Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj12.12.2008, 21:56 (UTC)    
Mesaj konusu: Maskot

Merhaba arkadaşlar,
İsveç, Danimarka, İsrail , Fransa ve Türkiye işbirliği ile gerçekleştirilen bir proje için maskota ihtiyacımız var. Her ülke kendi maskotunu seçiyor. Ve bu maskotla kendi örf adet ve geleneklerimizi tanıtan bir sunum hazırlayacağız. Maskot konusunda değerli fikirlerinizi almak istiyorum. Siz gençlerin yaratıcılığına bir eğitimci olarak sonsuz güven duyuyorum. Bu ülkemiz için de çok güzel bir tantım olacak. Bu yüzden düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim Wink
Mesaj12.12.2008, 22:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

awrupalılar bizi çok yanlış tanıyolar ön yargılarını yıkacak bir şey olmalı bence
birazcık modern ve birazcıq geleneklere uygun Very Happy örnekler: Hamsi(modern deil ama),Top(Fatihin yaptırdığı Very Happy çünkü dünyada kullanan ilk millet biziss),
Buğday olabilir hemde turkuvaz olursa çok daha iii olur ama illa canlı bir şey olcaksa(hani içine biri filan gircek kostüm vs...) o zaman Anadolu Parsı'Iolabilir
Bir çok fikrdi ama Favorim Anadolu Parsı'I çünkü adı üstünde hem nadir bulunuyor bir de dediğim gibi Türklere has bir renk olan turkuvazla birleşince harika bir maskot olur die düşünüorum
Mesaj12.12.2008, 22:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

Laik Ve Demokratik Bir Ülke Olmamız,Olmalıyız,OLUCAĞIZ.
Bunada Önem Verilmeli.
Mesaj12.12.2008, 22:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

neonlinex yazmış:
awrupalılar bizi çok yanlış tanıyolar ön yargılarını yıkacak bir şey olmalı bence
birazcık modern ve birazcıq geleneklere uygun Very Happy örnekler: Hamsi(modern deil ama),Top(Fatihin yaptırdığı Very Happy çünkü dünyada kullanan ilk millet biziss),
Buğday olabilir hemde turkuvaz olursa çok daha iii olur ama illa canlı bir şey olcaksa(hani içine biri filan gircek kostüm vs...) o zaman Anadolu Parsı'Iolabilir
Bir çok fikrdi ama Favorim Anadolu Parsı'I çünkü adı üstünde hem nadir bulunuyor bir de dediğim gibi Türklere has bir renk olan turkuvazla birleşince harika bir maskot olur die düşünüorum

Süpersiniz...
Hiç aklıma gelmemişti...
Kesinlikle listemde birinci sırada şu an.
Turkuaz bir Anadolu Parsı Wink
Fikirlerinizde çok güzel.
Bu konuda destek alabilirim sizden... Wink
Mesaj12.12.2008, 23:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

okul, takım veya şirket gibi genel kimliği olan bir topluluğu simgelemek için kullanılan hayvan, çizgi film karakteri ve uğur getireceğine inanılan benzeri şeylerdir...
Mesela Turkcelin celocanları yapı kredinin wadası var...

bir markayı,bir takımı,bir ürünü temsil eden sevimli objelerdir.

migrosun maskotu bir kanguru,
mc donald's ın maskotu bir palyaço,
toys'r us ın maskotu bir zürafadır.

Bu tarz bir şey aklınıza gelirse, hatta yeteneğiniz var ise çizimlerinizle katılırsanız özgün bir şey düşünürseniz daha da makbule geçer...
Unutmayınız ülkemizi tanıtan bir proje olacak..
Az önceki gibi turkuaz Türklerin bulduğu bir renk kırmızı beyaz bayrağımızın renkleri olduğu için seçilebilecek renklerdir:)
Mesaj12.12.2008, 23:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sadece nasıl bisey istiyorsanız anlatın yapayım Karsılıgını isterim tabi pm atabilirisiniz
Mesaj13.12.2008, 00:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

trggcity yazmış:
Sadece nasıl bisey istiyorsanız anlatın yapayım Karsılıgını isterim tabi pm atabilirisiniz

Tamam nasıl bir şey olacağına karar verdiğimizde sizinle tekrar iletişim kuracağım.
Teşekkürler...
Mesaj13.12.2008, 06:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,
Tarih boyunca Türkler için ulaşım ve savaşlarda en önemli varlık hep at olmuştur.
Bu projedede Bir At Türkleri temsil edebilir diye düşünüyorum.
iyi eğlenceler.

En son marasultraslan tarafından 13.12.2008 06:45:12 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj13.12.2008, 13:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

net-tr yazmış:
Laik Ve Demokratik Bir Ülke Olmamız,Olmalıyız,OLUCAĞIZ.
Bunada Önem Verilmeli.

Biz yukarıda da bahsedildiği gibi yanlış tanınıyoruz. Yarışma için gittiğim dünya platformunda öğretmenim dediğimde bana kızlar okula geliyor mu diye sordular? Gelmese ben burada olmazdım demiştim:)

Bu yüzden bizi biz yapan tüm değerler dikkate alınacaktır.
Teşekkürler...
Mesaj13.12.2008, 13:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ayrıca Şu Felsefeyide Anlıyamadım Gerek Büyük Şirketlerin,Gerek İnsanların ;
Haydi Kızlar Okula.
Tamam Anladım Kızlarda Gitmelide.
Biriside Çıkıp ;
Haydi Erkekler Okula.
Neden Demiyor ?
Türkiyede Sadece Kızlar Değil,Erkeklerde Okula Gönderilmiyor.
Kızlar Daha Büyük Oranda Olabilir Ama Erkeklerede Aynı Önem Gösterilmeli Diye Düşünüyorum.
Mesaj13.12.2008, 13:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

marasultraslan yazmış:
Merhaba,
Tarih boyunca Türkler için ulaşım ve savaşlarda en önemli varlık hep at olmuştur.
Bu projedede Bir At Türkleri temsil edebilir diye düşünüyorum.
iyi eğlenceler.

Eve marasultan teşekkür ederim.
Şaha kalkmış bir atta logo da yer alabilir:)

Forum dostları, önerilerinizi varsa konu ile ilgili çizim logo tasarımlarınızı da alabiliriz..

Bu arada yukarıdaki arkadaşımız gibi tanıtımla ilgili fikirlerinizi de belirtebilirsiniz.
Atamız,ebru sanatı, yemeklerimiz, bayramlarımız, dini sembollerimiz yani dinimiz bunlar hep gündemimizde..

Bizim aklımıza gelmeyen sizin aklınıza gelir belki bu yüzden şu da olsun aman bunu atlamayın dediğiniz her görüşü forum kuralları içerisinde sunabilirsiniz...

İlginize teşekkür ederim..
Mesaj13.12.2008, 14:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

Razz

Mesaj13.12.2008, 14:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

cunobag yazmış:
Razz

Güzel logo olmuş hocam Very Happy

Benim fir fikrim daha war, Kurtlar: kurt sembolü tarih boyunca kullanılmış içinde bolca adı geçilmiş,deyimlerimizde de yer alan orta asya türkleri(özellikle bozkurt)
tarafından çok benimsenen ve ünvan olarak kullanılan, vahşi,hırçın ve korkusuz olan(tam bir türk karakteri) bir hayvan olmasından dolayı bunun üzerinde de durulaabilr
Not:Burdan sakın bir siyasi bir konu çıkarmayın böle bir amacım yok Very Happy Very Happy

Kısaca 1.Anadolu parsı
2. favorim bozkurt'dur Very Happy

En son neonlinex tarafından 13.12.2008 14:46:19 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj13.12.2008, 14:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

parantez içinde bozkurt yazcaqtım yanlış yazmışım Very Happy düseltirmisiniz Very Happy

editlendi (cunobag)

En son neonlinex tarafından 13.12.2008 14:46:48 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj13.12.2008, 14:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

Önceki mesajları göster: