Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj29.11.2008, 17:18 (UTC)    
Mesaj konusu: Kolay Flash Banner Yapımı

FLASH BANNER YAPIMI HİÇ BU KADAR KOLAY OLMAMIŞTI

EKRAN GÖRÜNTÜSÜ

NOT: PROGRAM AÇIK BİR ŞEKİLDE ANLATILMIŞTIR

Anim-Fx programı çok kısa sürede görsellik açısından oldukça güzel flash bannerler yapabileceğiniz nadide bir program :
ama anlatımdan önce bir uyarıda bulunayım yapıtığınız banner flash banner görselliği sitenize katarken 30-50 kb arasında da boyutu ile sayfanın 1-2 saniye daha yavaş açılmasına neden olacaktır bu siteniz için eksi puan olur bu nedenle kesinlikle anasayfanıza yerleştirmeyin diğer sayfalardan birkaç tanesine yerleştirirseniz siteye farklı bir hava verecektir.

KULLANIM:

şimdi size resimdeki beyaz çizgili olan yerleri anlatalım
1.öncelikle sola üste 5 tane satır var oraya sloganınızı yazın 5 tanesini doldumanız şart değil boş bırakabilirsiniz
2."background" dan arka plan rengini , onun altındaki "Text" yazan yerden yazı rengini seçelim
3."URL on click" yazan yerde gireceğiniz adrese yaptığınız bannere tıklayan gidecektir http://www.gencshop.tr.gg yaparsanız tıklayan mynete gider(boş bırakabilirsiniz)
4."URL at end" de animasyon bittiğinde ordaki yazan adrese yönlendirileceğinizi gösterir(boş bırakabilirsiniz)
5."Xpos"butonunun sola ve sağındaki oklara tıkla¤¤¤¤¤ yazıyı sola ve sağa doğru kaydırabilirsiniz
6."Ypos" butonundan yazınızı yukarı ve aşağı doğru kaydırabilirsiniz
7."Size" butonundan yazının büyüklüğünü ayarlayabilirsiniz
8."Volume" butonunu 0 olarak bırakın yoksa animasyonunuz sitede yayınlanırken iğrenç bir efekt sesi veriyor
9.sol alttan "Splash Anims"den animasyonunuzu seçin
10.tüm işlemleri tamamladıktan sonra "Save Settings" ve Save Textfile" butonlarına tıklayın..programı kapatmayın daha işimiz bitmedi
11.C:\\Program Files\\Anim-FX klasörüne girin ordaki flashlardan 9. işlemdeki seçtiğiniz animasyon tipinin adını bulun (mesela hallowen i seçtim onu bulacam) animasyonun adında bir de metin belgesi olacaktır yanında iki dosyayıda kopyalayın sitenizde aynı klasöre gelecek şekilde yerleştirin
12.programı kapatmayın dedim dimi altta "HTML Code" yazan yee tıklayın "çıkan pencerede sağ üstte "Generate HTML" butonuna tıklayın çıkan yazıları yerleştireceğiniz sayfanın bOdy taglarının arasına yerleştirin
son olarak yerleştirdiğiniz sayfa flash dosyası ve metin belgesi aynı klasörde olması gerekiyor .

Programın Boyutu 1500 kb yani hiçbişi diyebiliriz

burdan indirin
RAR şifresi : Mirage

http://rapidshare.com/files/15460636/anim-fx_3.5.rar

selametle

Mesaj29.11.2008, 19:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

teşekkürler çok güzel program. yaptıgın bir örnek varsa yayınlarmısın. ben cıkaramadım da bir örnek
Mesaj29.11.2008, 19:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

flashdesing yazmış:
teşekkürler çok güzel program. yaptıgın bir örnek varsa yayınlarmısın. ben cıkaramadım da bir örnek

Bende Çıkaramadım..
Hele Şu Yazıdan Hiç Birşey Anlamadım..
Alıntı:
11.C:\\Program Files\\Anim-FX klasörüne girin ordaki flashlardan 9. işlemdeki seçtiğiniz animasyon tipinin adını bulun (mesela hallowen i seçtim onu bulacam) animasyonun adında bir de metin belgesi olacaktır yanında iki dosyayıda kopyalayın sitenizde aynı klasöre gelecek şekilde yerleştirin
12.programı kapatmayın dedim dimi altta "HTML Code" yazan yee tıklayın "çıkan pencerede sağ üstte "Generate HTML" butonuna tıklayın çıkan yazıları yerleştireceğiniz sayfanın bOdy taglarının arasına yerleştirin
son olarak yerleştirdiğiniz sayfa flash dosyası ve metin belgesi aynı klasörde olması gerekiyor .
Mesaj29.11.2008, 19:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

Pardon Şurayı Anlamadım..
yanında iki dosyayıda kopyalayın sitenizde aynı klasöre gelecek şekilde yerleştirin
'' Save Settings '' e Tıklanmıyor..
Mesaj29.11.2008, 21:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

ben bu programla yapılmış bir örnek görmüştüm captain in sitesinde galiba bir yolu var yani verdigi kodla olmuyo swf lazım
Mesaj09.01.2009, 22:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

webmasterbilgi yazmış:
yanında iki dosyayıda kopyalayın sitenizde aynı klasöre gelecek şekilde yerleştirin

Merhaba

Demo olduğu için kaydetme özelliği yoktur..Boyutu zaten 1500 kb.. Razz

İlla kaydedeceksen Print Screen ile hallediceksin..

Çok eski bir konu değil o yüzden yorum yazdım..

Mesaj09.01.2009, 22:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilgi-cehennemi yazmış:
webmasterbilgi yazmış:

Merhaba

Dalgamı Geçiyorsun ? Smile
Hiç Flash'ın Print Screen Tuşuyla Kaydedildiğini Duydunmu,Sonucunu Gördünmü ? Normal Gif Resmi Dahi Print Screen Tuşuyla Çekildimi Hareketsiz Hal Alıp,Renk Soluyor.
Flash'ın Ne Haline Geldiğini Siz Düşünün,Bir Deneyin Sonucunu Koyun Derim Ben Size..
Ayrıca Demo Kısıtlı Demektir Kısıtlı'nın Amacı Programın İçindekilerden İbaret Değil,Kullanım Süresinden İbarettir.
Mesaj09.01.2009, 22:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

net-tr yazmış:
bilgi-cehennemi yazmış:
webmasterbilgi yazmış:

Merhaba

Dalgamı Geçiyorsun ? Smile
Hiç Flash'ın Print Screen Tuşuyla Kaydedildiğini Duydunmu,Sonucunu Gördünmü ? Normal Gif Resmi Dahi Print Screen Tuşuyla Çekildimi Hareketsiz Hal Alıp,Renk Soluyor.
Flash'ın Ne Haline Geldiğini Siz Düşünün,Bir Deneyin Sonucunu Koyun Derim Ben Size..
Ayrıca Demo Kısıtlı Demektir Kısıtlı'nın Amacı Programın İçindekilerden İbaret Değil,Kullanım Süresinden İbarettir.

Sizinle polemiğe girmeyeceğim anlayan anladı bazı demoların kayıt ozelligi yoktur..aaalogo gibi..işine gelirse oyle yaparsın dedim guzel olur diye bir fikir one atmadım Wink
Mesaj09.01.2009, 22:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

http://www.inndir.com/Anim-FX-16215p.html

oku sonra polemige gir
Mesaj09.01.2009, 22:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben Sizin Print Screen Tuşunuza Takıldım. Kısıtlı Programlar'da Değilim.
Flash'ı O Tuşla Kaydederek Painte Yapıştırdığınızda Hareketsiz Bir Hal Alır. Bunun Yerine Photofiltre,Photospace Gibi Programlardan Daha Düzenli Yapmak Daha Mantıklı. Wink
Sizden Tek Ricam ;
Lütfen Forumda Bilmediğiniz,Gereksiz Mesajlardan Kaçının.
Mesaj09.01.2009, 22:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

net-tr yazmış:
Flash'ı O Tuşla Kaydederek Painte Yapıştırdığınızda Hareketsiz Bir Hal Alır. Bunun Yerine Photofiltre,Photospace Gibi Programlardan Daha Düzenli Yapmak Daha Mantıklı. Wink
Sizden Tek Ricam ;

Kimin ne bilip bilmediği ortada..Demonun ne anlama geldiğini bilmeyen bir insanla muhattap olamam.. Wink
Mesaj09.01.2009, 22:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilgi-cehennemi yazmış:
net-tr yazmış:
Sizden Tek Ricam ;

Kimin ne bilip bilmediği ortada..Demonun ne anlama geldiğini bilmeyen bir insanla muhattap olamam.. Wink

Peki. Smile
Mesaj09.01.2009, 22:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu arada baslıgı acan @gencshop tan ozur dilerim bos yere hakkını yemis oldum bizim yuzumuzden baslıgı kapanıcak Embarassed
Mesaj04.06.2009, 12:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sağolasın çok güzel mb düşük basit ama güzel.