasın.Hocam burdan Direk silin.Maillerden Cvp gelmıyor.Kac kere İllegal Lig tv yayını attım ama silmediler.
Mesaj20.11.2008, 16:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

SAğ tıklama Engeli ve Kopyalam engeli diye kodlar var onkarı google.'de araştırısanız bulabilirsiniz!..

Forumda BonJuan-62 yerine ismimle yani "Deniz" diye hitap edilmesini tercih ederim!.Very Happy
Mesaj20.11.2008, 17:04 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Alıntı siteler ne olacak?

Tasarımın Üzerine Eklersin..
Kod:
<script type="text/javascript">

//form tags to omit in NS6+:
var omitformtags=["input", "textarea", "select"]

omitformtags=omitformtags.join("|")

function disableselect(e){
if (omitformtags.indexOf(e.target.tagName.toLowerCase())==-1)
return false
}

function reEnable(){
return true
}

if (typeof document.onselectstart!="undefined")
document.onselectstart=new Function ("return false")
else{
document.onmousedown=disableselect
document.onmouseup=reEnable
}

</script>

Mesaj20.11.2008, 17:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

ArkadaşLar Sağ TuşLa FaLan OLabiLecek Birşey DeğiL Ancak Bazı SiteLerde Kaynak Aktif DeğiL Yani Site Kaynağını KopyaLayamazsınız Bu SiteLerin NasıL Yaptığını Araştırıp Öğrenmemiz GerekLi.. Peki Benim Dediğimi GerçekLeştirdiğinizde Sitenizden BiLgi ÇaLamazLarmı? Ewet ÇaLabiLirLer Ancak Bunun İçin GerekLi ProğramLar Var Kimsede ProğramLa ÇaLmaya ÇaLışmaz.. Eğer Her ALıntı Yapan Siteyi Şikayet Edersek Ki Edemeyiz Çünkü Çok FazLa, Tüm SiteLerin Yarısından Çoğu Gider Yani Bence Buda Tam AnLamıyLa Bir Çözüm DeğiLdir.. Diye Düşünüyorum..
Mesaj20.11.2008, 17:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

Düşüncelerinize Saygı Duyarım( at )Html-kodlar ama Burada Herkes Emek Verior Emek Karşılığı Almadan Başka Siteler Çalıolar Yada Çaldıklarında Kaynak Göstermiyorlar Wink
Mesaj20.11.2008, 18:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

devkodservisi yazmış:
Düşüncelerinize Saygı Duyarım( at )Html-kodlar ama Burada Herkes Emek Verior Emek Karşılığı Almadan Başka Siteler Çalıolar Yada Çaldıklarında Kaynak Göstermiyorlar Wink

Sanırım Demek İstediğim AnLaşıLmamış.. Zaten Bir BiLgi Hırsızından Kaynağı ALdığı Siteden ALıntıdır Yazması BekLenemez.. Kanaktan Kastım Sayfa Kaynağı KiLitLenmesi..
Mesaj20.11.2008, 18:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sag tık engeli cözüm degil bunu biliyoruz ...Site sahipleri olarak cözüm arayısına girmemiz gerekiyor denildigi gibi kaynaktan alıntının bir sekilde önüne gecmemiz gerekir...

ama nasıl ?? bu soru isaretine cevap bulan arkadaslarımız olursa bizimle paylasmasını isterim kendi adıma..

Bu maillerin önüne geçilemez yönetimdende bu konu hakkında cok fazla beklentimiz olmamalı..Mailimi atıcam ve bekliycem ilginiz icin tesekkür ederim...
Mesaj20.11.2008, 18:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

Dediğim Gibi Kaynak BöLümünün Pasif OLmasını SağLayabiLiyoruz Ama NasıL OLduğunu BiLmiyorum Gerek Duymadığım İçinde Araştırma Yapmadım Ancak BiLgisi OLan ArkadaşLar Varsa PayLaşabiLir.. Yönetimden BekLenmiş OLsada Yönetim Bu Soruna Set Çekmeye Yetişemez..
Mesaj20.11.2008, 18:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı, Ç Alıntı hikayesi...

Aslında; hiç bir site sahibi kendi sitesini sıfırdan yapmaz. Ben buna katılmıyorum. Ben dahil, kim olursa olsun, mutlaka başka bir sitede okuduklarımızı veya gördüklerimizi yazarız. Siteye yerleştirdiğiniz kodda aynısıdır. Söyleyin bana, "ben sitemi kendim yaptım, herşeyini kendim yazdım, sıfırdan kodlarımı bile kendim yazdım" diyebilecek bir babayiğit çıksın anlından öperim...
Önceki mesajları göster: