Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj06.12.2008, 10:49 (UTC)    
Mesaj konusu: Smile ADSL fiyat düşürdü

Maliye Bakanı’nın birkaç gün önce yaptığı açıklama, birçok soruyu beraberinde getirdi. ÖİV’nin %10’luk düşüşünden kimler faydalanacak? Hangi firma bu ve benzeri avantajları tüketiciye yansıtıyor?

Birkaç gün önce Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın yaptığı açıklamaya göre, çok yakın zamanda internet hizmetinden alınan Özel İletişim Vergisi %15’ten %5’e indirilecek. Bu yenilemeyle Türkiye’deki ADSL pazarının önünün açılması bekleniyor.

ADSL fiyatlarında düşüşler

ÖİV’de yapılması planlanan indirimle birlikte, ülkemizde aylık gelir ortalamasına göre hala birçok ülkeye oranla yüksek kalan ADSL fiyatlarında düşüşler yaşanması olası. Böylelikle ayda 29 YTL vererek limitli internet kullanmaya tereddüt eden herkes, daha uzun süre ve uygun fiyatlara dilediği gibi internet erişimi sağlayabilecek.

Limitsiz internete talepler yoğunlaştı

Film izleme, müzik dinleme, online kurslar ve yükseköğretim gibi birçok alanın internet üzerinden verildiği günümüzde, kota aşımları tüketiciyi bekleyen büyük bir dert oldu. ÖİV indirimiyle birlikte, interneti doya doya kullanmak isteyen tüketicilerin limitsiz internet paketlerine ilgisinde de ciddi bir artış gözleniyor.

Tüketiciye yansıtan ilk firma Smile ADSL

Bu fırsatı sahiplenerek tüketiciye yansıtan ilk İnternet Servis Sağlayıcısı Smile adsl oldu. ÖİV düşüşüyle birlikte limitli paketlerde 4 ay ücretsiz kullanım sağlayan Smile adsl, son zamanlarda limitsiz pakete gelen ilgiyi de değerlendirdi.

smile adsl’e 31 Aralık’a kadar abone olan kullanıcılar, 29 YTL olan 1 Megabit 4 GB limitli paket fiyatına 1 yıl boyunca 1 Megabit hızda limitsiz internet kullanabilecekler. Daha yüksek hızlı limitsiz paketlerde indirim oranları daha da artıyor.

İşte tüm İnternet Servis Sağlayıcılar’ın güncel tarifeleri...

İşte Tarife hakkında indirim grafiği resmi ;

Mesaj06.12.2008, 11:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

TTNet uyusun zaten.Oh ne güzel kalitesiz internet ver bol bol para al.Daha dün Google`a bile zor girdim.
Mesaj06.12.2008, 12:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

Aynen Yha Banada Dun ole Oldu
Bole Gıderse
SMILE yE gECERIM..! Wink

Mesaj06.12.2008, 13:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

interneti babam kapatırcak bu ay 87 ytl geldi sınırsız yapdırcak ama ttnetden olur gine belki Razz
Mesaj06.12.2008, 13:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşlar şu ttnet sadece kazıkçı halen daha öyle şuan bence en iyisi sadece sınırsız internet biri de 26 küsür ama ttnette 50 ytl üstelik illaki yok 24 ay lık sözleşmeler filan... keşke biriye geçseymişim enayi gibi yine ttnete geçtik ama biriyide önceden bilmiyorduk yeni haberimiz oldu ama ilerde ttnetten kurtulup bi oh çekebilirim Smile

yani ttnet sırf reklam yapıyor en iyisi ttnetmiş gibi sürekli birde reklamları çıkıyor... Exclamation
ArrowŞekilli NicklerArrowYaptıgımOyunlar ArrowÜrünlerimArrowYaptıgımProgramlarArrowresimlerArrowSiteni ekleArrowChat/SohbetArrow3D GaleriArrowBen_Kimim?ArrowDost DestekçilerArrowForumArrowAdınıza GöreAşkArrowDestekOlArrowFalCrying or Very sadCrying or Very sadCrying or Very sadNeden mi?Crying or Very sadCrying or Very sadCrying or Very sad
Mesaj06.12.2008, 14:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

Herkesin görüşü farklı genellikle mesajlara baktığımda ttneti hedef alan mesajlar görüyorum.Şahsen ben ttnet kullanıyoruöm çok memnununm sınırsız paket kullanıyorum ayda 50 ytl istediğin kadar video izle müzik dinle site aç kapa forum yap msne gir gerçi msn pek limit almıyor ama neyse istediğim kadar proğram indiriyorum.Eminim internetleriniz sınırsız olsa hiç şikayet etmezdiniz. Mr. Green neyse herkesin görüşü farklıdır.Ama sıunırsıza geçin eğer netiniz sınırsız ise her firmadan mutlaka kazık yersiniz.
Mesaj08.12.2008, 09:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

sanal-reklam yazmış:
Herkesin görüşü farklı genellikle mesajlara baktığımda ttneti hedef alan mesajlar görüyorum.Şahsen ben ttnet kullanıyoruöm çok memnununm sınırsız paket kullanıyorum ayda 50 ytl istediğin kadar video izle müzik dinle site aç kapa forum yap msne gir gerçi msn pek limit almıyor ama neyse istediğim kadar proğram indiriyorum.Eminim internetleriniz sınırsız olsa hiç şikayet etmezdiniz. Mr. Green neyse herkesin görüşü farklıdır.Ama sıunırsıza geçin eğer netiniz sınırsız ise her firmadan mutlaka kazık yersiniz.

ttnet sınırsız 50 ytl ama biride 26 ytl gibi ufak bir rakam işte ttnetin kalitesiz hizmeti + yüksek fiyatı...
ArrowŞekilli NicklerArrowYaptıgımOyunlar ArrowÜrünlerimArrowYaptıgımProgramlarArrowresimlerArrowSiteni ekleArrowChat/SohbetArrow3D GaleriArrowBen_Kimim?ArrowDost DestekçilerArrowForumArrowAdınıza GöreAşkArrowDestekOlArrowFalCrying or Very sadCrying or Very sadCrying or Very sadNeden mi?Crying or Very sadCrying or Very sadCrying or Very sad
Mesaj08.12.2008, 09:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

Herkeze hak veriyorum ama dün ben gogleye giriyordum

Ödev-Arsivleri Sitem Silindi.Msnmi Unuttum Nerden Bulabilirim
Mesaj08.12.2008, 14:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mesaj08.12.2008, 20:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

google chrome kullanın çok hızlı ben çok memnunum ama b-s yi yönetemezsiniz onla b-s içinde firefox u tavsiye ediyorum ama google chrome kesin kullanılması gereken bir tarayıcı pişman olmazsınız yane Wink
Mesaj08.12.2008, 20:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,
Olaya farklı açıdan bakmak lazım Smile

TTNET 1840 yılında kurulmuş olan eski PTT yani şimdiki Türk Telekom'un bir firmasıdır.
Tıpkı avea gibi,yani avea da Türk Telekom'undur.
Bu kadar köklü ve geçmişi fazla olan Türk Telekom ne çekiyorsa büyüklüğünden çekiyor.
Sabit hat sayısı (telefon) 17.8 milyon.
Türkcell,vodofone, smile adsl,superonline gibi kurumlar çok daha küçükler ve hepsi Türk Telekom'un alt yapısını kullanmaktalar ve buna zaten mecburlar.
Bu firmalar küçük oldukları için rekabet kuruluna takılmadan istediği indirimi yapabilmekteler.
Ama Türk Telekom istesede yapamamakta.
Mesela Türk Telekom dediki: Ben adsl ücretini 5 ytl yapacağım.
Veya sabit telefonu ücretsiz yapacağım.
Turkcell,superonline,smile adsl,vodofone gibi firmalar anında rekabet kuruluna şikayet ediyor ve Türk Telekom'un bu isteği red ediliyor.
Yani Türk Telekom büyük olması yüzünden gerek sabit hatlarda gerekse adsl de istese de aşırı bir ucuzluğa gidemiyor.

İyi eğlenceler. Razz

Not: Alıntı değildir.
Mesaj08.12.2008, 21:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

cunobag yazmış:
Merhaba,
Olaya farklı açıdan bakmak lazım Smile

TTNET 1840 yılında kurulmuş olan eski PTT yani şimdiki Türk Telekom'un bir firmasıdır.
Tıpkı avea gibi,yani avea da Türk Telekom'undur.
Bu kadar köklü ve geçmişi fazla olan Türk Telekom ne çekiyorsa büyüklüğünden çekiyor.
Sabit hat sayısı (telefon) 17.8 milyon.
Türkcell,vodofone, smile adsl,superonline gibi kurumlar çok daha küçükler ve hepsi Türk Telekom'un alt yapısını kullanmaktalar ve buna zaten mecburlar.
Bu firmalar küçük oldukları için rekabet kuruluna takılmadan istediği indirimi yapabilmekteler.
Ama Türk Telekom istesede yapamamakta.
Mesela Türk Telekom dediki: Ben adsl ücretini 5 ytl yapacağım.
Veya sabit telefonu ücretsiz yapacağım.
Turkcell,superonline,smile adsl,vodofone gibi firmalar anında rekabet kuruluna şikayet ediyor ve Türk Telekom'un bu isteği red ediliyor.
Yani Türk Telekom büyük olması yüzünden gerek sabit hatlarda gerekse adsl de istese de aşırı bir ucuzluğa gidemiyor.

İyi eğlenceler. Razz

Not: Alıntı değildir.

bu bilgi için teşekkürler uğraşmışsın yazmışsın o kadar şeyi Smile klavyene saglık cüneyt abi Smile
Mesaj08.12.2008, 22:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

Razz

Uğraşmak değil,yanlışı düzeltebilmekti amacım Wink
Mesaj08.12.2008, 22:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

yeppa cunobag bana cvp verdi yeppaa Very HappyVery HappyVery Happy genede yazmışsınız 5-10 dk sizin zamanınızı aldı çok teşekkürler
Mesaj08.12.2008, 22:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

c-strike15 yazmış:
yeppa cunobag bana cvp verdi yeppaa Very HappyVery HappyVery Happy genede yazmışsınız 5-10 dk sizin zamanınızı aldı çok teşekkürler

Ben herkese elimden geldiğince ve zamanım yettiğince cevap yazıyorum,bu kadar sevineceğinizi bilseydim daha önce yazardım Razz
İyi eğlenceler.
Önceki mesajları göster: