Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj30.11.2008, 21:02 (UTC)    
Mesaj konusu: Fenerbahceyi galatasaray kurdu inceleyiniz

evet arkadaslar gercek okudunuz fenerbahceyi galatasaray kurdu ua1905ua olarak sizlere belgelerle sitemizde aciklamasini yapiyoruz ve dediyim gibi belgelerle yayinliyoruz

genis bir belgeyle ve tarihin ta kendisiyle sizler icin paylasima sunuyoruzz

Galip Kulaksızoğlu
Galip Kulaksızoğlu, Galatasaray Liseli ve aynı zamanda Galatasaraylı bir futbolcudur. Kulaksızoğlu aynı zamanda Fenerbahçe’nin kurucularındandır.

Nasıl mı?

Hem GS futbolcusu, hem de FB Başkanı
Galip Kulaksızoğlu, 1911 yılında Fenerbahçe’de başkanlık yaparken, bir yandan da Galatasaraylı olduğu için, Galatasaray’ın bazı önemli maçlarında oynar.

Türk futbolu yurt dışına ilk kez 1911 yılı Eylül ayında çıktı. Ve bir Türk takımı, Avrupa sahalarında ilk maçını 11 Eylül 1911 günü, Macaristan’in Kolojvar kentinde, bu kentin adını taşıyan Kolojvar takımıyla yaptı. Bu takım Galatasaraydı, kadrosu da şöyleydi: Ahmet Robenson, Neşet, İsmet, Cevat, Hasan, Bekir Sıtkı Bircan, Dalaklı Hüseyin, İdris, Celal (şehit), Galip Kulaksızoğlu, Emin Bülent Serdaroğlu

Yine bu maçta Galatasaray forması giyen Dalaklı Hüseyin’in, 1907’de, futbolun ne olduğunu çözmeye çalışan toy delikanlılardan oluşan fenerbahçe futbol takımının ilk antrenörü olduğunu da belirtelim... Bir başka Galatasaraylı yani.. Tesadüf mü sizce?

Buarada sadece Galip Kulaksızoğlu değil Hamit Hüsnü Kayacan da Galatasaray kökenlidir. Ali Sami Yen Galatasaray’dan Fenerbahçe’ye geçenlerin isimlerini şöyle anar : "Fenerbahçe’yi takviye etmek ve bir rakip yaratmak için bizden ayrılan Hasan Fuat, Hamit Hüsnü, Hasan Kamil, Galip, İsmet, Hikmet gibi arkadaşlarımıza gücenmedik ve onları sevmeye devam ettik."

bu haberimizin bir satiri sitemize girerek videolarla fenerbahce sitelerinden veirlen haberler ve sayre hepsi sitemizde incelemenizi tavsiye ediyoruz

www.ua1905ua.tr.gg incelemenizi tavsiye ediyorum
Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama takmam. Çevremde birçok arkadaşım olabilir ama hepsini dostum yapmam, Biz ışıklı cɑddelerin züppe çocuklɑrı değil! Biz ıssız sokɑklɑrın delikɑnlı yürekleriyiz!!! CW

En son ua1905ua tarafından 09.08.2012 12:40:54 tarihinde değiştirildi, toplam 3 kere değiştirildi
Mesaj30.11.2008, 21:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

arkadaslar bu haberimizin sadece bir satiri sitemizde daha genis aciklamasi yapilmisdir videolu haberle ve a dan z ye kadar gercekleri sizlerle paylasiyoruz sitemizde haberin tam boyutu mevcut tur sitemize girip incelemenizi tavsiye ediyorum cunki buraya vermis oldugum haber sadece bir satirliktir ve tam olarak neyin ne oldugu burda anlatilmamaktadir
Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama takmam. Çevremde birçok arkadaşım olabilir ama hepsini dostum yapmam, Biz ışıklı cɑddelerin züppe çocuklɑrı değil! Biz ıssız sokɑklɑrın delikɑnlı yürekleriyiz!!! CW
Mesaj30.11.2008, 21:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

Laughing

bu araştırmayı senmi yaptın ?
belgeleri senmi yayınladın ?
belgeleri senmi buldun ? daha birçok soru üretilebilir Laughing

daha önce okuduğum bir araştırma yazısında şunla yazıyordu :
o yıllarda futbol oynamak için günümüzdeki gibi modern stadlar yoktu..galatasaray takımını kuran bir grup yabancı gençlerdi..futbol oynamak için rakibe ihtiyaçları vardı fakat o zamanda kurulan ilk takım olan beşiktaş , jimnastik kulübü olarak kurulduğu için futbol ile ön planda değildi.. galatasarayı kuran yabancı gençlerin Türk arkadaşlarıda vardı..Yabancı gençler Türk arkadaşlarına kulüp kurma önerisinde bulunmuştu....

yazıdanda anlaşılıyor zaten Wink
bunun için belge sunmamı isteme benden..Türkiyenin önde gelen gazetelerini ve tarih kurumlarını araştırırsan öğrenirsin..

Mesaj30.11.2008, 21:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

arastirmayi ben yaptim belgeler bana ait degil ´ama gercekler bunlar cogu fenerli arkadaslarimiz bunlara katilmiyabilir ama tarihde yazanlar bunlar ve ilk futbol takimi kuran galatasaraydir besiktas dediyin gibi jimnastik uzerine acilmisdi futbola önem vermiyorlardi bunlari biliyorum bunlari söylemene gerek yoktur ben bir arastirma yaptim nedeni iste cogu arkadaslar galatasarayin ilk rengleri sari lacivert oldugunu idaa edikleri icin ben bu arastirmayi yaptim ve arastirmamda buldugum belgeleri topliyarak sizlere sunuyorum fenerbahceyi galatasaray kurmusdur galip Kulaksızoğlu galatasarayli dir ve fenerbahceyi kuran bu kisidir ve galip kulaksizoglu galatasarayda futbol oynamis ve galatasaray sevdasi olan bir sahisdir fenerbahceyi bir rakip olsun diye kurmusdur yani galatasaray lisesinden gelen insanlar veya boyle diyim galatasarayda top kosturan isimler arasinda bir kaci galatasaraydan ayrilarak rakip olsun diye fenerbahceyi kurmusdur aciklamasi belgelsi ve videosu sitemde mevcut dur Wink
Mesaj30.11.2008, 21:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

ua1905ua yazmış:
arastirmayi ben yaptim belgeler bana ait degil ´ama gercekler bunlar cogu fenerli arkadaslarimiz bunlara katilmiyabilir ama tarihde yazanlar bunlar ve ilk futbol takimi kuran galatasaraydir besiktas dediyin gibi jimnastik uzerine acilmisdi futbola önem vermiyorlardi bunlari biliyorum bunlari söylemene gerek yoktur ben bir arastirma yaptim nedeni iste cogu arkadaslar galatasarayin ilk rengleri sari lacivert oldugunu idaa edikleri icin ben bu arastirmayi yaptim ve arastirmamda buldugum belgeleri topliyarak sizlere sunuyorum fenerbahceyi galatasaray kurmusdur galip Kulaksızoğlu galatasarayli dir ve fenerbahceyi kuran bu kisidir ve galip kulaksizoglu galatasarayda futbol oynamis ve galatasaray sevdasi olan bir sahisdir fenerbahceyi bir rakip olsun diye kurmusdur yani galatasaray lisesinden gelen insanlar veya boyle diyim galatasarayda top kosturan isimler arasinda bir kaci galatasaraydan ayrilarak rakip olsun diye fenerbahceyi kurmusdur aciklamasi belgelsi ve videosu sitemde mevcut dur Wink

ben bir tarih kurumu çalışanı falan değilim Laughing ...futbol uzmanıda değilim Laughing
sana kolay gelsin araştırmalara devam et Wink Cool

Mesaj30.11.2008, 21:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

arastirmalarimiz devam edecektir ve gercekleri sizlerle paylasmaktan gurur duydugumuzdan süpeniz olmasin tarih herseyi yaziyor bize düsen tarihi kimseye unuturmamamizdir fenerbahceyi kuran kisi olarak Nurizade Ziya Songülen gösteriliyor neden hic bir kompleksin ismi kurulusunu yapan kisilerin ismini anmiyor neden stad sukru saracoglu stadi diye geciyor neden hic bir maaza veya fenerbahceye ait olan ne varsa ne yoksa neden baskanlarin veya fenerbahceyi kuran sahislarin ismi anilmiyor bunun nedeni fenerbahceyi galatasaray kurdugu icindir sevgili arkadaslarim galip kulaksizoglu kurmusdur fenerbahceyi son dönemlerde fenerbahce tarihi ile oynamalar baslamisdir degisiklikler yapilmaktadir burdan duyurulur

yine soyluyorum sitemizdeki aciklamalari okursaniz anlarsiniz ne demek istedigimi

iyi eglenceler ve arkadaslar bu basligi sevgili fenerbahceli kardeslerimize camur atmak icin acmadim sadece fenerbahce tarihi gizlenmesinden hoslanmadigim icin ve gercekleri fenerbahceli kardeslerimizin bilmesi icin bu basligi actim
Mesaj01.12.2008, 15:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tarihinizden utanmayın! Övünün!
Kurucu başkanları olduğunu iddia ettikleri Nurizade Ziya Songülen’i bir kere kabri başında andıklarını duymuş yada görmüş olan var mı? Bir tesiste bu muhterem zat’ın adını gören var mı peki? Bu kadar vefasızlık olur mu? Yoksa gerçek kurucuları başkası mı? Ali Sami Yen’in belirttiği gibi bu kişi Galatasaray forması için ter akıtmış Galip Kulaksızoğlu olabilir mi?
Mesaj01.12.2008, 16:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tesekkurler..!!
Mesaj01.12.2008, 16:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

bu bilgilerin hepsi dogrudur...

hepsi yalan demek yerine googleden sizde araştırabilirsiniz...

ayrıca şunu unutmayın ki Türkiyenin ilk futbol kulübü galatasaraydır...

beşiktaş jimnastik kulübü olarak açılmıştır...
Mesaj01.12.2008, 16:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

net-muratt yazmış:
bu bilgilerin hepsi dogrudur...

hepsi yalan demek yerine googleden sizde araştırabilirsiniz...

ayrıca şunu unutmayın ki Türkiyenin ilk futbol kulübü galatasaraydır...

beşiktaş jimnastik kulübü olarak açılmıştır...

sonuna kadar katiliyorum sevgili arkadasim ve zaten belgelerle sitemde yayinliyorum yazilar yetmiyorsa sevgili fenerli arkadaslarimiza videolu belgeleride ekledim yine inkar edilir ama varsin etsinler tarihde yazanlar inkar ediliemez ve silinemez

hersey vicdaninza kalmis
Mesaj01.12.2008, 17:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

arkadaslar herkesden ricam sevgiyle sevkat ile ve saygilya bir bribimize yakinlasalim birbirimizi üzmeden kirmadan icimizden gecenleri paylasalim lütfen sizden tek ricam budur herkes icinden gecenleri paylasma hakina sahibdir ama saygila ve sevgi ile bir birimize yaklasalim sevgi ve saygi herseyin anahtaridir

iyi eglenceler
Mesaj01.12.2008, 17:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

ultraslannn-gs yazmış:
Herkes kusura bakmasın ozur dilerim..

Bu aralar sinirliyim kusura bakmayın..

önemli degil kardes kalb kirmadan icimizden gecenleri paylabiliyorsak ne mutlu bize ama kalb kirarak birseyler yapmaya calisiyorsak o isden hayir gelmez bu nedenle insanlarin kalblerini kazanalim kazanmak zordur ama kaybetmek kolaydir zor olan herzaman en iyi olandir Wink
Mesaj01.12.2008, 17:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

F.Bahçe’yi Galatasaraylılar Kurdu!

Prof. Dr. Duygun Yarsuvat, Adana Ceyhan kökenli. Soyadını Ceyhan nehrinin eski adı Yarsuvat’dan alıyor. G.Saray Liseliler Derneği Başkanlığı, G.Saray Divan Kurulu Başkanlığı yaptı. Halen G.Saray Üniversitesi Rektörü. Ayrıca Türk Ceza Hukuku Derneği Kurucusu ve Başkanı. İstanbul Üniversitesi mezunu olan Yarsuvat, babası ve kardeşi gibi ünlü bir avukat. “F.Bahçe kulübünü G.Saray’dan ayrılanlar kurdu” iddiası ile gündem yaratmıştı.
Galatasaray Üniversitesi Rektörü Duygun Yarsuvat, F.Bahçe’yi G.Saraylılar’ın kurduğunu ileri sürdü. Radyospor’a konuşan Yarsuvat, “Maçlarda, G.Saray’a yönelik esprili pankartlar açılıyor, ne diyorsunuz” sorusuna şu yanıtı verdi:“G.Saray’la kimse alay edemez. Edirne’den öteye geçememiş kişiler yapar ancak bunu. Elimde dökümanlar da var F.Bahçe’yi Galatasaraylılar kurmuştur.”
Yarsuvat’ın açıklamaları ezik camiasında tepkilere neden oldu. Bu gerçekliğe F.Bahçeli tarihçi Ergun Hiçyılmaz da “Bazı kurucular G.Saraylı demek ‘Bunlar Mekteb-i Sultanilidir’ anlamındadır. Ama onlar G.Saray takımının değil G.Saray okulunun mensuplarıdır” diyerek, kısmen de olsa, katılmaktadır.
Tarihinizi bilin,
Mesaj01.12.2008, 17:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

gerçekten detaylı araştırma olmuş..
Bana gerçek gibide geldi
Paylaşım için teşekkürler Wink

Mesaj01.12.2008, 17:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

aynen bende öyle biri simdi birine terz birsey der digeri gelir ters tepki verir diye icim icimi yedi ama sukur allah tatliya bagladik böyle devam edelim arkadaslar sevgi ve saygiyi ön plana koyalim burda fenerli veya galatasarayli olamak önemli degil bunun altini yine cizelim saygi önemli bu nedenle sefkat ile ellerimizi acalim herkese Wink
Önceki mesajları göster: